• Pielgrzymka maturzystów

     •      Jak co roku tegoroczni maturzyści z klas IIIa LO i IVb technikum udali się na pielgrzymkę na Jasną Górę. Połączona została ona z wycieczką do obozu w Oświęcimiu i Brzezince oraz zwiedzaniem Krakowa i sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Do maturzystów dołączyli  również chętni uczniowie z innych klas.

          Młodzież wyruszyła wczesnym rankiem 26 września i wróciła 28. Ten dwudniowy wyjazd dostarczył wszystkim silnych, niezapomnianych wrażeń. W sposób szczególny utkwił w pamięci pobyt w Auschwitz-Birkenau, świadectwo niewyobrażalnej tragedii ludzi.

          Urok Krakowa i pasjonująca opowieść pani  przewodniczki o jego historii sprawiły, że  młodzież z niechęcią opuszczała to miasto. Z kolei uroczystości religijne na Jasnej Górze stanowiły duchowe wsparcie nie tylko dla maturzystów.

          Księdzu proboszczowi Zbigniewowi Rutkowskiemu składamy serdeczne podziękowania za dofinansowanie autokaru, dzięki czemu wyjazd był możliwy dla większej liczby uczniów.

                                                                                                                                J.O.

    • Wyjazd do kina
     • Wyjazd do kina

     • Klasa Ib technikum była na wycieczce. Głównym punktem programu było kino i polski film "Teściowie" .Na pewno zaskakuje on rozwojem akcji oraz zakończeniem .Uwagę zwraca znakomita gra bardzo dobrych aktorów i ekspresywny język. Mile spędziliśmy czas, a dopełnieniem był McDonald's.

                                                                                                                                  D.O.

           

     • XX Jarmark Cysterski w Pelplinie

     • 19.09.2021 r. uczennice klas I b i II b pod opieką p. Renaty Tiedtke i p. Beaty Gabrychowskiej reprezentowały naszą szkołę podczas XX Jarmarku Cysterskiego w Pelplinie. Wydarzenie to nawiązuje do  jarmarków kupieckich, gdzie panuje niepowtarzalna atmosfera średniowiecznych tradycji.

                                                                                                                    R.T.

     • Klasa 1 c na wycieczce integracyjnej

     • Prognozy pogody nie napawały wprawdzie optymizmem, a jednak się udało!

      Piątek 17 września: czas wycieczkowy dla klasy 1c.

      W planie: przejażdżka bryczką, strzelanie z kuszy i kiełbaski z ogniska.

      Cel główny: zacieśnienie więzi z klasą, wychowawcą i p. pedagog.

      Miejsce: sielankowy plener Stanicy Husarskiej w Nicponi.

      Czy się dobrze bawiliśmy? - No jasne!!!

      PS Już planujemy następną :) !!!

                                                                                                         J.K.

     • Warsztaty Rowerowe w szkole

     • Dnia 16 września  odbyły się w naszej szkole warsztaty rowerowe w ramach akcji organizowanych przez Szkolny Klub Wolontariusza. Instruktaż odbywać się będzie w cyklach. Celem spotkań jest obsługa  prostych napraw roweru m.in:

      • jak zdjąć i założyć koło,
      • jak zmienić dętkę
      • w jaki sposób wyczyścić i nasmarować łańcuch,
      • jak załatać dziurę w dętce,
      • jak ustawić siodełko i kierownicę,
      • wyregulować przerzutki i hamulce,
      • jak radzić sobie z najczęściej występującymi awariami roweru.

      Warsztaty prowadzi wolontariusz z klasy IV b Jakub Koszczyński, fan motoryzacji i miłośnik jednośladów. Dzisiejsze szkolenie poświęciliśmy zagadnieniu wymiany dętki, zdjęciu oraz założeniu koła. W doskonaleniu ww. umiejętności uczestniczyła klasa 3d LO, która wykazała duże zainteresowanie oraz aktywnie uczestniczyła w zajęciach.

      Zapraszamy do fotorelacji z wydarzeniaJ)

      Zapisy na kolejne warsztaty: jak załatać dziurę w dętce, przyjmuję w dzienniku elektronicznym. Zapraszam do korespondencji.

                                                                                                                                                      J. W.

     • Wycieczka do Stanicy Husarskiej w Nicponi

     • 14 września br. odbyła się wycieczka klas trzecich szkoły branżowej I stopnia. Młodzież integrowała się  podczas wspólnych gier i zabaw zorganizowanych przez właścicieli Stanicy Husarskiej w Nicponi. Uczniowie uczestniczyli w przejażdżce powozem, strzelaniu z łuku oraz zajęciach z szermierki. Zwieńczeniem spotkania było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Czas spędzony razem był świetną okazją do lepszego poznania się oraz odbudowania osłabionych okresem pandemii relacjii między uczniami. 

     • INFORMACJA O PROJEKCIE „Kształcenie zawodowe jako fundament rozwoju – praktyka zawodowa uczniów ZSP  w Gniewie w Hiszpanii”.

     • Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować, że uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie przygotowują się do wyjazdu na praktyki do Hiszpanii w ramach projektu „Kształcenie zawodowe jako fundament rozwoju – praktyka zawodowa uczniów ZSP  w Gniewie w Hiszpanii”.

      Z uwagę na pandemię i sytuację w Europie realizacja projektu została zawieszona. W uzgodnieniu z organizacją przyjmującą na terenie Hiszpanii zostały ustalone nowe terminy wyjazdów.

      Planuje się, że pierwsza grupa kształcąca się w zawodzie technik mechanik wyjedzie w okresie 21.11.2021 – 4.12.2021

      Natomiast druga grupa, kształcąca się w zawodzie technik hotelarstwa odbędzie praktyki w okresie

      9.01.2022-29.01.2022.

      Oto krótkie przypomnienie o założeniach projektu:

      Projekt zakłada udział dwóch grup po 18 osób kształcących się w danym zawodzie oraz po dwóch nauczycieli - opiekunów w praktykach zagranicznych w Andaluzji (Sevilla), a także szeregu działań mających na celu przygotowanie młodzieży do mobilności, w tym udział w zajęciach z języka angielskiego, zajęciach kulturowych oraz wideokonferencjach z partnerem. Zgodnie z zawartą umową partnerem hiszpańskim jest firma EuroMind Projects SL, mająca wieloletnie doświadczenie w organizacji praktyk zawodowych dla młodzieży.

      Głównym celem projektu jest zwiększenie dostępności do wysokiej jakości edukacji zawodowej poprzez realizację praktyk zawodowym w Hiszpanii. Będzie to możliwe poprzez następujące cele szczegółowe.

      -  zwiększenie wiedzy i umiejętności, a przede wszystkim kompetencji zawodowych i społecznych uczestników,

      - zapoznanie się uczestników z nowym środowiskiem pracy, metodami, środkami, narzędziami              i urządzeniami wspomagającymi proces edukacji na poziomie zawodowym,

      - rozwijanie kompetencji kluczowych u uczniów – językowych, społecznych, obywatelskich                            i naukowo-technicznych,

      - rozwijanie umiejętności uczenia się oraz inicjatywności i przedsiębiorczości,

      - poznanie i przygotowanie uczniów do aktywnego uczestnictwa w różnorodności wielonarodowościowej, wielojęzykowej i wielokulturowej w społeczeństwach Europy,

      - nauka tolerancji i otwartości wobec innych kultur i narodów

      - zwiększenie ilości zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem nowych technologii,

      - zwiększenie wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych i językowych nauczycieli – opiekunów,

      - poznanie dobrych praktyk, wymianę poglądów i doświadczeń.

      Obecnie trwa weryfikacja uczestników oraz od 13 września rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca.

                                                                                                            Serdecznie zapraszamy

       

    • U W A G A konkurs!
     • U W A G A konkurs!

     • Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Tczewie oraz Starostwo Powiatowe w Tczewie organizuje IV Powiatowy Festiwal Zdrowia, który odbędzie się w formie wirtualnej.

      Hasło festiwalu: „RAZEM PRZECIW EPIDEMII”. 

      Zgłoszenia do 20 września!!!

      Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z opiekunami Samorządu Uczniowskiego – p.Cisewską oraz p.Kapuścińską.

      Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.

                                                                                       Opiekunowie SU

     • Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

     • Drogi Rodzicu/Opiekunie.

      Przypominamy o trwającym już tylko do 30 września Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Jeśli jeszcze nie dopełniłeś obowiązku spisowego, możesz to zrobić w łatwy sposób – wypełniając elektroniczny formularz na stronie https://spis.gov.pl lub dzwoniąc na infolinię 22 279 99 99. Może też do Ciebie przyjść lub zadzwonić rachmistrz – nie możesz mu odmówić udziału w spisie. W urzędzie statystycznym oraz urzędzie Twojej gminy czynn jest także stanowisko do samospisu. Organizowane są też mobilne punkty spisowe. Ich aktualna lista znajduje się na stronie https://gdansk.stat.gov.pl. Udział w spisie jest obowiązkowy, a odmowa zagrożona karą grzywny. #LiczymySięDlaPolski.

     • Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/2022 w ZSP Gniew


     •     Na dziedzińcu średniowiecznego zamku młodzież przywitała nowy rok szkolny. Nauczyciele i uczniowie uczestniczyli również w mszy świętej w kaplicy zamkowej. Podczas uroczystości prowadzący akademię  złożyli wszystkim życzenia, a szczególnie pierwszoklasistom, którym należało dodać otuchy. Krótki rys historyczny przypomniał wybuch II wojny światowej i oddana została cześć jej ofiarom.

          Pani dyrektor w swoim wystąpieniu zwróciła uwagę na motywujący cytat :"Wszystko, czego jeszcze nie wiesz, jest tym, czego możesz się nauczyć". Na pewno jest to zachęta do zdobywania i pogłębiania swojej wiedzy. Poza tym każdy może wytyczyć sobie indywidualny cel i będzie to dla niego rok, żeby być przyjacielskim, odważnym, lepszym, czy po prostu sobą.

           Po zakończeniu uroczystości wszyscy udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.

           Dziękujemy nauczycielom i uczniom za przygotowanie akademii.

                                                                                                                      D.O.


   • Kontakty

    • Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie
    • zspgniew@powiat.tczew.pl
    • zspgniew@powiat.tczew.pl
    • 58 535 35 77
    • 58 535 35 77
    • ul. Sobieskiego 11, 83-140 Gniew
    • promocja@zspgniew.pl
  • Galeria zdjęć

    brak danych