Menu

 • POMAGAJ LOKALNIE

  POMAGAJ LOKALNIE

  Przekaż swój 1 % podatku

  na rzecz Fundacji „Rodzice Szkole

  KRS 0000268115 z dopiskiem:

  Rada Rodziców
  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie

   

 • Ranking techników

  Ranking techników

       Jak co roku, portal edukacyjny "Perspektywy" stworzył ranking techników. Zostały one ocenione za pomocą następujących kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych oraz wyniki egzaminów zawodowych. Gniewskie technikum w województwie pomorskim uplasowało się na dwudziestym dziewiątym miejscu, co daje nam drugie miejsce w powiecie tczewskim, zaraz po Technikum Ekonomicznym w Tczewie.

       Nauczycielom dziękujemy za troskę o wysoki poziom nauczania, a uczniów nadal zachęcamy do wytężonej pracy.wink

                                                                                                                                                    

 • Warsztaty aktorskie

  Warsztaty aktorskie

        7.12.2019r. w ZSP  im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie w ramach programu szkolnego, jaki realizują animatorzy średniowiecza, odbyły się warsztaty aktorskie. Prowadziła je pani Iga Sambor, która jest właścicielką teatru „Agrafka”. Podczas trwania zajęć uczniowie poznali ćwiczenia na rozgrzewkę strun głosowych, poprawę dykcji i toru oddechowego. Prezentowano improwizowane etiudy aktorskie oraz dostaliśmy praktyczne porady dotyczące występów publicznych. Zajęcia trwały 3 godziny i przebiegały w swobodnej atmosferze, co bardzo podobało się uczniom.  To czego się nauczyliśmy z pewnością przyda się w dalszej pracy animatora.

                                                                                    Marcin IIIa

   

 • Kamil Bużek w pokazie tańca na WOŚP

  Kamil Bużek w pokazie tańca na WOŚP

       W gminie Gniew podczas kwesty do puszek zebrano 24 493,21 zł.  Na chwilę obecną z gniewskich licytacji uzbierano 32 100,00 zł, ale aukcje ciągle trwają, więc kwota ta na pewno będzie ulegała zmianie.

  Z „puszek” udało się natomiast uzbierać 24 493,21 zł. Kwota ta jest dwukrotnie wyższa od tej ubiegłorocznej. Od wczesnych godzin porannych 31 wolontariuszy kwestowało na ulicach Gniewu i gminy Gniew. Z naszej szkoły kwestowali: Joanna Guzdaj, Kamil Damrat, Anna Jakusz - Gostomska.

      W pokazie tanecznym o godzinie 19:00 wystąpił uczeń naszego LO z klasy 2a Kamil Bużek, który zaprezentował swoje umiejętności we wszystkich pokazach: w duecie z partnerką Anetą Jakubiak,
   w pokazie tańca jazzowego z uczennicą SP nr 2 Amelią Seroką i
  Michaił Karnauchow oraz w pokazie hip-hop solo.

   W tym roku w ramach gniewskich obchodów WOŚP na dużej scenie wystąpili: Muszkieterki - Mażoretki, Piwnica, Dirty Five Given, Czelo, Chałturka, Pandemia, ZDOBYWCY PEWNYCH OSCARÓW oraz LOMBARD. Po latach przerwy przed orkiestrową publicznością zaprezentował się też chór radnych i burmistrza pod okiem dyrygentki Izabeli Chyły i przy akompaniamencie Wojciecha Górskiego.

   

                                                         J.W.

   

 • JASEŁKA - spotkanie przy Żłóbku

  JASEŁKA - spotkanie przy Żłóbku

       Dzień 11 stycznia br. przeszedł do historii, jako dzień w radosnym jednoczeniu się przy Żłóbku Maleńkiego Jezusa w Domu Pomocy Społecznej w Gniewie. Grupę wolontariuszy z ZSP zaproszono na jasełka w podziękowaniu za współpracę. Tegoroczne Jasełka przygotowała grupa DUET pod kierownictwem pani Marioli Plath, realizując jej autorski scenariusz z motywem adopcji. Jasełka zgromadziły sporą widownię. Na pokazie o godz.11.00 DPS Gniew gościł również pensjonariuszy z DPS-u w Bielawkach, Pelplina i Rudna. Podczas wspólnego kolędowania obdarowano nas pamiątkami w postaci papierowych aniołków oraz serc. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku.

       Bardzo dziękujemy za zaproszenie pani Marioli Plath.

   

                                                                                                            J. W.

   

   

   

 • Zapraszamy rodziców na zebrania klasowe

  3 stycznia 2019 r. (czwartek) o godz. 16.00

  3.01.2019.docx- przydział sal

 • Życzenia

  Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
  przy wzejściu pierwszej gwiazdki wieczornej na niebie,
  ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,
  najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.

  C.K. Norwid

  Znalezione obrazy dla zapytania christmas wallpaper

  Spokojnych, pogodnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz nastroju wigilijnej nocy przez wszystkie dni Nowego Roku. Niech pod świąteczną choinką znajdzie się zdrowie, radość, szczęście, życzliwość i wzajemne zrozumienie. 

   

   

 • Jasełka szkolne

  Jasełka szkolne

       Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia młodzież z ZSP Gniew przygotowała przedstawienie jasełkowe. Tym razem w role bohaterów spektaklu wcielili się uczniowie z klasy 2a. Przedstawili wzruszającą opowieść o młodej kobiecie, której mąż zginął w wypadku samochodowym. Jak wiele osób w podobnej sytuacji, nie potrafiła pogodzić się z doznaną stratą. Odsunęła się od najbliższych, obraziła na Boga. Nie umiała zaakceptować faktu, że jej ukochany mąż nie żyje. To właśnie niezwykła moc Świąt Bożego Narodzenia pomogła jej uporać się z cierpieniem i pojednać z Bogiem.

  Spektakl niewątpliwie skłonił do refleksji nad złożonością ludzkiego losu, a jednocześnie ukazał, że narodzenie się Jezusa w sercu człowieka może przynieść mu wewnętrzny spokój i nadać sens życiu.

  Przedstawienie zostało uatrakcyjnione piękną interpretacją utworów bożonarodzeniowych na trąbce w wykonaniu Kamila Damrata. 

  Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie jasełek składamy serdeczne podziękowania.wink

   

 • Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora ZSP w Gniewie

  Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora ZSP w Gniewie

        Fantastyczna sportowa atmosfera towarzyszyła zawodnikom i kibicom w  środę 19.12.2018r., kiedy to po raz  kolejny  rozegrany został Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej  o Puchar Dyrektora ZSP w Gniewie.

       Punktualnie o godzinie 9.00 prowadzący imprezę - p. Jacek Ordowski  dokonał przedstawienia drużyn, następnie dyrektor ZSP w Gniewie p. Wioletta Połomska powitała zaproszonych gości - przedstawicieli władz miasta i gminy, sponsorów i przyjaciół szkoły. Turniej uświetnili swoją obecnością m.in.:

  Wojciech Topolski - Inspektor Starostwa Powiatowego w Tczewie

  Sławomir Urban - Prezes Banku Spółdzielczego w Tczewie

  Dominik Diller i Damian Szmyt - Radni Miasta i Gminy Gniew

  Agnieszka Świercz - Hyska - Redaktor Naczelna Nowin Gniewskich oraz

  Joanna Kamińska - Wiceburmistrz Miasta i Gminy Gniew, która dokonała oficjalnego otwarcia zawodów.

       Patronat honorowy nad turniejem objął, jak co roku, Duch Sprawiedliwej Rywalizacji  (Fair Play), zaś jego wielką gwiazdą, niepodzielnie panującą mam na boisku była… Piłka Siatkowa. Jak wielokrotnie podkreślał, zachwycony jej walorami, prowadzący: „Dama ta w obwodzie liczy 65-67 cm, jej masa waha się między 260-280 g, wykonana jest z miękkiej skóry naturalnej lub syntetycznej, jednobarwnej lub kolorowej, wewnątrz której znajduje się dętka”.

       Czas między meczami umilały  swoimi występami uśmiechnięte, zgrabne  dziewczyny z Alex Team Cheerleaders. Ich barwny, pełen dynamiki repertuar taneczny wzbogacony elementami akrobatycznymi urozmaicił to ważne dla naszej szkolnej i lokalnej społeczności sportowe wydarzenie. Poza tym dla chętnych organizatorzy przygotowali liczne atrakcje: można było nauczyć się gry w „baśkę”, wziąć udział w zajęciach fitness lub obejrzeć wybrany film profilaktyczny. Słowem, każdy znalazł tu coś i dla szeroko pojętego zdrowia, i dla urody.

       Najbardziej urokliwe były jednak rozgrywki, dla których tego dnia - złakniona emocji publiczność - tak licznie zgromadziła się na hali sportowej. Ostatecznie, po zaciętych bojach rywalizujących drużyn, sędzia główny – p. Wiesław Pepliński ogłosił następujące wyniki:

  Zespoły dziewcząt:

  I  -  SP nr 2 w Gniewie

  II - ZSP w Gniewie

  III - SP nr 2 w Nowem

  IV - SP nr 2 w Pelplinie

  V - ZKiW nr 1  w Pelplinie oraz ZKiW w Rudnie

  Najlepszą zawodniczką turnieju została Dominika Łaś (SP nr 2 w Gniewie)

  Zespoły chłopców:

  I  - ZSP w Gniewie

  II -  SP nr 2 w Gniewie 

  III - SP nr 2 w Pelplinie

  IV - ZKiW w Rudnie

  Najlepszy zawodnik turnieju - Patryk Głowiński z drużyny gospodarzy.

       Zawodnikom gratulujemy, organizatorom i kibicom dziękujemy za stworzenie wspaniałej, godnej świątecznego turnieju atmosfery, bo oczywiście, nie kolejność drużyn była najważniejsza w tym wydarzeniu, lecz przede wszystkim dobra zabawa.

                                                                                                                J.K.

   

 • Stypendia marszałka rozdane

  Stypendia marszałka rozdane

       17.12.2018 r. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej odbyła się uroczysta Gala Stypendialna organizowana w ramach programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży województwa pomorskiego. Podczas imprezy nastąpiło wręczenie dyplomów oraz zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia. Wszystko odbyło się w miłej, przyjaznej atmosferze. 

  Uczennica klasy III b technikum hotelarskiego - Wiktoria Gierszewska,  za bardzo wysokie wyniki w nauce w zakresie przedmiotów zawodowych, zdobyła stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego. 

  Stypendystka została wybrana spośród 900 uczniów województwa pomorskiego. Kwota stypendium to bardzo pokaźna suma 2500 zł.  

  Gratulujemy Wiktorii i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                 R.T.

   

 • Warsztaty w firmie Rolls - Royce Poland w Gniewie

  Warsztaty w firmie Rolls - Royce Poland w Gniewie

      Uczniowie klasy czwartej Technikum w Gniewie skorzystali z zaproszenia firmy Rolls – Royce Poland w Gniewie na zajęcia psychoedukacyjne, które kształtowały kompetencje społeczne.

  Tematem zajęć były „Emocje”. Jest to ważne i przydatne zagadnienie, ponieważ umiejętność definiowania i rozpoznawania emocji pozwala lepiej funkcjonować w społeczeństwie, rodzinie, grupie. Wiedza ta umożliwia też łatwiej odnaleźć się w pracy zawodowej.

  Bardzo dziękujemy za ciekawe zajęcia a szczególnie za konkurs, którego zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody.

                                                                                                          N.S.

   

   

 • „Narkotyki, dopalacze, środki odurzające”

  „Narkotyki, dopalacze, środki odurzające”

   

  W poniedziałek 10 grudnia 2018r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie odbyła się debata zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Tczewie na temat: Dopalacze, narkotyki, substancje psychoaktywne.

  W debacie wzięli udział uczniowie oraz przedstawiciele społeczności lokalnej.

  Na początku pani Anna Kinder z KPP w Tczewie przedstawiła, co mówi prawo na temat posiadania, używania i sprzedaży substancji psychoaktywnych. Zwróciła szczególną uwagę na dopalacze, narkotyki. Omówiła trudne sytuacje, z którymi spotkała się w swojej pracy.

  W debacie wzięła również udział pani Iwona Kordys specjalista do spraw profilaktyki, przedstawiciel Punktu Konsultacyjnego do spraw Uzależnień „Okno” z Tczewa.

  Pani Iwona przedstawiła młodzieży mechanizm uzależnienia, zwróciła uwagę na to jakie są przyczyny sięgania młodych ludzi po substancje psychoaktywne oraz podpowiedziała wszystkim zebranym jak uchronić się przed ryzykownym zachowaniem.

  Wszyscy prelegenci zwrócili uwagę zebranych na potrzebę asertywnej postawy w sytuacji gdy ktoś proponuje zażycie np. dopalacza.

  W związku z obojętnością w społeczeństwie na ten problem przedstawiciele policji apelowali do zebranych o udzielanie pomocy osobom, które np. leżą na ulicy. Udzielenie pomocy to np. wykonany telefon na numer alarmowy.

  Spotkanie zakończyło się indywidualnymi rozmowami. To ważne, że była możliwość skonfrontowania swojej wiedzy i podzielenia się problemem.

  Bardzo dziękujemy KPP w Tczewie za  przeprowadzenie debaty.

                                                                                                              N.S.

   

 • Zaproszenie

  Zaproszenie

  Serdecznie zapraszamy
  młodzież i nauczycieli
  na spotkanie autorskie
   w
  kościele św. Mikołaja w Gniewie
  Adam Ferency i Maja Jaszewska
  Piątek, 14 grudnia, godz.18.30.

   

 • Konkurs „Tworzymy piękno” - rozstrzygnięty!

  Konkurs „Tworzymy piękno” - rozstrzygnięty!

       W tym roku już po raz jedenasty Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Gniewie pod hasłem „Tworzymy piękno” zorganizowała trzy powiatowe konkursy - literacki, fotograficzny i plastyczny. Uczniowie ZSP Gniew - Adrian Jeżewski z klasy II a i Filip Witkowski z  III a spróbowali swych sił w dziedzinie literatury. Ich zadaniem było napisanie pracy o słowie, które mogłoby stać się życiowym mottem. Sprawdzając nadesłane prace poza wartością merytoryczną jury oceniało także bogactwo języka,  piękno i wyjątkowość tekstu oraz zasób emocji. Prace naszych uczniów zostały wysoko ocenione, dzięki czemu Adrian zajął II miejsce, a Filip III.

   

  Serdecznie gratulujemy!:)

                                                                                                      J.O.

   

 • Rodzinny Festyn Mikołajkowy

  Rodzinny Festyn Mikołajkowy

       9 grudnia 2018 r. w niedzielne popołudnie w historycznej scenerii gniewskiego zamku odbył się Rodzinny Festyn Mikołajkowy. Jego organizatorem jak co roku był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych. Na dziedziniec zamkowy przybyli rodzice z dziećmi oraz dziadkowie. Zebranych przywitali Łucja Kozłowska w roli Śnieżynki i Sebastian Chyła z kl. 2a. Pani dyrektor Wioletta Połomska dokonała oficjalnego otwarcia uroczystości.

       Najmłodszych gości zachwyciła bajka o „Czerwonym Kapturku", przygotowana przez uczniów kl. 2b i 3b. Szczególne wrażenie zrobili na widzach tytułowa bohaterka spektaklu, której rolę sugestywnie odegrała Orina Konicka, oraz Mateusz Bradtke w roli budzącego przestrach wilka. Podziw wzbudziła także przepiękna, prawdziwie bajkowa scenografia.

       Dzieci miały też okazję wziąć udział w grach i zabawach z Mikołajem. Były m. in. rzuty do bramki hokejowej, wspólne rysowanie, a nawet pisanie na maszynie pochodzącej z lat 60 - tych XX wieku. Dziewczęta miały też okazję odwiedzić oferujący wymyślne fryzury salon fryzjerski. Zabawę przygotowali dla najmłodszych także rycerze - animatorzy kultury średniowiecza.

       W atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wprowadził wszystkich zebranych koncert kolęd w wykonaniu muzycznie utalentowanej młodzieży. Piękną interpretacją utworów bożonarodzeniowych zachwyciły Ola Frymarska i Sandra Ciarkowska z kl. 2a oraz Kamil Damrat z 3b.

       Miłym - i słodkim - dopełnieniem całości był kiermasz domowych wypieków, które cieszyły się wyjątkową popularnością. Uczniowie przygotowali również sprzedaż ręcznie wykonanych ozdób świątecznych, z której dochód przeznaczony  zostanie na cele charytatywne.

       Wszystkim, którzy przyczynili sie do organizacji festynu składamy serdeczne podziękowania.

   

                                                                                                           J.O.

 • „Tak pomagam!”

       Pod hasłem „Tak pomagam!” odbyła się w piątek i sobotę XV bożonarodzeniowa zbiórka żywności w marketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce. Organizował ją Caritas Polska we współpracy z oddziałami diecezjalnym. Z  naszej szkoły żywność zbierało 14 wolontariuszy, którzy  podczas zbiórek integrowali się z wolontariuszami ze szkół podstawowych nr 1 i 2 oraz ze Szkołą Podstawową w Tymawie. Podczas bożonarodzeniowej zbiórki wolontariusze zebrali  artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia i łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritasu przygotują świąteczne posiłki.

         Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za postawę i poświęcony czas.

   

                                                                                                            J.W.

   

 • Promocja zawodów szkolnictwa zawodowego w ZSP Gniew

  Promocja zawodów szkolnictwa zawodowego w ZSP Gniew

  Już po raz kolejny firmy współpracujące z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie otworzyły swoje bramy dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum.

  Młodzież miała okazję poznać sposób funkcjonowania małych i dużych zakładów pracy. Mogła też wykonywać zadania charakterystyczne dla kształconego zawodu.

  Wśród wielu zawodów jakich można uczyć się w technikum i branżowej szkole w Gniewie uczniowie poznawali specyfikę sprzedawcy, cukiernika, fryzjera, kucharza, ślusarza, operatora obrabiarek skrawających, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, technika hotelarstwa, technika mechanika o specjalności obrabiarki sterowane numerycznie CNC oraz nowość technik automatyk.

  Specjaliści w prezentowanych na spotkaniach zawodach są poszukiwani na rynku pracy.

  Wszystkim pracodawcom składamy serdeczne podziękowanie za współpracę w promocji kształcenia zawodowego.

                                                                                                        N.S.

   

 • 4 grudnia na Zamku w Gniewie odbyła się Gala Wolontariatu Powiatu Tczewskiego i Gminy Gniew.

  4 grudnia na Zamku w Gniewie odbyła się Gala Wolontariatu Powiatu Tczewskiego i Gminy Gniew.

  Gala Wolontariatu jest bardzo ważnym wydarzeniem, ponieważ  pokazuje jak ważną rolę pełni wolontariat, szczególnie w życiu młodych ludzi. Ponadto pozwala docenić najaktywniejszych, nie tylko wolontariuszy, ale także organizacje, instytucje oraz przedsiębiorstwa wspomagające organizację inicjatyw społecznych i działające na rzecz dobra wspólnego.

  Nasza szkoła otrzymała również kilka zaproszeń na tę uroczystość, z których chętnie skorzystali wolontariusze. Dla nich spotkanie z ludźmi myślącymi tak samo okazało się  doskonałym  sposobem na motywację do dalszej pracy i własnego rozwoju osobistego.

  Podczas uroczystej gali poznaliśmy najpierw laureatów gniewskiej gali wolontariatu. Najlepszych nagradzano już po raz dwunasty.

  Animator Roku 2018

  Wyróżnienie: Tomasz Kordunowski

  Wyróżnienie: Sebastian Szymański

  Nagroda główna: Katarzyna Puczyńska

   

  Wolontariusz Roku 2018

  Wyróżnienie: Ewa Dunajska

  Wyróżnienie: Dariusz Baran

  Nagroda główna: Piotr Jabłoński

  Organizacja Społeczna Roku 2018

  Wyróżnienie: Grupa „Rowerowi Włóczykije”

  Wyróżnienie: Koło Gospodyń Wiejskich w Rakowcu

  Nagroda główna: 22 Drużyna Harcerska TROP im. gen. harcmistrza Józefa Hallera

  Firma Prospołeczna Roku 2018

  Wyróżnienie: Dom Pomocy Społecznej w Gniewie

  Nagroda główna: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Rolmag z Opalenia

  Firma przyjazna społeczności lokalnej: P.P.H.U. Rollmax

  Firma przyjazna społeczności lokalnej: Inwest-Kom w Gniewie Sp. z o.o.

   

  Podczas części powiatowej gali  przyznane zostały nagrody w następujących kategoriach:
  1. Grupa Wolontariuszy i Wolontariusz Roku:

  Grupa wolontariuszy roku: Wolontariusze Hospicjum w Tczewie

   Wyróżnienia:
  - Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej nr 4 w Tczewie

  Grupa wolontariuszek SMERFETKI z II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie

  Wolontariuszka Roku: Julia Kaffka

  wyróżnienia: Barbara Kozikowska, Dariusz Nawój
  2. Inicjatywa społeczna Roku:

  Wyróżnienia: Projekt "Robotyka w Gminie Gniew" , Zbiórka "Na Żuka dla pana Włodka"

  Nagroda główna: Rewitalizacja parku w Gniszewie
  3. Organizacja/Instytucja przyjazna wolontariuszom: Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych Pomorskie

  wyróżnienia:
  Dom Przedsiębiorcy w Tczewie

  Biblioteka Diecezjalna w Pelplinie

  Gminny Ośrodek Kultury w Morzeszczynie
  4. Animatorka Roku: Katarzyna Puczyńska, Animator Roku: Damian Domański
  5. Firma przyjazna społeczności lokalnej

  Nagrody specjalne z okazji jubileuszu 10-lecia Powiatowej Gali Wolontariatu:
  - Musical PRZEBUDZENIE
  - Bank Spółdzielczy w Tczewie
  - Samorząd Gminy Gniew
  - Marian Noworolski
  - Fundacja Pokolenia

                                                                             J.W.

   

 • Zaproszenie

  Zaproszenie
 • Mikołajki 2018

  Mikołajki 2018

  Z okazji Dnia Świętego Mikołaja Samorząd Uczniowski oraz   szkolny radiowęzeł  zorganizowali dla społeczności uczniowskiej naszej szkoły kilka atrakcji. Od rana mogliśmy usłyszeć świąteczne nagrania, które wprowadziły nas w świąteczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Można było również składać sobie świąteczne życzenia przez radiowęzeł. Na korytarzach szkolnych można było spotkać nie jednego Mikołaja a nawet renifera.

              Samorząd Uczniowski dziękuje za wspólną zabawę i dobre humory. Udowodniliście, że ważna jest dla Was atmosfera panująca w szkole.

   

                                                                                                J.W.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie
  ul. Sobieskiego 11,
  83-140 Gniew
 • 58 535 35 77

Galeria zdjęć

liczba odwiedzin: 757837