Biblioteka szkolna  zaprasza

Janina Szambowska
Agnieszka Frątczak

Motto:
     „ Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”
                                                                                                                                                Wisława Szymborska

Zbiory biblioteki

Biblioteka szkolna ZSP w Gniewie posiada bogaty księgozbiór podręczny wyposażony w słowniki, leksykony i encyklopedie, z których na miejscu mogą korzystać nauczyciele i uczniowie. Biblioteka gromadzi książki z zakresu literatury pięknej i popularno-naukowej. Znaczną część zbiorów stanowią lektury szkolne oraz podręczniki i książki metodyczne dla nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych. Prenumerowane są czasopisma: Biblioteka w Szkole, Dyrektor Szkoły, Hotelarz.

Księgozbiór ogółem liczy: 7393 woluminów, w tym: literatura piękna – 5052, popularno-naukowa – 2341, płyty CD – 406.

J.Sz.

UWAGA!

KONKURS CZYTELNICZY

Ogłaszamy konkurs wiedzy na tema

Igrzysk śmierci (t.1) Suzanne Collins, któryhttps://ecsmedia.pl/c/pakiet-igrzyska-smierci-tom-1-3-w-iext35247813.jpg

będzie trwać do 30 listopada 2018 r.

Jeśli nie znasz książki - masz czas ją przeczytać!

Weź krzyżówkę, rozwiąż ją i odbierz nagrodę!!!

Do 31 października prosimy zgłosić swój udział w konkursie.

Organizatorzy - nauczyciele bibliotekarze

Wyniki KONKURSU CZYTELNICZEGO
IGRZYSKA ŚMIERCI Suzanne Collins

Weź udział w konkursie! Czekają atrakcyjne nagrody i wspaniała zabawa!

Należy:
- uzupełnić krzyżówkę,
- oddać podpisaną kartę do nauczyciela bibliotekarza,
a na koniec wygrać nagrodę.
Rozwiązanie konkursu pod koniec listopada.

OGŁOSZENIE!!!

Z okazji obchodów 100- lecia odzyskania
niepodległości przez Polskę ogłaszamy konkurs plastyczny dla uczniów ZSP Gniew.

Wykonujemy pracę plastyczną dowolną techniką w formacie A-3 przedstawiającą scenę wydarzenia, które przyczyniło się do odzyskania niepodległości.

• Termin oddawania prac do 05 listopada 2018 r.

Regulamin i materiały do konkursu są dostępne w bibliotece szkolnej.

Zachęcamy do udziału w konkursie. Czekamy na Ciebie!

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

1. Organizatorem konkursu jest biblioteka szkolna.
  2. Tematyka pracy plastycznej to: przedstawienie sceny  wydarzenia, które doprowadziło do odzyskania NIEPODLEGŁOŚCI.
  3. Uczestnictwo w konkursie jest dobrowolne i obejmuje wszystkie klasy.
  4. Praca konkursowa może być wykonana dowolną techniką plastyczną: farby, ołówek, kredki, collage, techniki mieszane.
  5.  Format pracy: A-3
  6. Kartki bloku rysunkowego można pobrać w bibliotece i jednocześnie zgłosić swój udział w konkursie.
  7. Przekazane prace konkursowe muszą być pracami własnymi, wcześniej niepublikowanymi.
  8. Praca musi być opatrzonatytułem lub opisem” oraz podpisana swoimi danymi: imię i nazwisko, klasa.
  9. Termin składania prac do 05 listopada 2018 r.
  10. Jury dokona oceny prac, uwzględniając pomysłowość, technikę i estetykę wykonania.
  11. Wszystkie prace konkursowe zostaną wystawione w formie wernisażu w auli szkolnej.
  12. Wyniki konkursu zostaną opublikowane w e – dzienniku i na stronie szkoły.
  13. Za zajęcie I - III miejsca laureaci otrzymają nagrody książkowe, które wręczone zostaną podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego, otrzymają również  dodatkowe oceny z historii/WOS-u.

Nauczyciele bibliotekarze