• FINAŁ XI Edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o Ochronie Praw Konsumentów- wręczenie nagród

     • W dniu 26 maja 2021 r., w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tczewie uczennica kl. IId Kinga Mentel FINALISTKA XI Edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o Ochronie Praw Konsumentów, organizowanym przez Powiatowego Rzecznika Praw Konsumentów w Tczewie odebrała dyplom oraz nagrodę z rąk Starosty Tczewskiego - Mirosława Augustyna oraz Powiatowego Rzecznika Praw Konsumenta - Przemysława Szenroka.

      Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu tczewskiego. Zadaniem uczestników było wykazać się podstawową znajomością ustaw z zakresu praw konsumenckich, zasad działalności instytucji ochrony konsumentów i konkurencji oraz elementarnych zagadnień z zakresu prawa konsumenckiego w Polsce.

      Do udziału w konkursie zgłosiły się szkoły:

      • Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Gniewie
      • I Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie
      • II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie
      • Zespół Szkół Technicznych w Tczewie
      • Zespół Szkół Branżowych w Tczewie
      • Zespół Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie
      • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie
      • Uniwersyteckie Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Tczewie

      Łącznie w eliminacjach szkolnych udział wzięło 62 uczniów z 8 szkół ponadpodstawowych. W pierwszym etapie 14 kwietnia odbyły się eliminacje szkolne. Wyłoniono 12 finalistów, którzy 6 maja wzięli udział w finale konkursu. Na podium znalazło się pięcioro najlepszych, którzy otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody.

                                                                                                                     Gratulujemy:)

       

    • Uwaga! Uwaga!
     • Uwaga! Uwaga!

     • Od 24.05.21 Szkolny Klub Wolontariusza rozpoczyna akcję, związaną z pomocą dla chorej na raka Lei, mieszkanki Nowego, która potrzebuje dużej sumy pieniędzy na leczenie. Zachęcamy do przynoszenia do klasy nr 19  różnych przedmiotów, które moą być przedmiotem licytacji dla dziewczynki (m.in. książki, pluszaki itp.).   Wszystkie przedmioty zostaną wystawione na grupę "Pomagamy Lei" oraz będą licytowane na niedzielnym live'ie NADA Butik. Niedługo ruszamy również z wykonywaniem własnoręcznej biżuterii z makramy oraz koralików, które także zostaną przeznaczone na licytację, osoby chętne do wykonania biżuterii prosimy o zgłaszanie się do Pani Justyny Waśniewskiej.

                                        Serdecznie zapraszamy do czynnego udziału w akcji!

       

                                                                                                                                          Zuzia i Klaudia

                                                                                                                                        Szkolny Klub Wolontariusza

       

       

    • Maraton Fitdance i Fitness dla Lei
     • Maraton Fitdance i Fitness dla Lei

     • Dnia 15 maja kilku wolontariuszy z naszej szkoły brało udział w Maratonie Fitdance i Fitness dla Lei Kirskiej, która cierpi na ostrą białączkę limfoblastyczną. Nowotwór wymierza kolejne ciosy a czas nie jest jej sprzymierzeńcem.

      Zdjęcia z tego wydarzenia w galerii.

      Dziękuję wszystkim wspaniałym wolontariuszom za udział w tej akcji!

                                                                                                                                  J.W.

     • Konkurs „NSP 2021. Dlaczego się liczymy?”

     • Uczniowie ZSP Gniew zajęli wszystkie zwycięskie miejsca w konkursie „NSP 2021. Dlaczego się liczymy?”, organizowanym przez Urząd Statystyczny w Gdańsku:

      1. miejsce – Weronika Trykowska i Ewa Mierzwicka z klasy IIc 

      2. miejsce – Kinga  Mentel i Basia Gabrychowska z klasy IId 

      3. miejsce – Karolina Zarzeczna z klasy IId 

      Uczestnicząc w konkursie należało odpowiedzieć na pytanie „NSP 2021. Dlaczego się liczymy?”. Sposób realizacji był dowolny. Mógł to być wiersz, piosenka, skecz, inscenizacja, film, teledysk itp. Do konkursu uczeń mógł przystąpić indywidualnie, można było też stworzyć zespół (maksymalnie 4-osobowy).

      Nasi zwycięscy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe.

      Niebawem konkursowe prace opublikuje organizator na swoim profilu na FB, śledźcie też nasz profilu https://www.facebook.com/Zesp%C3%B3%C5%82-Szk%C3%B3%C5%82-Ponadpodstawowych-im-ks-Henryka-Mrossa-w-Gniewie-381551741927078/

                                                                

                                                                                                                  Gratulujemy!:)

       

       

    • Konkurs historyczny
     • Konkurs historyczny

     • Mimo zdalnego nauczania i związanych z tym trudności nasi uczniowie podejmują się wielu różnych wyzwań. Tym razem odpowiedzieli na konkurs wiedzy z historii. Polegał on na rozwiązaniu testu z historii od czasów starożytnych do współczesności.  I miejsce zajął Aleksander Kania z  klasy IID, drugie miejsce zajęła Wiktoria Ciesińska z klasy IB, a trzecie Fabian Cylka z klasy IB.  Laureatów nagrodzono oceną z przedmiotu oraz nagrodą rzeczową ufundowaną przez Radę Rodziców naszej szkoły. Gratuluję finalistom i dziękuję za udział wszystkim uczestnikom konkursu.

      Agnieszka Frątczak

    • Powiatowy Konkurs Wiedzy o Ochronie Praw Konsumentów
     • Powiatowy Konkurs Wiedzy o Ochronie Praw Konsumentów

     • W dniu 14 kwietnia 2021 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w jedenastej edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o Ochronie Praw Konsumentów, organizowanym przez Powiatowego Rzecznika Praw Konsumentów w Tczewie. Zadaniem uczniów było odpowiedzieć na pytania testowe i zredagować dwa oficjalne pisma. Do finału konkursu zakwalifikowała się uczennica z naszej szkoły Kinga Mentel z kl. IId. Dnia 06 maja odbył się finał konkursu, w którym Kinga zajęła V finałowe  miejsce.

      Uroczyste wręczenie nagród osobom, które zajęły 5 najwyższych miejsc odbędzie się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tczewie dnia 26 maja 2021 roku o godz. 12.00.

                                                                                                                                Gratulujemy:)

                                                                                                                                     Beata Gabrychowska

       

       

    • Kąciki dyskusyjne w ZSP Gniew
     • Kąciki dyskusyjne w ZSP Gniew

     •       W ramach Szkolnego Budżetu Obywatelskiego ZSP  w Gniewie zorganizował kąciki dyskusyjne dla uczniów, usytuowane na szkolnych korytarzach. Celem projektu było pogłębianie relacji wśród młodzieży, kształtowanie szacunku do różnorodnych postaw i poglądów, jak również miłe spędzanie czasu podczas przerw miedzy lekcjami. W ramach projektu zakupiono  pięć sof, stoliki oraz poduszki. Poniesione koszty wyniosły 3.000 złotych.

           Przygotowane kąciki dyskusyjne zostały pozytywnie przyjęte przez uczniów, którzy chętnie spędzają tam wolny czas w szkole.

     • Jak korzystać z systemu naboru elektronicznego?

     • Drodzy ósmoklasiści!

      Wkrótce zacznie się dla Was nowy etap edukacyjny - nauka w szkole ponadpodstawowej Masz do wyboru:
      - 4 letnie liceum ogólnokształcące,
      - 5 letnie technikum,
      - 3 letnią branżową szkołę I stopnia.
      Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w powiecie tczewskim będzie prowadzona przy pomocy systemu elektronicznego. Nabór rozpoczyna się dnia 17.05.2021r.
      Serwis internetowy https://tczew.edu.com.pl/kandydat/app/schedule.html dostarczy  Ci informacji
      o wszystkich typach szkół.

      Jak skorzystać z systemu? - dowiesz się  na webinarium 13 maja 2021r. o godz.17.00

       

    • Życzenia dla Maturzystów
     • Życzenia dla Maturzystów

     • Życzymy Wam dużo wiary we własne siły, lekkiego pióra,  

      przyjaznego uśmiechu dokoła, kwitnących kasztanów za oknem 

      oraz wymarzonych zadań i tematów. 

      Dedykujemy Wam słowa starożytnego, rzymskiego poety Wergiliusza,

      który powiedział, że "zwyciężać mogą ci, co wierzą, że mogą".  

      Powodzenia na maturze !!!  Trzymamy za Was kciuki:) 

      społeczność ZSP Gniew

    • Pożegnanie maturzystów
     • Pożegnanie maturzystów

     • W piątek 30 kwietnia społeczność ZSP Gniew pożegnała absolwentów liceum ogólnokształcącego, technikum oraz LO dla Dorosłych. Podobnie jak w ubiegłym roku, z powodu pandemii, uroczystość odbyła się on-line na platformie Teams.

      Spotkanie poprowadziła uczennica klasy 2a LO Aneta Jesiołowska. Jako pierwsza głos zabrała pani dyrektor Wioletta Połomska. Zwracając się do abiturientów podkreśliła, że w szkole średniej osiągnęli dorosłość i przeżyli wiele emocjonujących chwil. Życzyła powodzenia na egzaminie maturalnym oraz realizacji planów i marzeń. Pani dyrektor wyróżniła również najlepsze absolwentki LO i technikum - Amelię Karcz i Karolinę Malinowską, które otrzymały Nagrodę Starosty. Wymieniła także innych absolwentów nagrodzonych za najwyższe wyniki w nauce - Jolantę Zielińską, Agnieszkę Opiłowską i Orinę Konicką.

      Następnie głos zabrali wychowawcy klas kończących szkołę - pan Jacek Gerigk oraz pani Joanna Komosińska. Pożegnali się ze swoimi uczniami i słuchaczami oraz złożyli gratulacje najlepszym absolwentom.

      Abiturienci zostali również nagrodzeni przez nauczycieli za aktywna postawę w życiu szkoły i środowiska, a także za sukcesy sportowe.

      W imieniu wszystkich uczniów i słuchaczy słowa pożegnania do absolwentów skierowała uczennica klasy 3b Zuzia Prei. Zwróciła uwagę na to, że muszą oni rozstać się z czymś, z czym do czynienia mieli niemal codziennie przez ostatnich kilka lat, i co niewątpliwie jest bardzo trudne. Życzyła absolwentom wszelkich sukcesów i spełniania w życiu osobistym i zawodowym.

      Niezwykle emocjonującym elementem uroczystości były wystąpienia abiturientów, którzy przygotowali prezentacje ze swojego pobytu w szkole. Były zatem wspomnienia, refleksje, dużo uśmiechu, ale też podziękowania i życzenia dla nauczycieli.

      Końcowym punktem spotkania było uroczyste ostatnie sprawdzenie obecności, które w naszej szkole już od lat jest tradycją.

      Jeszcze raz gratulujemy wszystkim absolwentom i życzymy wszelkich sukcesów.

                                                                                                                                                          J.O.

   • Kontakty

    • Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie
    • zspgniew@powiat.tczew.pl
    • zspgniew@powiat.tczew.pl
    • 58 535 35 77
    • 58 535 35 77
    • ul. Sobieskiego 11, 83-140 Gniew
    • promocja@zspgniew.pl
  • Galeria zdjęć

    brak danych