Menu

 • Zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska

       W grudniu uczniowie klasy 3 a zorganizowali zbiórkę świąteczną artykułów potrzebnych dla czworonogów ze schroniska w Tczewie. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, a także nauczycieli oraz osób wspierających działania naszej szkoły. Dzięki ofiarności darczyńców udało się zebrać 57 kg karmy suchej, 35 paczek makaronu, 8,5 kg pożywienia w puszkach oraz 13 legowisk, 2 poduszki i 2 koce.

        Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję  serdecznie dziękujemy.

       Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem pani  Lucyny Genski, która przygotowała legowiska dla zwierząt oraz zawiozła wszystkie zebrane prezenty  podopiecznym schroniska w Tczewie.

   

 • Wszystkiego najlepszego,
  zdrowia, radości, spełnienia marzeń,
  pomyślności oraz uśmiechu
  w nadchodzącym Nowym Roku 2018!
   

   

 • Życzenia Świąteczne

 • "Dokąd zmierzasz, człowieku?"

         W piątek 22 grudnia społeczność ZSP Gniew w świąteczny nastrój Bożego Narodzenia wprowadził spektakl pt. "Dokąd zmierzasz, człowieku?" Uczniowie klasy 1a LO wcielili się w role postaci, opowiadających o swoich życiowych doświadczeniach, problemach, popełnionych błędach. W losach bohaterów widzowie mogli odnaleźć swoje własne przeżycia. Zaprezentowane monologi skłoniły do refleksji nad sensem życia, trudem podejmowania wyborów, różnymi sposobami pojmowania szczęścia. Uświadomiły, jak łatwo jest popełnić błąd, którego konsekwencje zaważą na dalszym życiu, oraz jak łatwo zatracić się w nieustannej pogoni za dostatkiem i wygodami. Spektakl pokazał jednocześnie, jak ważna jest miłość, pochodząca od narodzonego Jezusa, dająca siłę w zmaganiu się z codziennymi trudami i gwarantująca życie wieczne.

  Wypowiadane monologi urozmaicone zostały pięknym śpiewem Ady Wantoch Rekowskiej z klasy 4b, co uczyniło przedstawienie bogatym merytorycznie i przyjemnym w odbiorze.

            Po jasełkach uczniowie udali się do swoich klas, by złożyć sobie życzenia, podzielić się opłatkiem i wspólnie spędzić ten przedświąteczny czas. Mamy gorącą nadzieję, że wszystkie wypowiedziane tego dnia życzenia się spełnią.wink

                                                                                                              J.O.

 • Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego

       W poniedziałek 18 grudnia 2017r. Izabela Grochocka uczennica Technikum w Gniewie otrzymała Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego z rąk pana Krzysztofa Trawickiego wicemarszałka województwa pomorskiego oraz pana Adama  Krawca dyrektora departamentu edukacji i sportu.

  Stypendia przyznawane są w ramach projektu pn.: „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych". Warunkiem uzyskania tego wyróżnienia są wysokie wyniki w nauce z przedmiotów zawodowych.

        Gratulujemy naszej stypendystce oraz życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                                                        J.S.

   

 • VI Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej

        W czwartek 14 grudnia 2017 roku w hali widowiskowo- sportowej już po raz szósty odbył się Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora ZSP Gniew. Jego celem była popularyzacja tej dyscypliny wśród młodzieży, ocena poziomu sportowego szkół oraz integracja uczniów z różnych środowisk. Organizatorem zawodów był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie, a współorganizatorem- Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji.

       Do udziału w turnieju zaproszono 12 drużyn - 6 zespołów dziewcząt i tyle samo - chłopców. Zawodnicy reprezentowali szkoły podstawowe z Gniewa, Morzeszczyna, Pelplina, Smętowa Granicznego, Nowego oraz zespoły kształcenia i wychowania z Rudna i z Pelplina, a także szkołę organizatora zawodów - ZSP Gniew.

       Pani dyrektor Wioletta Połomska przywitała wszystkich przybyłych- zaproszonych gości, kibiców, a w szczególności - zawodników, życząc im satysfakcji ze sportowej rywalizacji. Turniej zaszczycili swoją obecnością m.in. burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska, członek Zarządu Powiatu Tczewskiego Adam Klimczak, radni Miasta i Gminy Gniew, szef stacji Lotos Rafał Kamiński, dyrektor Banku Spółdzielczego Sławomir Urban, szef Hotelu „Na Wzgórzu"  Dominik Diller.

       Po odprawie drużyn oraz uroczystym otwarciu turnieju zawodnicy przystąpili do gry. Mecze rozgrywane były na dwóch boiskach w systemie "każdy z każdym" w grupie - dwie grupy trzydrużynowe męskie i żeńskie.

       Niewątpliwą atrakcją zawodów były występy zespołu cheerleader'ek "Alex Team" ze Starogardu Gdańskiego. Jak co roku dziewczęta wzbudzały ogromne zainteresowanie zarówno wśród kibiców, jak i zawodników.

       Zwycięzcy turnieju w kategorii dziewcząt i chłopców otrzymali okazałe puchary ufundowane przez panią dyrektor ZSP Gniew Wiolettę Połomską. Podczas zawodów wybrano również najlepszą zawodniczkę i najlepszego zawodnika. Zostali nimi: Zuzanna Jabłonka  - ZKiW Pelplin i Maciej Mokwa - ZSP Gniew.

  Zwycięskie zespoły:

  kategoria dziewcząt:

  I  ZKiW Pelplin

  II ZSP Gniew

  III SP nr 2 Gniew

  IV SP nr 2 Nowe

  kategoria chłopców:

  I ZSP Gniew

  II ZKiW Pelplin

  III SP Morzeszczyn

  IV SP nr 2 Gniew

  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Serdeczne podziękowania kierujemy również pod adresem sponsorów:

   

  • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie  - dyrektor  Krzysztof Bejgrowicz
  • Fama Sp. z o.o. - prezes Andrzej Kutnik
  • Bank Spółdzielczy w Gniewie - prezes  Sławomir Urban
  • Mikrostyk S.A. - prezes Bartłomiej Anusiak
  • Młodzieżowe Centrum Kariery -  Emilia Szafraniec
  • Wydział Promocji UMiG Gniew - kierownik referatu  Magdalena Frost Guz
  • Hotel „Na Wzgórzu” - Przemysław Lisiecki
  • Weber - dyrektor produkcji i logistyki - Marek Dziurdzia
  • Pani Brygida Lewandowska
  • Piekarnia - Ciastkarnia ‘’U Karola’’-  Beata i Jacek Behrendt
  • Firma „Apis” - Jacek  Ordowski
  • Rada Rodziców ZSP w Gniewie                   

                                                                                                                  J.O.

   

 •  

  18. 12. 2017 (poniedziałek)

  godz. 16:00

      Zapraszamy!

   

  Imię i nazwisko

  wychowawcy

  klasa

  nr sali

  A. Frątczak  (1 a)

  parter

  2

  K. Frątczak (4 b)

  I piętro

  19

  J. Gerigk (3 a)

  II piętro

  25

  J. Komosińska ( 1 b)

  II piętro

  20

  K. Gurbowicz (3 b)

  I piętro

  10

  M. Janicka-Ojo (2 d)

  I piętro

  11

  K. Kapuścińska (3 c)

  I piętro

  14

  K. Łania (1 c)

  I piętro

  17

  W. Pepliński (2 c)

  II piętro

  22

  J. Waśniewska (2 a)

  parter

  6

  R. Tiedtke (2 b)

  parter

  3

   

   

 • Z wizytą na politechnice

  W czwartek 30 listopada 2017 r. uczniowie kształcący się w zawodzie technik mechanik  odwiedzili  Wydział Mechaniczny Politechniki Gdańskiej. Na początku prodziekan  dr hab. inż. Mariusz Deja opowiedział o działalności uczelni oraz przedstawił ofertę edukacyjną wydziału mechanicznego. Swoją wypowiedzią w szczególny sposób zachęcał wszystkich uczniów do nauki matematykiJ Następnie pan dr hab. inż.  Mirosław Gerigk,   organizator naszej wizyty na PG, w swojej prezentacji wskazał kierunki prac badawczych wydziału i przedstawił nam  pojazdy przyszłości.

  I zaczęło się ….

  Najpierw odwiedziliśmy laboratorium Katedry Energetyki i Aparatury Przemysłowej Wydziału Mechanicznego. Pan dr inż. M. Klugmann w swojej prezentacji przybliżył nam tajniki wieży ciśnień i sposobów ogrzewania budynków uczelni. Mieliśmy również okazję zobaczyć urządzenia zebrane w zabytkowym budynku wydziału.

  Następnie  pan M. Gerigk zaprowadził nas do dwóch laboratoriów Katedry Mechaniki i Mechatroniki. Tam uczestniczyliśmy w zajęciach, jakie mają studenci pierwszego roku.

  Odwiedziliśmy również laboratorium Katedry Maszyn i Automatyzacji Produkcji, gdzie mogliśmy porównać maszyny, które znamy z zajęć praktycznych, z tymi które posiada uczelnia. Katedra wyposażona jest w obrabiarki manualne i numeryczne.

  Ostatnim punktem naszej wycieczki było Centrum Informatyczne TASK, czyli miejsce w którym znajduje się jeden z trzech największych komputerów w Polsce - super komputer o nazwie TRYTON, który zrobił na nas wielkie wrażenie.

  Bardzo miłą niespodziankę zrobił nam nasz opiekun – przewodnik po świecie uczelni,  M. Gerigk, który zabrał nas na poczęstunek do jednego z uczelnianych barów.

  Serdecznie dziękujemy panu dr hab. inż. Mirosławowi Gerigk za umożliwienie nam pobytu na PG.

  To był bardzo fajny dzień, pełen wrażeń, refleksji i wiedzy.wink

   

   

 • Jarmark Świętego Mikołaja

  Serdecznie zapraszamy na Jarmark Świętego Mikołaja  
     w niedzielę - 10 grudnia!
  Między godz. 10:00-14:00  uczniowie z klasy IVb  ZSP Gniew
   pod arkadami będą sprzedawali ciasta.
  Zebrane pieniądze zostaną przekazane
   poszkodowanym w wypadku  kolegom na opłacenie rehabilitacji.

  Zapraszamysmiley

   

 • Harmonogram egzaminów semestralnych dla słuchaczy kl. II e i III e

                                                                                       

  egzaminy semestralne - grudzien.pdf - do pobrania

   

 • Mikołajki

       Z okazji Dnia Świętego Mikołaja Samorząd Uczniowski oraz   szkolny radiowęzeł  zorganizowali dla społeczności uczniowskiej naszej szkoły kilka atrakcji. Usłyszeliśmy świąteczne nagrania, które wprowadziły nas w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Przy wejściu do szkoły można było zamieścić na tablicy swoje życzenia świąteczne. Na korytarzach szkolnych można było spotkać nie jednego Mikołaja Konkurs na najbardziej ”mikołajkową” klasę zdobyli uczniowie klasy 1a. Wszyscy mieli akcent świąteczny na sobie: czapki i rogi renifera a jeden z uczniów założył nawet płaszcz Świętego Mikołaja. Dziewczyny zakręciły włosy, żeby podkreślić akcent świąteczny tego dnia. Brawo za inwencję twórczą! Na wyróżnienie zasługuje również klasa 2a, w której aż 13 osób założyło czapki Mikołaja. Uczniowie tego dnia nie otrzymywali również ocen niedostatecznych.
  Dziękujemy za wspólną zabawęwink
                                                                                                                       J.W.
   

 • Świąteczne paczki dla naszych uczniów

       Dnia 6 grudnia obfitował nie tylko w akcenty świąteczne zorganizowane przez Samorząd Uczniowski, ale i Szkolny Klub Wolontariusza odwiedził tego dnia chorych i niepełnosprawnych uczniów naszej szkoły. Z uzyskanych środków ze  sprzedaży ozdób świątecznych podczas Rodzinnego Festynu Mikołajkowego oraz artykułów pozyskanych ze Świątecznej Zbiórki Żywności zorganizowaliśmy paczki świąteczne dla naszych uczniów i przekazaliśmy im je wczoraj po południu osobiście:)) Wszyscy ucieszyli się nie tyle z podarunków co z naszych odwiedzin, przez co przeżyliśmy ogromne wzruszenia. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za szczodrość i empatię.                                                                                       

                                                                                                          J.W.
   

 • Uczniowie ZSP w Gniewie wicemistrzami powiatu w tenisie stołowym…!

          Dnia 05 grudnia 2017r.w hali widowiskowo-sportowej II LO w Tczewie odbyła się Powiatowa Licealiada Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Tenisie Stołowym (chł). Do turnieju zgłosiło się 9 drużyn - z Tczewa, Pelplina, Swarożyna i Gniewa. Organizatorzy podzielili je drogą losowania na 3 grupy 3-drużynowe, gdzie rywalizowano systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów i trzech dużych punktów meczowych. Po zaciętych bojach w swojej grupie bezkonkurencyjni okazali się chłopcy z ZSP w Gniewie, wygrywając wszystkie pojedynki i to właśnie oni przystąpili do finału 3-drużynowego, gdzie odnieśli zwycięstwo 3:0 z II LO Tczew oraz ulegli 2:3  ZSBiO w Tczewie. Ostatecznie zespół z  ZSP w Gniewie zajął II miejsce                               

  Skład drużyny ZSP w Gniewie (chł.) : Piotr Wendzierski i Michał Alaburda

  Opiekun - Wiesław Pepliński

                                                         Gratulujemy… i życzymy dalszych sukcesów!

                                                                                                                                         

                                                                                                                      W.P.

   

 • Noc listopadowa

       Powstanie listopadowe skierowane było przeciwko Imperium Rosyjskiemu. Wybuchło w nocy z 29 na 30 listopada 1830 roku, a zakończyło się 21 października 1831 roku. Swoim zasięgiem objęło  Królestwo Polskie i część ziem zabranych -Litwę, Żmudź i Wołyń. Aby uczcić ten zryw niepodległościowy, uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. H. Mrossa w Gniewie przygotowali spektakl pt. „Noc listopadowa. Rzecz o zrywie narodowym Polaków z 1830 roku”. Spektakl  odbył się 27 listopada o godzinie 19.00  na Zamku w Gniewie. Przygotowany został według pomysłu Jacentego Ordowskiego. Aktorami byli animatorzy kultury średniowiecza z naszej szkoły.  Impreza spotkała się z dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców miasta, jak i władz samorządowych. Zaszczycili ją swoją obecnością m. in. Tadeusz Dzwonkowski – Starosta Powiatu Tczewskiego, Zbigniew Zgoda – wicestarosta, Maria Taraszkiewicz - Gurzyńska Burmistrz Miasta i Gminy Gniew, a także radni powiatowi oraz radni MiG Gniew.

       Przedstawienie podobało się zgromadzonej publiczności, co potwierdzały  głośne owacje. Wiele osób chciało uwiecznić ten wieczór, robiąc sobie pamiątkowe zdjęcia z aktorami. Szczególne wrażenie robiły stroje oraz broń z epoki powstania listopadowego.
          Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie spektaklu. 

  Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem sponsorów:
  Rafał Kamiński, Jacek Behrendt Piekarnia – Ciastkarnia „U Karola”,  firma „APIS”.
   

 • Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

    Z okazji przypadającego piątego grudnia Międzynarodowego Dnia Wolontariusza pragnę przekazać najserdeczniejsze podziękowania wszystkim Wolontariuszom z naszej szkoły, którzy ofiarowują swój czas, by nieść pomoc innym ludziom. Jedną z cenniejszych rzeczy, jakie można ofiarować dzisiaj drugiemu człowiekowi jest właśnie czas. Dzisiejsze święto, to wielki nasz ukłon w stronę tych, którzy mimo nauki, codziennych zajęć i obowiązków znajdują czas i siłę aby pomagać innym. Praca wolontariuszy jest nieoceniona. Dziękuję za wielkie zaangażowanie, za uśmiech, za to, że się chce i za to, że nie wypada powiedzieć nie.
         Dziękuję wszystkim, którzy wspierają mnie w pracach w Szkolnym Klubie Wolontariusza. Wasz serdeczny uśmiech i chęć do współpracy działają cuda.

                                                                                               Justyna Waśniewska
   

 • Rodzinny Festyn Mikołajkowy

           Jak co roku, społeczność ZSP Gniew zorganizowała Rodzinny Festyn Mikołajkowy. 3 grudnia w niedzielne popołudnie w pięknej scenerii dziedzińca gniewskiego zamku zebrali się zaproszeni goście - dzieci wraz z rodzicami i dziadkami oraz uczniowie i nauczyciele ZSP. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością m. in. Adam Klimczak - członek Zarządu Powiatu Tczewskiego, Bogdan Olszewski - radny powiatowy oraz Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska, burmistrz Miasta i Gminy Gniew. Wszystkich zebranych przywitała pani dyrektor Wioletta Połomska, życząc jednocześnie wspaniałej zabawy.

           Najmłodsi z zaciekawieniem obejrzeli „Bajkę, która się dobrze kończy", a następnie odpowiedzieli na pytania, potwierdzając skupienie i uwagę podczas spektaklu. Dzieci wzięły również udział w grach i zabawach z Mikołajem. Robiły sobie z nim zdjęcia, a nawet pisały listy na maszynie z prośbą o prezenty.

            W tym czasie dorośli mieli okazję zrelaksować się w kawiarence  przy pysznych domowych wypiekach. W nastrój zbliżających się  Świąt Bożego Narodzenia wprowadziła wszystkich zebranych młodzież, która odśpiewała najpiękniejsze polskie kolędy.

            Festynowi towarzyszył kiermasz ręcznie wykonanych ozdób świątecznych, z którego dochód przeznaczony został  na cele charytatywne.

           Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie festynu składamy serdeczne podziękowania. 

                                                                                                                J.O.

   

 • Turniej Andrzejkowy

       W miniony czwartek 30 listopada 2017 roku, w auli szkolnej odbyła się impreza andrzejkowa. 
         Na początku młodzież  zapoznała się ze zwyczajami i wróżbami związanymi z tradycyjnym dniem św. Andrzeja.
         W tym roku Andrzejki miały nieco inną formę zabawy, a mianowicie był to turniej z wieloma konkurencjami, m. in.:
            • odpowiadanie na pytania na wzór familiady - „Jeden z dziesięciu” 
            • zgadnij, jaka to melodia?
            • zgadywanka Co/ Kto to jest? 
            • kalambury 
            • zabawa z krzesełkami. 
         Prowadzącymi imprezę byli Weronika Frymarska oraz Sebastian Chyła. Oprawą muzyczną zajmowali się: Adrian Barwiak i Sebastian Ciesiński, podkłady muzyczne przygotował Andrzej Gretkowski. Zawodników oceniała komisja w składzie: Aleksandra Grabowska i Eryk Bugno. Organizatorami Andrzejek byli Samorząd Uczniowski oraz  biblioteka szkolna. Nagrody ufundowali  Rada Rodziców, a także Sebastian Chyła. W zabawie uczestniczyli wybrani uczniowie z liceum, technikum  i szkoły branżowej. Wszyscy świetnie się bawili, konkurencje wyzwoliły w młodzieży wiele emocji oraz ducha zdrowej rywalizacji.
    Zwycięzcami pierwszej tury turnieju była grupa zawodników z technikum, natomiast drugą turę wygrali  zawodnicy ze szkoły branżowej.
      Organizatorzy dziękują wszystkim za pomoc przy realizacji scenariusza zabawy andrzejkowej oraz za bezpośredni udział w turnieju 😊
                                                                                                           J. Sz.
       
   

 • Rodzinny Festyn Mikołajkowy

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie
  ul. Sobieskiego 11,
  83-140 Gniew
 • 58 535 35 77

Galeria zdjęć

liczba odwiedzin: 391030