• Zajęcia z pierwszej pomocy

• Dzisiaj, tj. 19.10.2023r. ruszyły pierwsze zajęcia z przedstawicielami (strażakami) Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie w ramach projektu ,,Udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej - cykl zajęć edukacyjnych na terenie Gminy Gniew".

Zajęcia w których wzięli udział pierwsze grupy z naszej szkoły będą kontynuowane w przyszłym tygodniu.

Już dzisiaj dziękujemy OSP Gniew.

• Wyjazd do kina

• W poniedziałek 16 października uczniowie 1a, 2a i 3a udali się do kina do Starogardu Gdańskiego na adaptację powieści Władysława Reymonta ,,Chłopi“. Jest to animowany dramat w reżyserii DK Welchman i Hugh Welchmana, twórców ”Twojego Vincenta”. Film został wykonany techniką malarską, robiącą niesamowite wrażenie na widzach. Jest on polskim kandydatem do nagrody Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy. Pełne emocji sceny, ukazujące życie chłopów końca XIX wieku, na długo pozostaną w pamięci młodzieży.

• Stypendysta Marszałka Województwa Pomorskiego

• 13 października  w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie uczeń klasy IVa Michał Wałdowski otrzymał Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego w ramach projektu "Pomorski program pomocy stypendialnej - III edycja" w roku szkolnym 2023/2024.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

• Dzień Edukacji Narodowej

• W dniu 13.10.2023r. odbyla sie Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na której odbyło sie m.in. ślubowanie klas pierwszych, zostaly wręczone przez Wicedyrektora szkoly stypendia  motywacyjne za naukę i sport oraz zostały przedstawione wyniki wyborow do Samorzadu Uczniowskiego.

Jednocześnie składamy Dyrekcji, Nauczycielom oraz Pracownikom szkoly dużo siły i wytrwalosci w codziennej pracy. Dziękujemy za włożone serce, niegasnący zapał, ogromne pokłady cierpliwości i dar wprowadzania młodych ludzi w dorosłe życie.

• Mamy nowy Samorząd Uczniowski!

• W dniach 6 i 9 października w ZSP w Gniewie odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Z radością ogłaszamy wyniki! Najwięcej głosów zdobyła Zosia Rutkowska, która zostaje przewodniczącą SU. Monika Kowalewska została wybrana na zastępcę, a Wiktoria Ciesińska objęła stanowisko sekretarza.

Skład Samorządu Uczniowskiego wzbogaciły również następujące osoby: Julia Czepek, Marta Miklasiewicz, Oliwia Narloch, Agata Szwarc oraz Magda Szwarc. Gratulujemy wszystkim wybranym przedstawicielom! Życzymy im owocnej pracy na rzecz uczniów i szkoły oraz dużo sukcesów w realizacji planów i projektów. Razem tworzycie ważny głos społeczności uczniowskiej, dlatego życzymy Wam powodzenia!

• Licealiada Powiatowa w Drużynowym Tenisie Stołowym

• W dniach 10 i 12 października 2023 r. na hali widowiskowo-sportowej II LO w Tczewie odbyła się Licealiada Powiatowa w Drużynowym Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców. ZSP w Gniewie wystawił drużyny do turnieju w składzie: dz. - Małgorzata Duszyńska - 3b i Natalia Kottlenga - 2c chł. - Oliwier Lewandowski - 1e, Igor Wietrzyński - 1e,Igor Erdanowski - 1b. Po zaciętych bojach ekipa dz. zajęła II miejsce na 9 drużyn, natomiast chłopcy III m-ce na 12 drużyn.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

W.P.

• Jesienny biwak integracyjny

• 10 października  br. klasy 2 b i IV b wraz z wychowawcami wybrały się na dwudniowy biwak do Ocypla. Nocowaliśmy w nowocześnie wyposażonych i ogrzewanych domkach. Mieliśmy też możliwość korzystania z kręgielni. Jesień, to dobry czas na  długie spacery, zbieranie grzybów i podziwianie usypiającej powoli przyrody. Aura nam dopisała, natomiast grzyby się przed nami pochowały. W otoczeniu pięknych lasów, śpiewu ptaków czas się dla nas zatrzymał i nie chcieliśmy wracać do szkolnych obowiązków. Za rok chyba jeszcze tam wrócimy, a może już wiosną?

R.T.

• Kasztany przekazane do przytuliska

• Szkolny Klub Wolontariusza dostarczył dzisiaj kasztany na Miłosną 18 w Kwidzynie. Uzbieraliśmy Kochani Wolontariusze 5 dużych worków i siatkę kasztanów. Kasztany zostaną zamienione na vouchery lecznicze dla przytuliska. Brawo Wy:))

• Zaproszenie do konkursu

• Zapraszam serdecznie do udziału w konkursie plastycznym i graficznym nawiązującym do Święta Niepodległości.

Konkurs jest podzielony na kategorie wiekowe. Mogą wziąć w nim udział uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych jak i szkół średnich.

Wszelkie informacje znajdują się na plakacie i regulaminie - Regulamin 11 LISTOPADA 2023 PLASTYKA I FOTO

Instytut Pamięci Narodowej objął patronat nad tym konkursem.

• Zbieramy TALENCIAKI

• Z dniem pierwszego września rozpoczęła się druga edycja zbierania Talenciaków dla szkół.

ZSP Gniew przystąpiło do akcji, aby otrzymać Talenciaka należy zrobić odpowiednie zakupy w Lidlu (zakupy muszą być za co najmniej 50 zł i musi być kupiony owoc lub warzywo).

Talenciaki można zdobywać tylko do 5 listopada 2023.

Talenciaki będzie można jeszcze przypisać do szkoły do 19 listopada 2022.