• Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie!

W związku z zaistniałą sytuacją informujemy, że nauczyciele kontaktują  się z uczniami za pośrednictwem e-dziennika  w celu realizacji  zadań zdalnych. Dlatego też prosimy o systematyczne i bieżące realizowanie poleceń wskazanych przez nauczycieli.  Jednocześnie podkreślamy, że działania te są niezbędne do realizacji podstawy programowej.

Dyrekcja szkoły ZSP Gniew

• UWAGA WAŻNE!

W związku z komunikatem MEN z dnia 11 marca 2020 r. w ZSP Gniew zawiesza się zajęcia od 12 do 25 marca br.

• Uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami nie uczęszczają do szkoły. Realizują jednak przygotowanie zawodowe u pracodawcy na dotychczasowych zasadach;
            • od 16 marca br. będą zawieszone zajęcia realizowane w ramach turnusów dokształcania teoretycznego młodocianych pracowników;

Więcej informacji  na stronie ministerstwa:

• Konkurs strażacki

• 6 marca 2020 w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie odbył się XLIII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W pierwszej części uczestnicy konkursu rozwiązywali test, a w drugiej  odpowiadali ustnie na wyloswane pytania. Eliminacje przebiegały w trzech grupach wiekowych.

Naszą szkołę reprezentowali: Natan Cejer, Filip Lesica, jednostkę straży pożarnej w Gniewie: Mikołaj Brzycki, Filip Szmit i Paweł Jabłoński. Do etapu  powiatowego zakwalifikowali się:

I miejsce – Mikołaj Brzycki  IIIA

II miejsce -  Filip Szmit  IIIA

III miejsce – Paweł Jabłoński  IIA

Zwycięzcy gminnych eliminacji otrzymali wspaniałe nagrody rzeczowe, które wręczył im pan Maciej Czarnecki,  burmistrz miasta i gminy Gniew.

Uczniowie, którzy zajęli I-III miejsce w turnieju zostali zakwalifikowani do etapu powiatowego, który  w tym roku odbędzie się 30 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Pelplinie. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach!!!

J.SZ.

• Dzień Otwarty

• 10 marca 2020 r. w ZSP Gniew był Dzień Otwarty dla uczniów naszej gminy i sąsiadujących z nami.

Przyszli absolwenci szkół podstawowych mogli ponownie poznać ofertę edukacyjną, która została im przybliżona poprzez pokazy i prezentacje w gabinetach przedmiotowych. Odwiedzili salę biologiczną, matematyczną, historyczną oraz pracownie automatyków i hotelarzy. Natomiast w szkolnej auli zaprezentowali się pracodawcy, którzy od lat współpracują z naszą szkołą. Były to firmy: Fama, Konsberg, Mikrostyk oraz Zakład Masarski Rąbała.

Młodzież przekonała się również, jakie zainteresowania można rozwijać w ZSP Gniew. Zapoznała się między innymi z działalnością animatorów kultury średniowiecznej, wolontariatu i samorządu.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się nowoczesna pracownia dla automatyków, w której teoria łączona jest z praktyką.

Na pewno nasi goście podzielą się wrażeniami z rówieśnikami, a nawet młodszym koleżeństwem.

Dziękujemy im i opiekunom za przybycie oraz życzymy, aby dokonali słusznego wyboru szkoły.

D.O.

• Wyjazd hotelarzy

• 27.02.2020 hotelarze wraz z uczącymi ich paniami nauczycielkami przedmiotów zawodowych wyjechali do Jastarni. Celem wyjazdu było zwiedzanie hotelu Zdrojowego **** i hotelu Jastarnia ***. Młodzież miała okazję poznać standardy obowiązujące w tych hotelach oraz  ich usługi fakultatywne, noclegowe i gastronomiczne. Uczniowie mieli okazję korzystać ze strefy rekreacyjnej w  hotelu Zdrojowym **** (basen, sauna sucha, parowa, tepidarium słoneczna łączka, jacuzzi). Zwiedzanie hotelu zakończone było pysznym, bufetowym obiadem w restauracji hotelowej. Z uwagi na to, że hotel usytuowany był nad samym morzem, to dodatkowym punktem wycieczki był spacer po pięknej plaży. Wyjazd był bardzo udany, planujemy już następny.

R.T.

• Spektakl „Dziady”

W samo południe 20 lutego uczniowie klas II, III i IV zebrali się w auli, aby obejrzeć spektakl „Dziady” część III w wykonaniu teatru Forma z Białegostoku.

Mickiewiczowskie „Dziady” to utwór z kanonu lektur szkolnych, uchodzący za trudny i niezrozumiały w odbiorze. Reżyser przedstawienia znalazł jednak sposób, aby zainteresować nim młodych ludzi. Spojrzenie na to dzieło od strony problemów, dylematów, marzeń i ambicji bohaterów, uświadomiło widzom, że współczesny młody człowiek postawiony w sytuacji Konrada oraz jego współwięźniów przeżywałby podobne rozterki i doświadczał podobnych emocji. Spektakl oparto na kilku chronologicznie ułożonych scenach, w których aktorzy opowiedzieli o tym, co w tekście wieszcza najważniejsze: miłości do ojczyzny, samotności, cierpieniu, wierze i pysze.

Niezatarte wrażenie wywarł na publiczności monolog Konrada, zaskakiwała prostota, a zarazem pomysłowość  w budowaniu scenografii, zaciekawiały gadające głowy i płaskie lalki oraz sugestywne kostiumy. Myślę, że aktorom znakomicie udało się odsłonić przed uczniami sens dramatu Mickiewicza. Dziękujemy za emocje i czekamy na kolejne propozycje interpretacji dzieł literackich przez teatr Forma.