• Nauczanie zdalne

• Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie informuje, że w dniach od 01.10.2020r. do 02.10.2020r. oddziały:

- 1b - Technikum

- 1c - Branżowej Szkoły I Stopnia

- 1d - Branżowej Szkoły I Stopnia

realizować będą nauczanie w formie zdalnej. Przypominamy, że aby wziąć udział w lekcjach należy uruchomić platformę Microsoft Teams, a następnie podłączyć się do zajęć za pomocą kalendarza. Czas rozpoczęcia zajęć odpowiada planowi zajęć w danym dniu.

• Rocznica nadania szkole imienia

•      16 lat temu tj. 23 września szkoła otrzymała sztandar i zaszczytne imię ks. Henryka Mrossa. Nasz patron niewątpliwie był zasłużoną postacią dla Gniewa, Pelplina i całego Kociewia.

Henryk Mross (ur. 24 maja 1928 w Gniewie, zm. 27 kwietnia 2000 w Gdyni) – duchowny katolicki, profesor Seminarium Duchownego w Pelplinie, kanonik kapituły katedralnej w Pelplinie, historyk.

W latach 1950-1956 studiował w Seminarium Duchownym w Pelplinie. 10 maja 1956 przyjął święcenia kapłańskie. Od stycznia 1969 był proboszczem parafii Osielsko pod Bydgoszczą, a w latach 1977-1992 dziekanem dekanatu Fordon. W 1985 został kanonikiem honorowym kapituły katedralnej chełmińskiej, w 1994 kanonikiem gremialnym kapituły katedralnej pelplińskiej. Od lipca 1992 wykładał historię diecezjalną w Seminarium Duchownym w Pelplinie, był jednocześnie dyrektorem biblioteki seminaryjnej.

Jako historyk specjalizował się w dziejach regionalnych, a zwłaszcza w biografistyce księży diecezji chełmińskiej. Był autorem ponad 300 publikacji, wiele artykułów umieścił w Polskim Słowniku Biograficznym, a także w innym zbiorowych opracowaniach (Słownik biograficzny Pomorza Nadwiślańskiego, Słownik polskich teologów, Słownik biograficzny konspiracji pomorskiej, Encyklopedia katolicka). Samodzielnie opracował m.in. Słownik biograficzny kapłanów diecezji chełmińskiej wyświęconych w latach 1821-1920 (1995) i Pracownicy naukowo-dydaktyczni Wyższego Seminarium Duchownego. Pelplin 1939-1995. Słownik bio-bibliograficzny (1997). W 1997 został honorowym obywatelem Gniewa, w 1998 – Osielska.

Dał się poznać jako człowiek o niezwykłej wrażliwości, empatii, otwarty na potrzeby innych. Cechowały go też skromność, pracowitości i konsekwencja w realizacji wytyczonych w sobie celów. Niech jego postawa stanie się wzorem dla uczniów naszej szkoły.

• Spotkania z rodzicami

• Zebranie rodziców w dniu 09.09.2020r. godz.16.00
                kl. 1a sala 22
             kl. 1b sala 3

10.09.2020r. godz. 16.00
                        kl. 1c sala 20
                         kl. 1d sala 25

Pozostałe klasy prowadzą spotkania zdalne z rodzicami w terminie do 16.09.2020r.

• Uwaga! Konkurs fotograficzny!

• Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym poświęconym tematyce unijnej
            pt. „Tu jest moje miejsce – Pomorskie”.

O szczegóły konkursu proszę pytać opiekunów SU - panie Darię Cisewską i Katarzynę Kapuścińską.

Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w konkursie.

D.C.

Inauguracja roku szkolnego 2020/2021 miała miejsce we wtorek, 1 września. W auli naszej szkoły pani dyrektor Wioletta Połomska serdecznie powitała uczniów klas pierwszych i ich wychowawców. Pozostali uczniowie, według harmonogramu, spotkali się   ze swoimi wychowawcami w wyznaczonych salach - wszyscy  wyraźnie uszczęśliwieni, że po kilkumiesięcznej przerwie wracają do stacjonarnej nauki i swoich codziennych obowiązków. Wiadomo, że tym razem będzie trochę inaczej niż zwykle, że organizacja pracy  będzie wiązała się z wieloma obostrzeniami… Wiadomo również, że razem damy radę.

Dużo siły, zdrowia i pogody ducha w nowym roku szkolnym!!!