• Informacje

        •  

          Zapraszamy Wszystkich do aktywnego śledzenia naszej strony szkoły,

          gdzie co jakiś czas będą pojawiać się posty z poczytań Animatorów Kultury Średniowiecza.

          Jestesmy także obecni na Facebook

           

          Warsztaty aktorskie

               

               7.12.2019r. w ZSP  im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie w ramach programu szkolnego, jaki realizują animatorzy średniowiecza, odbyły się warsztaty aktorskie. Prowadziła je pani Iga Sambor, która jest właścicielką teatru „Agrafka”. Podczas trwania zajęć uczniowie poznali ćwiczenia na rozgrzewkę strun głosowych, poprawę dykcji i toru oddechowego. Prezentowano improwizowane etiudy aktorskie oraz dostaliśmy praktyczne porady dotyczące występów publicznych. Zajęcia trwały 3 godziny i przebiegały w swobodnej atmosferze, co bardzo podobało się uczniom.  To czego się nauczyliśmy z pewnością przyda się w dalszej pracy animatora.

           

                                                                                                                                              Marcin III a

           

          Wigilia chorągwi rycerskiej „APIS”

                18.12.2018r. we wtorkowy wieczór na kapitularzu zamku gniewskiego odbyła się wigilia chorągwi rycerskiej „APIS”,  do której należą animatorzy kultury średniowiecza. Zwyczaj ten jest już swego rodzaju tradycją, którą zapoczątkował Jacek Ordowski. Jako że spędzamy ze sobą wiele godzin na wyjazdach związanych odtwarzaniem historii i promowaniem szkoły traktujemy się jak rodzina. Podczas trwania wigilii podsumowujemy kończący się rok. Odtworzona zostaje prezentacja multimedialna z imprez, w których braliśmy udział.  Jednak nie sposób przedstawić ponad 100 imprez w jednej prezentacji dlatego też zostały w niej zawarte największe przedsięwzięcia takie jak: Jarmark Cysterski, bitwa pod Prostkami, Festiwal Masuria oraz Piknik Jaćwieski.

          Zdrowych i Radosnych
          Świąt

          życzą animatorzy kultury średniowiecza.    

           

                                                                                                                                                   Marcin III a

           

           „Noc listopadowa”

           

              

               3.12.2018r. w poniedziałkowy wieczór na dziecińcu zamkowym odbył się spektakl historyczny pt. „Noc listopadowa”. Miał on na celu przybliżenie wydarzeń nocy z 29 na 30 listopada 1830 roku, kiedy to sprzysiężenie podchorążych z Piotrem Wysockim na czele postanowiło podjąć walkę narodowowyzwoleńczą. Reżyserem oraz organizatorem przedsięwzięcia był nauczyciel historii Jacek Ordowski.  Aktorami zaś byli uczniowie naszej szkoły. Grupę wiodącą stanowili oczywiście animatorzy kultury średniowiecza. Pieśni patriotyczne w przepiękny sposób wykonał chór ze Szkoły Podstawowej numer 2 w Gniewie pod przewodnictwem pana Wojciecha Górskiego. W tym roku przedstawienie zgromadziło wyjątkowo liczną publiczność, m.in. przybyli na nie starosta tczewski Mirosław Augustyn, zastępca burmistrza miasta i gminny Gniew Joanna Kamińska, radni powiatowi oraz miejscy.  Na tegoroczną edycję „Nocy listopadowej”  przyjechała nawet młodzież z Iławy. 

                                                                                                                                              Marcin III a

           

           

          Ciekawa lekcja

                   
           

             Na lekcji „animacja kultury średniowiecza”- jest to jedyny taki kierunek w Polsce - uczniowie mieli za zadanie zaprezentować w formie przedstawienia wybraną przez siebie postać z epoki średniowiecza. Otrzymywali 3 oceny za: scenariusz, pomysł, jak również za realizację przedstawienia. W ten sposób w naszej szkole zagościli m. in. Bolesław Krzywousty czy Enguerranda VI de Coucy. O ile Bolesław Krzywousty to znana z lekcji historii postać, to Enguerrand VI de Coucy nie jest aż tak rozpoznawalny w Polsce. Był to pan na zamku de Coucy na terenie Francji, uczestnik wojny stuletniej, kuzyn Hrabiego D'Eu- konetabl króla Francji. Żył w latach 1313-1346. Swego żywota dokonał bitwie w pod Crécy jak na rycerza przystało. Najlepiej zadanie wykonał Filip Witkowski, który napisał niezmiernie ciekawy scenariusz, zadbał o aranżację i rekwizyty - przebrał się w stroje stylizowane na epokę średniowiecza, jak również w zbroję. Koledzy z klasy docenili jego wyjątkowe zaangażowanie.

              Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                                                                         Marcin III a

  • Galeria zdjęć

      brak danych