Menu

 • Chłopcy z ZSP w Gniewie awansowali do półfinału wojewódzkiego w badmintonie…!

  Chłopcy z ZSP w Gniewie awansowali do półfinału wojewódzkiego w badmintonie…!

         Dnia 17 października 2018r.w hali widowiskowo-sportowej w Gniewie odbyła się Powiatowa Licealiada Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Badmintonie(dz. i chł.). Do turnieju zgłosiło się drużyn: z Tczewa, Pelplina
  i Gniewa (6 żeńskich i 5 męskich). Bezkonkurencyjni okazali się chłopcy z ZSP w Gniewie. Wygrywając wszystkie swoje mecze odebrali okazały puchary z rąk przedstawiciela Powiatowego Centrum Sportu w Tczewie p. Krzysztofa Bielskiego i awansowali do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się 24 października 2018 r. w Gniewie.  

  Natomiast w kategorii dziewcząt zwyciężył zespół z I LO w Tczewie, który po zaciętym finałowym boju wygrał
  z drużyną ZSP w Gniewie .               

  Skład drużyny chł.: Filip Śledź-kl.3c, Patryk Barabaś-kl.3c i Damian Górski-kl.3b.                        

  Skład drużyny dz: Wiktoria Reca-kl.2c, Klaudia Justa-kl.2b i Joanna Guzdaj-kl.3a.                      

                                                                                          

   

                                                      Gratulujemy… i życzymy dalszych sukcesów!

   

   

 • SZACHY - Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Tczewskiego

  SZACHY - Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Tczewskiego

       Dnia 27 września 2018r. w hali widowiskowo-sportowej w Gniewie odbyły się Drużynowe  Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach.

       W zawodach zorganizowanych przez tczewskie Powiatowe Centrum Sportu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie oraz UKS „Alfil” w Gniewie i przy współpracy z GOSiR w Gniewie - wystąpiło 6 reprezentacji szkół. Każda drużyna składała się z 4 zawodników (3 chł. i 1 dz.).  Grano systemem „każdy z każdym”, tempem gry 15 minut dla zawodnika.

       Ostatecznie reprezentacja ZSP w Gniewie w składzie: Mateusz Wojtczak, Julian Ruciński, Marcin Andrzejczak i Jowita Kolasa - zajęła IV m-ce (tyle samo pkt. meczowych, o trzecim miejscu decydowała suma punktów pomocniczych).

  Zwyciężyła drużyna z ZSK w Tczewie.

  Każdy zespół otrzymał pamiątkowy dyplom, a zwycięski team odebrał okazały puchar.

                                                                                 Wiesław Pepliński

   

 • OGŁOSZENIE!!!

  OGŁOSZENIE!!!

  Z okazji obchodów 100-lecia odzyskania

  niepodległości przez Polskę

  ogłaszamy konkurs plastyczny

  dla uczniów ZSP Gniew.

   

  Wykonujemy pracę plastyczną dowolną techniką w formacie A-3 przedstawiającą scenę wydarzenia, które przyczyniło się do odzyskania niepodległości.

    

             Termin oddawania prac do 05 listopada 2018 r.

   

  Regulamin i materiały do konkursu są dostępne w bibliotece szkolnej.

   

  Zachęcamy do udziału w konkursie. Czekamy na Ciebie!

   

  Nauczyciele Bibliotekarze

   

   

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej

       W poniedziałek, 15 października, odbyła się w Refektarzu zamku w Gniewie uroczysta akademia dedykowana nauczycielom i innym pracownikom szkoły z okazji ich święta połączona ze ślubowaniem klas pierwszych. Poprzedziło ją złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą Patrona szkoły oraz msza święta w intencji pracowników i młodzieży ZSP Gniew celebrowana przez ks. Jarosława Oszuścika.

       Wiele miłych słów popłynęło w kierunku naszych pedagogów z ust przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego. Następnie głos zabrała pani dyrektor, która przywitała zaproszonych gości - przedstawicieli władz samorządowych i przyjaciół szkoły. W serdeczny sposób podziękowała ona nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji szkolnej za codzienny trud i zaangażowanie w pracę. Ciepłe życzenia złożyła kadrze pedagogicznej również pani Walentyna Czapska, przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Gniew.

       W trakcie uroczystości został ogłoszony wynik wyborów do SU, przekazano sztandar nowemu pocztowi, a nasi pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Rozdano również nagrody w szkolnym konkursie o patronie szkoły oraz wręczono dyplomy i nagrody za zajęcie I miejsca w wojewódzkim konkursie „Pierwsze dni Niepodległej w mojej miejscowości”,  którego organizatorem był Instytut Pamięci Narodowej.

       Po części oficjalnej na scenę wyszli uczniowie klas IIb, IIIa i IIIb, uświetniając muzyką i słowem ten wyjątkowy dzień. Zaprezentowali oni program artystyczny, który wyraźnie rozweselił publiczność. Jego głównymi bohaterami byli, oczywiście, nasi nauczyciele - fenomenalnie podpatrzeni podczas wykonywania tzw. czynności służbowych i sportretowani przez aktorów. Większość owych „malowniczych typów” od razu została rozszyfrowana, jednak jeszcze długo potem żywo dyskutowano nad tym, kim jest anioł...

       Kochani Pedagodzy, aniołem jest każdy z Was - nieludzko cierpliwy, wyrozumiały, z uśmiechem podejmujący się codziennej walki z największymi szkolnymi grzeszkami Waszych uczniów: lenistwem i nieuctwem. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

                                                                                                                         J.K.

   

 • Życzenia

  Życzenia

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

  życzymy wszystkim Nauczycielom

  oraz
  pracownikom administracji i obsługi

  satysfakcji z pracy,

  sukcesów, energii oraz cierpliwości.

  Zarażajcie nas ciekawością świata 😃.

                                                     Samorząd Uczniowski

   

 • Próbna ewakuacja

  Próbna ewakuacja

       11 października 2018 roku zorganizowaliśmy w naszej szkole próbną ewakuację na wypadek zagrożenia pożarowego. Ogień pojawił się w sali nr 14 na pierwszym piętrze o godz. 10.41, a więc w czasie trwania lekcji. Sygnałem do ewakuacji były alarmowe dzwonki szkolne (5 krótkich sygnałów) oraz ustne powiadomienia nauczycieli i pracowników szkoły. Nauczyciele natychmiast wyprowadzili uczniów z budynku szkoły. Na zewnątrz ustawili młodzież wzdłuż muru obronnego. Ponownie sprawdzili listę obecności i tę informację podali kierującemu ewakuacją panu Wiesławowi Peplińskiemu. Ogółem ewakuowano  190 osób, w tym 21 nauczycieli i pracowników szkoły. Wszyscy opuścili budynek szkolny w ciągu 4 minut i 20 sekund. Ewakuacja przebiegała prawidłowo, bez zakłóceń, zgodnie z planem i procedurami postępowania na wypadek wybuchu pożarowego.

       Obserwatorami ćwiczeń ewakuacyjnych byli przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie oraz st. kpt. mgr inż. Zbigniew Rzepka, zastępca komendanta PSP w Tczewie.

       Odpowiedzialni za przygotowanie ewakuacji w szkole byli nauczyciele: Wiesław Pepliński i Janina Szambowska.

                                                                                                          J. Sz.

 • Występ w kościele

  Występ w kościele

       Podczas niedzielnej mszy świętej 14 października 2018 r. młodzież z ZSP Gniew wystąpiła w gniewskim kościele z programem słowno - muzycznym pt. "Promieniowanie ojcostwa". Słowa te stały się hasłem tegorocznego, osiemnastego już, Dnia Papieskiego.

     Uczniowie przypomnieli dzieciństwo Karola Wojtyły, wcześnie osieroconego przez matkę i wychowywanego przez ojca. To właśnie on stał się dla małego Wojtyły autorytetem. Z czasem natomiast, papież Jan Paweł II sam został - szczególnie dla Polaków - wzorem ojca, przewodnikiem, nauczycielem.

       Młodzież, zgodnie z mottem tegorocznych obchodów Dnia Papieskiego, podkreśliła wagę ojcostwa, którego kryzys obserwujemy niestety we współczesnym świecie. Zaakcentowała wartości, jakie przyświecać powinny każdemu ojcu - dojrzałość, odpowiedzialność, obecność, zarówno fizyczna, jak i emocjonalna. Uczniowie przypomnieli także dramat autorstwa Karola Wojtyły "Promieniowanie ojcostwa", wskazujący drogę do przezwyciężenia kryzysu.

       Całość uświetniona została piosenkami w pięknym wykonaniu zespołu Vox Fidei.

   Wszystkim uczniom zaangażowanym w przygotowanie programu składamy serdeczne podziękowaniawink.

                                                                                                            J.O.

 • Wybory do SU

  Wybory do SU

        W dniach 2.10-3.10 odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Frekwencja dopisała. Wyniki wyborów poznamy 15.10 podczas akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

                                                                                                                                                               J.W.

   

 • Rejs żaglowcem „Zawisza Czarny”

  Rejs żaglowcem „Zawisza Czarny”

      Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie uczestniczyli w akcji „Pomorze na Morze” zorganizowanej przez Pomorski Związek Żeglarski i Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W ramach tego przedsięwzięcia 27 września odbył się rejs żaglowcem „Zawisza Czarny” po Zatoce Gdańskiej z udziałem młodzieży z naszej szkoły. Przed wejściem na pokład przywitał nas kapitan, który przedstawił zasady bezpieczeństwa na statku. Zostaliśmy podzieleni na grupy i przydzieleni do żeglarskich zadań.

       Niesamowite było to, że mogliśmy wykonać obowiązki takie jak na co dzień wykonuje załoga. Szybki kurs żeglarski zaczęliśmy od odcumowania z wciąganiem lin na pokład, po rozwijanie i zwijanie żagli, co wykonywaliśmy pod czujnym okiem kapitana i marynarzy. Między alarmami do żagli poznaliśmy wszystkie pomieszczenia na żaglowcu. Mieliśmy okazję zasiąść w mesie kapitańskiej przy stolikach dla nawigatorów i mechaników, zobaczyliśmy kajuty i maszynownię. Dominika z trzeciej klasy przez chwilę utrzymywała kurs trzymając w swoich rękach ster.

        Rejs był ogromną frajdą nie tylko dlatego, że można było podziwiać przepiękne widoki jesiennego morza i klifu, ale przede wszystkim doświadczyć żeglowania. Po zakończeniu wodnej przygody odwiedziliśmy również Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, pełne niesamowitych historii i eksponatów, ale będąc pod głębokim wrażeniem rejsu czasami trudno było się skupić na wystawach.  Ten dzień na pewno na długo zapadnie nam w pamięć.

                                                                                                              N.S.

 • Pielgrzymka maturzystów ZSP Gniew do Częstochowy

  Pielgrzymka maturzystów ZSP Gniew do Częstochowy

         W poniedziałek 24 .09. 2018r. uczniowie klas maturalnych udali się na Jasną Górę. W jednym miejscu spotkało się ponad 1700 młodych ludzi ze swoimi planami ,marzeniami i pragnieniami.

         Po przywitaniu Matki Bożej udaliśmy się do Auli Ojca Kordeckiego, gdzie młodzież skorzystała z sakramentu pokuty.

  Następnie o godz.16.00 wspólnie odmawialiśmy różaniec przed Cudownym Obrazem. Godzinę później uczestniczyliśmy we Mszy Święte w Bazylice Jasnogórskiej, której przewodniczył Biskup Pelpliński Ryszard Kasyna. Nie zabrakło na niej wielu dobrych i ciepłych słów, pozdrowień i oklasków.

       Kolejnym punktem programu było spotkanie z byłym więźniem i gangsterem Pawłem Cwynarem, który dał świadectwo wiary w Boga, jako siły zmieniającej każdego.

         Pielgrzymkę zakończył Apel Jasnogórski. Wszystko było dla nas ogromnym przeżyciem, a wrażenia pozostaną w nas na zawsze.

        Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem księdza proboszcza Zbigniewa Rutkowskiego za pomoc w organizacji pielgrzymki.

                                                                                                  D.O.

   

   

 • Życzenia od SU dla wszystkich chłopaków

  Życzenia od SU dla wszystkich chłopaków

  winkZ okazji Dnia Chłopaka wiele uśmiechów,

  a mało złości, jak najmniej smutków,

  dużo radości, długich wakacji i moc słodyczy.

  Tego Ci dzisiaj żeńska płeć szkolna życzywink

   

 • Z pocztem sztandarowym w Szpęgawsku

  Z pocztem sztandarowym w Szpęgawsku

       W niedzielę 23 września 2018 roku oddaliśmy hołd ofiarom niemieckiego mordu z okresu II wojny światowej w Lesie Szpęgawskim. To właśnie w tym miejscu Niemcy zamordowali ok. 7 tysięcy osób - cywilów, duchownych, nauczycieli, przedstawicieli władzy i pacjentów szpitala w Kocborowie.

       Program uroczystości był następujący: na początku odśpiewano hymn państwowy; potem nastąpiło okolicznościowe wystąpienie historyczne, które wygłosił Ryszard Szwocha, miłośnik Ziemi Kociewskiej; przybyłe delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem Pamięci Narodowej; Mszę Świętą celebrował ksiądz biskup Ryszard Kasyna, ordynariusz diecezji pelplińskiej. Po mszy św. nastąpił Apel Poległych i odśpiewano pieśń „Rota” w wykonaniu Pelplińskiej Orkiestry Dętej.

         Na obchody 79. rocznicy mordu w Lesie Szpęgawskim przybyło wielu gości, m. in.: europarlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych i duchowieństwa, dyrektorzy i  nauczyciele z pocztami sztandarowymi, rodziny pomordowanych i miejscowa ludność.

      Wśród licznie przybyłych pocztów sztandarowych ze szkół powiatu tczewskiego i starogardzkiego naszą placówkę reprezentowali uczniowie: Piotr Wendzierski (IVB/T), Łucja Kozłowska i Aleksandra Frymarska (IA LO), oraz opiekun pani Janina Szambowska. Wiązankę kwiatów pod pomnikiem pamięci  pomordowanych na Kociewiu złożyły: pani Wioletta Połomska - dyrektor szkoły ZSP w Gniewie i pani Walentyna Czapska - przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Gniew.

       To była dla nas wzruszająca i podniosła uroczystość z pięknymi patriotycznymi przemówieniami i  kazaniami osób duchownych. Cieszymy się, że osobiście poznaliśmy to miejsce pamięci narodowej.

                                                                                                           J. Sz. 

   

 • Uczniowie ZSP Gniew na Jarmarku Cysterskim

  Uczniowie ZSP Gniew na Jarmarku Cysterskim

        W dniach 14-16.09.2018r. odbyła się kolejna edycja Jarmarku Cysterskiego w Pelplinie. Impreza cieszy się od lat ogromnym zainteresowaniem w mediach i jest znana w całej Polsce. Zjeżdżają na nią goście z całego kraju, jak również z za granicy.

      Byliśmy również i my, animatorzy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie pod przewodnictwem nauczyciela historii Jacentego Ordowskiego. Reprezentowaliśmy dumnie naszą szkołę w spektaklach historycznych pt. „MESTWIN, KRZYŻACY I CYSTERSI” oraz „ZAPISKI PELPLIŃSKIE”.  Braliśmy udział w turnieju rycerskim o miecz burmistrza miasta Pelplin, w którym również wzięli udział goście opactwa cysterskiego.  Dla publiczności,  która ściągnęła bardzo licznie na tegoroczną edycję Jarmarku Cysterskiego, zorganizowaliśmy zabawy plebejskie oraz warsztaty tańców dawnych. W trakcie wyżej wymienionych zajęć przybliżaliśmy dzieciom oraz ich rodzicom jak wyglądało życie w średniowieczu. To do nas przychodzili również uczestnicy turnieju szkół ziemi tczewskiej żeby odbywać część  konkurencji - strzelanie z kuszy czy rzucanie sulicą. Wszystko odbywało się w wesołej, przyjaznej atmosferze.

                                                                                                Marcin III a

   

 • „Całe życie jest szkołą”

  „Całe życie jest szkołą”

       W środę 19 września społeczność ZSP Gniew obchodziła Święto Szkoły. Termin uroczystości związany jest z rocznicą nadania szkole imienia księdza Henryka Mrossa, które miało miejsce 23.09.2004 r. Tym razem impreza przebiegała w mniej oficjalny sposób – miała formę pikniku utrzymanego w luźnej, wesołej atmosferze. Piękna sceneria gniewskiego zamku, wspaniała słoneczna pogoda oraz liczne atrakcje były gwarantem dobrych nastrojów zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli.

       Tradycyjnym elementem Święta Szkoły były pełne humoru otrzęsiny pierwszoklasistów, za sprawą których zostali oni symbolicznie przyjęci w poczet uczniów naszej placówki. Wiele śmiechu dostarczyły również przygotowane przez Samorząd Uczniowski kalambury, a także zabawy sportowo -rekreacyjne. Ponadto animatorzy kultury średniowiecza przygotowali pokaz tańców dawnych oraz stoczyli widowiskowe pojedynki na miecze i szable. Całości dopełniło wspólne grillowanie oraz okazały tort.

              Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem sponsorów:

               Leszek Meler - Piekarnia Ciastkarnia Meler

              Rąbała - Zakład Masarski St. Rąbała

             Jacek Behrendt - Piekarnia Ciastkarnia „U Karola”

   

             Rada Rodziców ZSP Gniew

                                                                                                          J.O.

   

   

 • Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

  Zapraszamy wszystkich uczniów klas maturalnych na Pielgrzymkę Maturzystów naszej diecezji na Jasną Górę. Tegoroczna pielgrzymka odbędzie się w poniedziałek, 24 września. Przewodniczyć jej będzie biskup pelpliński Ryszard Kasyna.

  Szczegółowy program pobytu na Jasnej Górze jest następujący:

  15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia „na wałach pod ołtarzem”; w tym czasie będzie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania;

  16.00 Modlitwa różańcowa w intencji maturzystów przed Cudownym Obrazem Matki Bożej;

  17.00 Msza Święta w bazylice jasnogórskiej pod przewodnictwem biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny; po Mszy Świętej spotkanie w auli o. Kordeckiego z Pawłem Cwynarem – nawróconym więźniem. Podczas spotkania będzie można zakupić jego książkę „Wysłuchaj mnie proszę…”;

  21.00 Apel Jasnogórski w kaplicy Matki Bożej.

   

 • Hotelarze na Jarmarku Cysterskim

  Hotelarze na Jarmarku Cysterskim

       16.09.2018 roku uczniowie klas hotelarskich wzięli udział w Jarmarku Cysterskim w Pelplinie.
  Udział w tej imprezie plenerowej  polegał na zaprojektowaniu kramu ze słodkościami oraz na jego obsłudze. Młodzież z tego zadania wywiązała się wzorowo, tym bardziej, że ruch był spory i było dużo pracy. Mimo zmęczenia atmosfera była przyjazna, wesoła i miła. 
  W Jarmarku Cysterskim brali udział następujący uczniowie: Agata Kaliska kl. I b, Julia Rutkowska kl. I b, Weronika Kosecka kl. I b, Wiktoria Piszora kl. I b, Wanesa Radtke kl. I b Nikola Sroka kl. II b, Mateusz Bradtke kl. II b, Julia Pilke kl. II b, Sandra Sroka kl. II b.

  Bardzo dziękujemy młodzieży i do zobaczenia w przyszłym roku.

   Renata Tiedtke, Beata Gabrychowska

   


 •      Młodzież naszej szkoły aktywnie włączyła się w akcję: Narodowe Czytanie ,,Przedwiośnia" S. Żeromskiego pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej. Wydarzenie to miało miejsce w Gniewie 7 września br., a rozpoczęło się warsztatami pt. "Jak przebiega komunikacja językowa",  z dr. Jarosławem Och z Uniwersytetu Gdańskiego. Uczestniczyli w nich uczniowie kl. IV b pod opieką p. Danuty Ostrowskiej, nauczyciela języka polskiego,

       Późnym popołudniem wystąpił Teatr 3.5 z przejmującym pokazem ulicznym o współczesnych problemach społeczno-politycznych.

       We wspólnym czytaniu powieści brali udział: Zuzanna Zabłońska z kl. Ia LO; Łucja Kozłowska, Wiktoria Korynt, Jakub Jeske z kl. IIa LO; Damian Górski, Tomasz Witting, Mateusz Biały i Michał Ciarkowski z kl. IIIb TM oraz opiekun grupy, nauczyciel języka angielskiego Mirosława Janicka-Ojo. Przedstawiliśmy 10 fragmentów powieści z dwóch części: Rodowód i Nawłoć. Ideę wspólnego czytania dobrze określają słowa Ministra Kultury: CZYTANIE RAZEM JEST JEDNYM Z NAJWAŻNIEJSZYCH WARUNKÓW ZAISTNIENIA W SPOŁECZEŃSTWIE KULTUROWYM WE WSPÓŁCZESNYM ŚWIECIE, KTÓRE PRZEKSZTAŁCA ZBIOROWISKO LUDZI WE WSPÓLNOTĘ.

        Serdecznie dziękuję uczniom za przyłączenie się do tej wspólnoty.

                                                                                                       M. J-O

   

 • Szkolny kiermasz podręczników

  Szkolny kiermasz podręczników

     Biblioteka szkolna przy Zespole Szkół Ponadgimnazjajnych im. ks. H. Mrossa w Gniewie każdego roku pośredniczy w sprzedaży używanych podręczników. W tym celu organizowany jest kiermasz dla uczniów  i rodziców.  Informację o terminie  kiermaszu są podane wcześniej na stronie internetowej szkoły. Uczniowie przynoszą  podręczniki  do sprzedaży  w dwóch terminach, zaraz po zakończeniu nauki i po rozpoczęciu roku szkolnego.  Wakacyjny  kiermasz  umożliwia także „wypożyczenie” kompletów podręczników dla klasy pierwszej liceum. 

    Zasady  sprzedaży podręczników na kiermaszu szkolnym są proste. Każda  książka do sprzedaży musi być podpisana i  wyceniona. Jeżeli podręcznik znajdzie nabywcę, „nazwisko właściciela” oraz „cena” są zapisane na liście. Odbiór pieniędzy jest potwierdzony podpisem.

    Ta forma sprzedaży cieszy się ogromną popularnością wśród uczniów naszej szkoły, gdyż umożliwia kupno podręczników po niższych cenach, uczy też szacunku dla książki i dbania o jej stan. Każdego roku zwiększa się  ilość sprzedawanych książek ze względów ekonomicznych, nowe podręczniki są bowiem bardzo drogie.

    W tym roku szkolnym sprzedaż używanych podręczników trwać będzie do końca września, aż wszyscy uczniowie naszej szkoły zdobędą potrzebne im książki.

                                                                                                                                                                                       J. Sz.   

   

 • ZEBRANIA Z RODZICAMI

  11. 09. 2018 (wtorek)

  godz. 16:00

   - Obrazek 1
   

  12. 09. 2018 (środa)

  godz. 16:00

   - Obrazek 2

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

      3 września 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie zainaugurowano rok szkolny 2018/2019. Na dziedzińcu zamku zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. 

      Uroczystość zaszczycili swoją obecnością przewodniczący Rady Rodziców pan Janusz Wohlert i redaktor naczelna Nowin Gniewskich pani Agnieszka Świercz-Hyska. Uczniowie prowadzący akademię Marcin Andrzejczak i Łucja Kozłowska przypomnieli wszystkim o wydarzeniach 1 września i żołnierzach poległych w obronie ojczyzny. Dopełnieniem tego były recytacje znanych wierszy w wykonaniu Oriny Konickiej.

      Następnie głos zabrała pani dyrektor Wioletta Połomska, która przywitała wszystkich serdecznie, a szczególnie uczniów klas pierwszych. Życzyła zdrowia, wytrwałości i sukcesów.

  Po zakończeniu uczniowie udali się z wychowawcami do klas.

                                                                             

                                                                                                                 D.O.

   

   

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie
  ul. Sobieskiego 11,
  83-140 Gniew
 • 58 535 35 77

Galeria zdjęć

liczba odwiedzin: 723228