• Uwaga uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia

• W okresie od 24 października do 8 listopada br. uczniowie branżowych szkół I stopnia będący  młodocianymi pracownikami są zwolnieni z obowiązku  świadczenia pracy na mocy art. 15f specustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z COVID-19.

Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 23 października 2020 r.  zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

• Dzień Edukacji Narodowej

•  W dniu 13.10.2020 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  Była ona inna niż wszystkie dotychczasowe.

W związku z sytuacją epidemiczną nie odbyła się tradycyjnie w auli szkoły, niespodzianie podczas czwartej lekcji w głośnikach w klasach i na korytarzach zabrzmiała melodia, potem powitały wszystkich uczennice kl. IB, składając życzenia i podziękowania dla nauczycieli i pracowników szkoły za cierpliwość, serdeczność i wyrozumiałość okazywane, na co dzień. Miło było usłyszeć wiele ciepłych słów, uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, czujność i troskę o dobro wychowanków.

Usłyszeliśmy referat o historii powstania Komisji Edukacji Narodowej, akademię umiliły utwory muzyczne w wykonaniu uczennic z kl. Ib i ucznia z klasy Ia, którzy swoim talentem instrumentalnym i wokalnym mile nas zaskoczyli.

Akademię pod opieką nauczycieli: Renaty Tiedtke, Beaty Gabrychowskiej, Jacka Gerigka przygotowali uczniowie z klasy Ib: Aleksandra Ogonowska, Aleksandra Korynt, Wiktoria Ciesińska, Oliwia Narloch, Natalia Mazurowska oraz z kl. Ia Michał Wałdowski.

Na zakończenie głos zabrała Pani dyrektor Wioletta Połomska składając życzenia wszystkim pracownikom oświaty z okazji ich święta. Życzyła  powodzenia w życiu zawodowym i osobistym oraz podziękowała uczniom za przygotowanie akademi.

Zwieńczeniem uroczystości była niespodzianka przygotowana przez uczniów kl. IId.

Jeszcze podczas uroczystości Pani wicedyrektor Aleksandra Gerigk pogratulowała szczególnym uczniom, z Technikum: Zuzannie Prei kl. IIIb i Jakubowi Gruza kl. IIe, oraz Liceum Ogólnokształcącego Jolancie Zielińskiej kl. IIIa i Kindze Mentel kl. IId, którzy zostali wyróżnieni przez Prezesa Rady Ministrów otrzymując stypendium naukowe za rok szkolny 2019/2020. Uhonorowała także stypendium dyrektora następujących uczniów: z kl. IId Kingę Mentel, z kl. IIa Faustynę Bielecką, z kl. IIIa Jolantę Zielińską z kl. IIIb: Zuzannę Prei, Krystynę Reptowską, Agatę Kaliską, Magdalenę Chrzonowską, z kl. IVb Orinę Konicką.

Stypendia za osiągnięcia sportowe otrzymały: Zuzanna Świderska z kl. IId, Aleksandra Obarska z kl. IIb, Patrycja Kaffka z kl. IIa.

Gratulacje

Zapraszamy do galerii zdjęć z nagrań.

B.G.

• Życzenia z okazji Święta Edukacji Narodowej

• "Wykształcenie to dobro,

którego nic nie jest w stanie nas pozbawić"

Menander

Szanowni Nauczyciele i Pracownicy Szkoły,

z okazji Święta Edukacji Narodowej dziękujemy za Waszą codzienną pracę, która wymaga ogromnego wysiłku
            i poświęcenia, a w tych szczególnie trudnych czasach dziękujemy za odwagę i narażanie własnego zdrowia,
            aby Szkoła mogła funkcjonować efektywnie, zaś uczniowie mieli zapewnioną właściwą opiekę.

Życzymy nieustającego optymizmu, niezbywalnych pokładów siły
             i satysfakcji z wykonywanej pracy!

• Wyniki głosowania w wyborach do Samorządu Uczniowskiego

•      W dniach od 04.10.2020 do 07.10.2020 w formie on-line odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy obsługi wybrali następujące osoby:

Jakub Gruza (2e) – przewodniczący,

Julia Hinz (2d) - zastępca przewodniczącego,

Aneta Jesiołowska (2a) – sekretarz.

Wszystkim wyborcom dziękujemy za oddane głosy, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

• Chłopcy z ZSP w Gniewie awansowali do półfinału wojewódzkiego w badmintonie…!

•        Dnia 07 października 2020 r. w hali widowiskowo-sportowej w Gniewie odbyła się Powiatowa Licealiada Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Badmintonie (dz. i chł.). Do turnieju zgłosiło się  11 drużyn: z Tczewa, Pelplina i Gniewa (5 żeńskich i 6 męskich). Bezkonkurencyjni okazali się chłopcy z ZSP w Gniewie. Wygrali wszystkie swoje mecze w stosunku - 3:0 i odebrali okazały puchar z rąk przedstawiciela Powiatowego Centrum Sportu w Tczewie p.Marka Dąbrowskiego, tym samym awansowali do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się 21 października 2020 r. w Gniewie.

Natomiast w kategorii dziewcząt zawody powiatowe wygrał zespół z II LO w Tczewie (z akcentem gniewskim – 1 zawodniczka z Gniewa), który po zaciętym ostatecznym pojedynku, pokonał drużynę z ZSP w Gniewie 3:1.

Skład drużyny chł.: Patryk Kwiatkowski-kl.2a, Kacper Woźniak-kl.3c i Łukasz Stuczyński kl.2e.

Skład drużyny dz: Iga Wiatrowska-kl.3a, Paula Gonsiorowska-kl.2a i Patrycja Kaffka-kl.2a.

Gratulujemy… i życzymy dalszych sukcesów!

Wiesław Pepliński