Menu

 • Egzaminy semestralne dla słuchaczy LO dla Dorosłych

  Egzaminy semestralne dla słuchaczy LO dla Dorosłych
 • Trwaj chwilo, jakże jesteś piękna! (Johann Wolfgang von Goethe, Faust)

                                                            

       Za każdym razem, gdy długo oczekiwane, pieczołowicie planowane, tak ważne, że przecież „musi trwać wiecznie” (najpierw w marzeniach, a potem wspomnieniach odświeżanych zdjęciami, anegdotami i plotkami) wydarzenie przemija, czuje się niedosyt. Zdziwienie, że to już? Tak szybko nastał świt?!

  Przecież tak niedawno zjawili się w naszej szkole i od razu włączyli się w jej życie, nadając  mu swoisty rytm i koloryt…a tu już za nimi ten Pierwszy Wielki Bal! Klasy 3a liceum ogólnokształcącego i 4b technikum bawiły się w piątek, 10 stycznia na Zamku Gniew. Tej imprezy na pewno nie da się zapomnieć. Nie do uwierzenia wprost jest, że te zachwycające kreacje i zjawiskowe makijaże dam, klasyczna elegancja panów – słowem szyk, czar i błysk – studniówka 2020 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie za nami!!!

       Uroczystość otworzyli uczniowie - Aleksandra Frymarska i Damian Górski, którzy podziękowali dyrekcji szkoły, wychowawcom - p. Agnieszce Frątczak i p. Renacie Tiedtke oraz pozostałym nauczycielom za „opiekę i troskę, wskazywanie właściwych rozwiązań, otwieranie umysłów i przygotowanie do dorosłości”, p. pedagog Janinie Strelau cierpliwie uczącej ich w ostatnich tygodniach kroków i figur tańca oraz pracownikom administracji i obsługi za stworzenie przyjaznych, bezpiecznych warunków edukacji. Nie zabrakło też wzruszających słów uznania i kwiatów dla rodziców za trud włożony w wychowanie i  pomoc w zorganizowanie balu. Młodzież serdeczne wyrazy wdzięczności przekazała także tegorocznym sponsorom  oraz uczniom szczególnie zaangażowanym w organizację balu.

        I w końcu nastał ten magiczny moment: „Poloneza czas zacząć” – rzekła pani dyrektor Wioletta Połomska, a młodzież wdzięcznie i dostojnie poddała się tradycji, wywołując zachwyt publiczności. Potem zaś Podkomorzy Stanisław Szmyt salwą z armaty hucznie oznajmił okolicy, że pierwsza studniówka  w powiecie tczewskim właśnie się rozpoczęła…

       Maturzystom życzymy, aby udana zabawa była dobrą prognozą egzaminu maturalnego :). 

   

  Dziękujemy firmom: Zamek Gniew – p. Krzysztofowi Lisieckiemu, Tom-Bud - p. Tomaszowi Damratowi, Murmex, Kongsberg, Alma Color, Mikrostyk, Piekarnia Ciastkarnia Meler, Drewstol - panu Grzegorzowi Cyssewskiemu, firmie Puzelek - pani Marcie Wojtczak oraz Radzie Rodziców i komitetowi studniówkowemu: p. Monice Kozłowskiej, p. Iwonie Błońskiej, p. Iwonie Górskiej oraz p. Stanisławowi Szmytowi.

                                                                                                            J.K.

   

 • Ferie zimowe

   13-26 stycznia 2020 r.

 • Spotkanie organizacyjne z rodzicami dotyczący praktyk zawodowych w Hiszpanii

      W dniu 8 stycznia 2020 roku w szkole odbyło się spotkanie organizacyjne uczniów i ich rodziców z koordynatorem projektu „Kształcenie zawodowe jako fundament rozwoju – praktyka zawodowa uczniów ZSP w Hiszpanii” - panem Waldemarem Węgrzynowskim. Podczas spotkania omówiono szczegóły dotyczące wyjazdu oraz pobytu uczniów, zasady odbywania praktyk a także organizację czasu wolnego. Ponadto rodzice i ich uczniowie uzyskali informacje o zajęciach dodatkowych z języka angielskiego i zajęciach kulturowych o Hiszpanii, które rozpoczną się po feriach.

      Kolejne spotkanie planowane jest dla  grupy hotelarzy w czerwcu. Wówczas zostaną omówione szczegóły dotyczące wyjazdu w okresie 12.07.2020- 1.08.2020.

   

 • Spotkanie z dzielnicowym

      Już po raz kolejny w szkolnych murach gościliśmy dzielnicowego aspiranta Roberta Stobę z Komisariatu Policji w Gniewie. Wspiera on działania wychowawczo – profilaktyczne szkoły. Poruszany temat to „Ryzykowne zachowania młodzieży i ich konsekwencje”.

       Bardzo dziękujemy za przekazanie wiedzy, która pozwoli młodzieży podejmować dobre decyzje.

                                                                                                                                              N.S.

   

 • Wywiadówka semestralna

   

  Uwaga! Przypominamy, że już w najbliższą środę, czyli 8 stycznia 2020 r., w ZSP Gniew, o godz. 16:00 odbędą się spotkanie z rodzicami, na których podane zostaną informacje dotyczące osiągnięć uczniów w I semestrze roku szkolnego 2018/2019.

  Serdecznie zapraszamy!

  Przydział sal:

  sala 2 klasa 3 a

  sala 3 klasa 4 b

  sala 4 klasa 1 f

  sala 5 klasa 1 c

  sala 6 klasa 1 b

  sala 10 klasa 3 c

  sala 11 klasa 1 g

  sala 14 klasa 1 a

  sala 17 klasa 2 c

  sala 19 klasa 1 d

  sala 20 klasa 2 b

  sala 22 klasa 1 e

  sala 23 klasa 3 b

  sala 25 klasa 2 a

   

 • Życzenia Bożonarodzeniowe

  Święta Bożego Narodzenia to czas nadziei, serdecznych wzruszeń, radości i refleksji. Życzymy Nauczycielom i Pracownikom Szkoły, Wszystkim Uczniom i Ich Rodzicom, by były one pełne ciepła i życzliwości, miłości, wiary i nadziei, tak piękne i szczęśliwe, jak jedyny w swoim rodzaju wieczór wigilijny. Życzymy, aby nadchodzący Nowy Rok 2020 obfitował w szczęśliwe osobiste doznania, spełnił marzenia i przyniósł wiele satysfakcji z własnych dokonań.

                                                                                                        Dyrekcja ZSP Gniew

   

 • Jasełka w ZSP Gniew

   

  W piątek 20 grudnia 2019 roku w auli ZSP Gniew, jak co roku odbyły się jasełka, wprowadzające społeczność szkoły w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Tym razem uczniowie klasy 1 a LO przygotowali spektakl, którego scenariusz powstał na podstawie książki Erica Emanuela Schmitta "Oskar i pani Róża".

  Młodzi aktorzy przenieśli widzów do świata nieuleczalnie chorego Oskara. Wolontariuszka Róża, chcąc przygotować chłopca do nieuchronnie zbliżającej się śmierci, nakłoniła go do napisania listów do Boga. Pragnęła, aby w ten sposób uwierzył w jego istnienie i dzięki temu przestał bać się cierpienia i śmierci.

  Inscenizacja skłoniła widzów do refleksji o wierze w Boga - temat wyjątkowo aktualny we współczesnym świecie. Uświadomiła, że życie z Bogiem daje człowiekowi poczucie bezpieczeństwa i wewnętrznego spokoju.

  Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania spektaklu, składamy serdeczne podziękowania.

                                                                                                                                                            J.O.

   

 • Z wizytą w schronisku dla zwierząt w Starogardzie Gdańskim

   

  SCHRONISKO – azyl dla bezdomnych zwierząt. Miejsce, gdzie nieważna jest metryka, ani wygląd. To miejsce, w którym  każdy niechciany zwierzak znajdzie ciepły kąt i pełną miskę.

      18 grudnia pojechaliśmy do OTOZ Animals schroniska dla bezdomnych zwierząt w Starogardzie Gdańskim, by podarować zwierzakom przygotowane przez członków Szkolnego Klubu Wolontariusza legowiska oraz karmę. Legowiska udało nam się przygotować dzięki wspaniałej postawie rodzeństwa Krystiana i Weroniki Genskich, którzy zorganizowali gąbki tapicerskie. Szczególnie serdecznie dziękuję Baśce Gabrychowskiej  i jej wspaniałej mamie, która  przygotowała poszewki na legowiska. Dziękuję uczennicom: Zuzi Poleszak, Wiktorii Żuraw, Zuzi Czajce, Amelce Karcz, Jagodzie Cejer, Dominice Dzięcielskiej oraz uczniowi Krystianowi Genskiemu za zaangażowanie w przygotowaniu 42 legowisk, poświęcony czas popołudniu, empatię, dobro i ciepło.

     Szczególne podziękowania należą się naszym dobrodusznym kierowcom, którzy zaoferowali pomoc w dowozie darów i wolontariuszy do schroniska: Łukaszowi Hołosiewiczowi  oraz Damianowi Górskiemu:))

        Ta wizyta to znakomity przykład na to, że warto uczyć miłości i szacunku do innych. Nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt – by zaszczepić w uczniach jak najwięcej pozytywnych wartości, wrażliwość na nieszczęścia i wpoić chęć niesienia pomocy potrzebującym; by uczyć przyjaznego stosunku do wszystkich zwierząt: tych, które są w naszych domach i tych, dla których domem jest niestety schronisko.

     Szkolną delegację powitali pracownicy schroniska, którzy oprowadzili nas po schronisku. Najważniejszą lekcją było to, że zwierzęta to nie są zabawki, z których można zrezygnować, kiedy minie czas pierwszej fascynacji. Posiadanie psa czy kota to nie tylko przyjemność, ale także obowiązek wobec niewątpliwie słabszej istoty.

       Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przynosili karmę, kaszę, makaron, ryż, koce, poszewki  i zachęcamy do udzielania pomocy bezdomnym zwierzętom. Dzięki temu uczymy się przyjaznego stosunku do innych stworzeń i tego, jak wiele zależy od naszej dobrej woli.

        A może ktoś z Was zdecyduje się na adopcję?  Na Hermanowskiej 48 na dom, miłość i pieszczoty czeka wiele pięknych psiaków!

   

     

                                                                                                                                            J. W.

   

 • Stypendium motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych

  16.12.2019r. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej odbyła się uroczysta gala zorganizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

  Urząd realizuje projekt unijny  pt. "Programy motywacyjne dla pomorskich szkół zawodowych" w ramach którego między innymi można aplikować o stypendium. Kwota stypendium to bardzo pokaźna suma 2500 zł.  

  W tym roku spośród 700 złożonych wniosków przydzielono 412 stypendiów.

  Wśród nominowanych znalazły się trzy uczennice Technikum w Gniewie: Wiktoria Gierszewska z klasy IV,  Agata Kaliska i Zuzanna Prei z klasy II.

  Aby uzyskać stypendium trzeba było wykazać się wysokimi wynikami z przedmiotów zawodowych - średnia minimum 5,20, udziałem w konkursach przedmiotowych, praktykach zawodowych.

  Podczas imprezy nastąpiło wręczenie dyplomów oraz zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia. Wszystko odbyło się w miłej, podniosłej atmosferze. 

  Gratulujemy Wiktorii, Agacie i Zuzannie jednocześnie życząc dalszych sukcesów.

                                                                                                                 N.S. 

   

 • VIII Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora ZSP Gniew

       11 grudnia 2019 r. odbył się kolejny turniej piłki siatkowej, w którym wzięli udział uczniowie kl.VII i VIII SP oraz gospodarz zawodów ZSP Gniew. Rywalizację podjęło 6 drużyn dziewcząt i 6 drużyn chłopców.

     Po oficjalnym rozpoczęciu turnieju przez panią dyrektor Wiolettę Połomską siatkarze zaczęli mecze. Jednocześnie kibice mogli podziwiać piękne i wysportowane cheerleaderki.

        Wśród dziewcząt I miejsce zajął ZSP w Gniewie, a kolejne SP nr 2 z Gniewu, ZKiW nr 1 z Pelplina, SP Małe Walichnowy i V ex aequo SP nr 2 Nowe oraz ZKiW Rudno. Najlepszą zawodniczką została Amelia Seroka z SP nr 2 z Gniewu.

      Rywalizacja chłopaków zakończyła się zwycięstwem drużyny ZSP Gniew. Kolejne miejsca zajęli SP Morzeszczyn, SP Małe Walichnowy, SP nr 2 Nowe i ex aequo SP nr 2 Gniew oraz ZKiW Rudno. Najlepszym zawodnikiem został Patryk Kwiatkowski z ZSP Gniew.

      Dziękujemy wszystkim szkołom za udział w turnieju oraz Gminnemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji za pomoc w przygotowaniu imprezy, a pozostałym uczniom z kibicowanie.

                                                                                                                            D.O.

   

 • Zbiórka karmy dla zwierząt z naszej Gminy

     

  W listopadzie w naszej szkole Szkolny Klub Wolontariusza organizował zbiórkę karmy dla zwierząt z naszej gminy. W Mikołajki przekazaliśmy zebraną karmę dla psów i kotów. Zebraliśmy ponad 130 kg karmy suchej i mokrej. Kolejnym etapem pomocy zwierzętom jest przygotowanie legowisk oraz dalsza zbiórka karmy, którą chcemy przekazać schronisku, które najbardziej potrzebuje wsparcia. Mamy już kolejne 40kg karmy!

      Chciałabym w sposób szczególny podziękować wszystkim klasom, które zaangażowały się w tę akcję i ich wychowawcom oraz darczyńco indywidualnym. Jak zwykle okazaliście wrażliwość i wspaniałą postawę.

  Szczególne podziękowania dla klas:

  4b z Kamilem Damrat na czele:))

  1d - Zuzia Poleszak, Klaudia Baniecka i Wiktoria Żuraw

  2a i silne trio: Krystian Genski, Amelka Karcz, Zuzia Czajka

  3a – Ola Cicholewska, Łucja Kozłowska

  1a, 2b, 1f, 1g, Julce Hinz, Weronice Trykowskiej, Piotrkowi Libiszewskiemu, Pawłowi Jabłońskiemu za indywidualne dary oraz moim wspaniałym ubiegłorocznym absolwentom: Ewelinie Lewandowskiej, Wiktorii Świderskiej oraz Michałowi Alaburdzie:))

  J. W.

   

 • Świąteczna Zbiórka Żywności Caritas

   

   W dniach 6-7.12. 2019 w sklepach Biedronka, Netto i Ślizexie  30 wolontariuszy z naszej szkoły wraz ze Szkołą Podstawową Nr 2 im. gen. Józefa Hallera zbierało żywność. Pierwszego dnia zebrano 435,80 kg żywności a kolejnego 255kg. Razem 690,80kg żywności, która trafiła do Parafii Świętego Mikołaja w Gniewie. Transportem zajął się, jak zawsze, pan Marcin Gołyński- tegoroczny laureat na Gali Wolontariatu. Dziękujemy!!!

  Organizatorzy zbiórki: K. Puczyńska, J. Waśniewska, ks. J. Oszuścik.

  J. W.

   

 • Gminna Gala Wolontariatu

  Dnia 5 grudnia na zamku w Gniewie odbyła się  Gminna Gala Wolontariatu. Wolontariuszem, a właściwie Wolontariuszami Roku 2019 zostali Celina i Gabriel Piaskowscy z Gniewa. W tej kategorii przyznano również dwa wyróżnienia: naszej uczennicy z klasy 1b Aleksandrze Obarskiej oraz pani  Katarzynie Zabrockiej. Jesteśmy niezmiernie dumni z dokonań Oli i serdecznie Ci Olu gratulujemy. Tytuł Animatora Roku 2019 przypadł pani Grażynie Danowskiej. Organizacją Społeczną Roku 2019 okrzyknięto Klub Seniora „Wesoła Jesień”. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali Zespół Folklorystyczny Piaseckie Kociewiaki oraz Gniewska Orkiestra Dęta. W kategorii Firma Prospołeczna Roku 2019 zwyciężył Marcin Gołyński Restauracja i Pizzeria „CK”. Wyróżnienie w tej kategorii przyznano Restauracji Bar Zamkowa w Gniewie.

  J. W.

   

 • I Forum Dyskusyjne

   

  W naszej szkole 26 listopada odbyło się I Forum Dyskusyjne. Uczniowie klas maturalnych zaproponowali, aby zorganizować panel dyskusyjny na tematy, które nurtują społeczeństwo w Polsce. Spotkanie stało się okazją do wyrażenia swoich poglądów oraz wysłuchania, co mają do powiedzenia inni koledzy i koleżanki. Dziękuję uczestnikom za wysoki poziom merytoryczny wystąpień.

  Wszystkich, którzy mają coś do powiedzenia, proszę o kontakt. Następna debata niebawem.

                                                                                                                                              A. F.

  W debacie poruszaliśmy tematy tabu. Tematy, które są obecnym problemem we współczesnych czasach, tematy na które mało się rozmawia oraz na które Polacy są niewyedukowani. 

  Były to tematy tolerancji wobec mniejszości, legalizacja środków odurzających i psychoaktywnych oraz opieka socjalna. Potrzebne są takie tematy, dzięki temu ludzie zmieniają swoje nastawienie do pewnych rzeczy, a przede wszystkim zmieniają swoje myślenie. Jako osoba biorąca udział w debacie mogę powiedzieć ze dzięki wymianie własnych poglądów jesteśmy w stanie nauczyć się szanować czyjś światopogląd i poddać się głębszym refleksjom.

                                                                                                                     Kamil Damrat kl.IV B.

  Każdy z debatujących wypowiedział się na postawione pytania. Jednym z nich była tolerancja. Zdania debatujących były podzielone. Każdy uważał, że jest tolerancyjny,  jednak w trakcie dyskusji okazało się, że każdy ma jednak nieco odmienne poglądy. Co doprowadziło do ożywionej dyskusji.  Drugim zagadnieniem były narkotyki i ich dostępność jednak nie udało się wyczerpać tego zagadnienia, ponieważ temat o tolerancji zajął nam większość czasu. Mam nadzieje, że w naszej szkole odbędą się jeszcze takie debaty.

                                                                                                                    Anna Jakusz-Gostomska kl. IV B.

  Drugi  temat o legalizacji narkotyków  bardzo spodobał się uczniom. W dyskusje na ten temat włączyło się sporo osób z widowni. Niestety z barku czasu nie zostały omówione wszystkie jego aspekty. Liczymy na kolejne takie spotkania, oraz dziękujemy Pani Frątczak za zaproszenie na to wydarzenie.

                                                                                                                   Izabela Grochocka kl.IV B

   

 • UWAGA !! JUŻ 6 GRUDNIA MIKOŁAJKI

       Tego dnia naszą szkołę odwiedzi Św. Mikołaj z panią Mikołajową.!!!  Zapraszamy do pamiątkowych zdjęć!!!

   Osoby, które będą miały założone czapki Mikołaja, rogi renifera czy inne gadżety świąteczne, nie będą tego dnia pytane.

  Do czwartku można wrzucać do urny (ustawionej koło szatni) życzenia świąteczne razem z dedykacjami muzycznymi, które w dniu Św. Mikołaja puszczone zostaną przez szkolny radiowęzeł.

  Samorząd Uczniowski

   

 • Stypendium Prezesa Rady Ministrów

  Kolejny raz nasi uczniowie zostali wyróżnieni Stypendium Prezesa Rady Ministrów.  W tym roku otrzymały to stypendium  dwie uczennice Klaudia Ellert z kl. III A, oraz Zuzanna Prei z kl.IV B.

  Gratulacje tak wysokich wyników. 

                                                 A. F.

   

 • Świąteczna Zbiórka Żywności

  Zapraszamy rodziców, nauczycieli oraz całą społeczność szkolną do udziału w Świątecznej Zbiórce Żywności Caritas. Nasi wolontariusze będą zbierać żywność w sklepie Biedronka w piątek i sobotę w godzinach popołudniowych. 

                                                                                     J.W.

   

 • Finał konkursu z języka niemieckiego w Gdańsku

  Finał konkursu z języka niemieckiego w Gdańsku

       Dnia 26 listopada o godzinie 10:00 trzyosobowy zespół, w skład którego weszły uczennica klasy 2a Amelia Karcz oraz uczennice z klasy 1a Patrycja Krzyżanowska oraz Aneta Jesiołowska reprezentowały szkołę w finale konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych woj.pomorskiego „Alles aufs Spiel setzen – postawić wszystko na jedną kartę” organizowany w roku szkolnym 2019/20 przez Centrum Herdera Uniwersytetu Gdańskiego. Nasz zespół uzyskał 6 wynik w finale. Konkurs współfinansowany był przez Goethe- Institut w Warszawie. Przedmiotem konkursu była nauka 150 wybranych zwrotów frazeologicznych w języku niemieckim. Finał konkursu odbył się w auli budynku Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Kładki 24 i składał się z części pisemnej i ustnej.

 • "Niećpa" i koncert Ani Wyszkoni

  "Niećpa" i koncert Ani Wyszkoni

       W piątek 22 listopada uczniowie pierwszych klas licealnych oraz chętni z innych oddziałów udali się do Gdyni. Była to wycieczka edukacyjna, podczas której pod nazwą "Niećpa" odbyły się prelekcje profilaktyczne mające na celu przeciwdziałanie uzależnieniom. Młodzież obejrzała również pokaz talentów oraz dwa koncerty. Zespół "Sto%" swoim repertuarem nawiązywał do akcji "Niećpa", umiejętnie zachęcając uczniów do wspólnej zabawy. W sposób szczególny publiczność zachwycił występ Ani Wyszkoni, która zaśpiewała swoje największe przeboje.

     Pani pedagog Janinie Strelau dziękujemy za zorganizowanie wyjazdu, który wszystkim dostarczył niezapomnianych wrażeń.

                                                                                                     J.O.

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie
  ul. Sobieskiego 11,
  83-140 Gniew

  sekretariat@zspgniew.pl

 • 58 535 35 77

Galeria zdjęć

liczba odwiedzin: 1049271