• Klasa I c na zamku w Gniewie

     •  

       

      Popołudnie, 29 października dla klasy I c było nad wyraz udane.

      Uczniowie spędzili je, zwiedzając gniewski zamek i poznając jego barwną historię.  

      Dziękujemy z całego serca naszemu przewodnikowi - panu Adamowi Lasce za interesującą opowieść, cierpliwość  i wyrozumiałość ;)

      Zamek nadal stoi, ale duchy pewnie muszą trochę ochłonąć - tyle wrażeń!!!

                                                        J.K.

     • Wycieczka integracyjna 3e

     • 27 października klasa 3e udała się na wycieczkę integracyjną do Resortu Spa w Jeleniu. W czasie wyjazdu korzystaliśmy z kręgielni i piekliśmy kiełbasy przy ognisku. Do naszej dyspozycji były wszystkie atrakcje dostępne w kurorcie np. rowery. Pogoda dopisała, a młodzież bawiła się świetnie.

                                                                                                                  E.G.

       

     • Akcja integracja w ZSP Gniew klasa 2a

     • Dnia 26.10.2021 klasa 2a spędziła dzień w Jelen Resort and Spa w Jeleniu. Jak widać na zdjęciach integracja w formie gry w kręgle oraz czas spędzony przy ognisku okazały się bardzo udane. Wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci korzystali z możliwości wspólnego spędzenia czasu. Dziękujemy bardzo Jeleń Resort and Spa za wspaniałe przyjęcie młodzieży.

                                                                                                                          M.S-N.

     • Święto Książki

     • W dniu 22 października, na hali GOSiR w Gniewie, obchodziliśmy „Święto Książki”, w którym mieli okazje uczestniczyć uczniowie z klas 1a, 2b oraz 3e.

      O godzinie 14:00 odbyło się autorskie spotkanie z panią Barbarą Kosmowską, podczas którego młodzież mogła zadawać pytania, dotyczące książek autorki. 

      Uczniowie mogli także obejrzeć wystawę planszową pod tytułem „LEM”. Podczas tego wydarzenia odbył się także konkurs, który polegał na wstawieniu swojego zdjęcia z książką na Facebook'a oraz użyciu hasztagu #CzytanieJestMega. Uczennice z naszej szkoły: Julia Czepek z kl. 3e, Wiktoria Żuraw, Kinga Mentel, Oliwia Bonin, Zuzia Poleszak i Basia Gabrychowska z kl. 3d oraz Zosia Rutkowska, Wiktoria Ciesińska i Aleksandra Korynt z kl. 2b wygrały atrakcyjne nagrody w konkursie.

                                                                                                                                     Zuzia IIId

       

     • Wyniki głosowania w wyborach do Samorządu Uczniowskiego

     •      W dniach od 12.10.2021 do 13.10.2021 odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy obsługi i administracji wybrali następujące osoby:

      Jakub Gruza (3e)

      Julia Hinz (3d)

      Aneta Jesiołowska (3a)

      Patryk Kwiatkowski (3a)

      Zuzanna Poleszak (3d)

      Alan Hejnowski (3c)

      Wszystkim wyborcom dziękujemy za oddane głosy, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

      Opiekunowie SU

       

     • Święto Edukacji Narodowej

     •    14 października w ZSP Gniew obchodziliśmy kolejną rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej.  Jednocześnie  została doceniona praca nauczycieli, pracowników obsługi oraz administracji, do których zostały   skierowane prosto z serca życzenia oraz upominki.

         Ta podniosła uroczystość była okazją do złożenia ślubowania przez pierwszoklasistów, którzy zdążyli już poznać  się i włączyć  w życie szkoły. 

         Akademię uświetniły piosenki i wiersze w wykonaniu Zosi, Oli, Wiktorii i Faustyny.

          Uczniowie poznali również wyniki wyborów do samorządu szkolnego i stypendystów za ubiegły rok szkolny. Z dumą patrzyliśmy na najlepszych uczniów.

         Na zakończenie pani dyrektor podziękowała nauczycielom i uczniom za przygotowanie i przeprowadzenie tej uroczystości.

                                                                                                       D.O.

       

     • Podwodny świat

     • W środę 13 października uczniowie ZSP Gniew mieli okazję uczestniczyć w strefie interaktywnej ,,Podwodny świat”. Obejrzeli najpierw prezentację multimedialną dotyczącą bogactwa flory i fauny, mórz i oceanów oraz spotkań z niezwykłymi mieszkańcami podwodnego świata. Poruszone zostały też kwestie związane z ekologią, np. ocieplenie klimatu, topnienie lodowców czy zaśmiecenie odpadami.

      Najbardziej ekscytującą była dla młodzieży możliwość bezpośredniego doświadczenia podwodnego świata za sprawą specjalnie przygotowanych stanowisk, wykorzystujących wirtualną i rozszerzoną rzeczywistość. Uczniowie zagłębiali się w morskie otchłanie, oglądali rafy koralowe oraz ich niesamowitych mieszkańców.                                                                                                                                                       

      Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Hallera składamy serdeczne podziękowania za udostępnienie sali sportowej.

                                                                                                 J.O.

     • Wycieczka do Warszawy

     • W dniach  4 i 5 października uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wybrali się na wycieczkę do stolicy. Program zwiedzania był bardzo szeroki i wymagający aczkolwiek nie przeszkodzilo to uczestnikom w skorzystaniu z niego w stu procentach. W programie znajdowało  się między innymi m
      Muzeum Powstania Warszawskiego , Łazienki Królewskie, Zamek Królewski, PGE Narodowy, Krakowskie Przedmieście, Stare Miasto oraz wiele innych wartych do zobaczenia miejsc. Dzięki wycieczce uczniowie zintegrowali się i wrócili napełnieni nową energia do działania.

       

     • Spotkanie integracyjne klasy II b

     • 21.09.2021 r. klasa II b wybrała się na ognisko oraz kręgle do hotelu Resort&Spa w Jeleniu. Było to spotkanie integracyjne, które przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Jesienna aura nam dopisała, było pogodnie i słonecznie. Mieliśmy również okazję zwiedzić hotel i poznać jego usługi fakultatywne. Spotkanie to naładowało akumulatory do dalszej nauki i pozwoliło na zaciśnięcia więzów koleżeńskich.

                                                                                                                 R.T.

     • SKW z misją - warsztaty z samoakceptacji

     •      

           Zainspirowana kampanią marki Dove, która ruszyła w kwietniu z globalną kampanią pod hasłem „Reverse Selfie” (z ang. „Odwrócone Selfie”) oraz przerażona faktami postanowiłam zadać kłam idealnie wykreowanym ludziom w social mediach i powiedzieć głośno o tym, jak kłamią media społecznościowe, jak negatywnie może to wpływać na psychikę nastolatek i  jak bardzo obniża to ich poziom poczucia własnej wartości. Za zgodą pani dyrektor i w porozumieniu z pedagogiem szkolnym,  zainicjowałam w naszej szkole warsztaty z samoakceptacji dla nastolatek. Pierwsze spotkanie odbyło się w czwartek 23 września z uczennicami klasy 1a LO a kolejne 29 września z uczennicami klasy 2 LO. 

          W mediach społecznościowych wiele osób pokazuje swój idealnie wykreowany wizerunek, który dodatkowo jest przepuszczony  przez różnorodne filtry upiększające. Taki przekłamany obraz rzeczywistości wpływa zwłaszcza na samopoczucie młodych dziewczyn, które widząc na Instagramie czy też Facebooku zdjęcia szczupłych influencerek z idealnymi rysami twarzy, perfekcyjna cerą, szybko wpadają w kompleksy i same zaczynają przekłamywać swój wizerunek w social mediach. 80 % nastolatek zaczyna przekłamywać swój wizerunek online przed ukończeniem 13-ego roku życiaAż 91% dziewczynek w Polsce modyfikowało wygląd lub używało filtrów i nakładek, by otrzymać idealne selfie*. Odwróćmy tę sytuację i wspólnie zmieńmy definicję piękna.

                                                                J.W.

       

       

    • Szkolny Budżet Obywatelski
     • Szkolny Budżet Obywatelski

     • W ramach Szkolnego Budżetu Obywatelskiego na rok 2021 w naszej szkole będzie realizowany projekt, w ramach którego powstanie kafejka internetowa. To nowe miejsce gdzie, będzie można popracować przed lub po lekcjach. Uczniowie dojeżdżający do szkoły będą mogli poczekać, gdy autobus nie będzie skorelowany z planem lekcji. Dzięki tej inicjatywie zyskamy miejsce do spotkań towarzyskich w życzliwej atmosferze. Uczniów, którzy mają pomysły w związku z realizacją tego projektu zapraszam do współpracy.  

                                                                                                            A.F.

                                                                                                                                   

   • Kontakty

    • Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie
    • zspgniew@powiat.tczew.pl
    • zspgniew@powiat.tczew.pl
    • 58 535 35 77
    • 58 535 35 77
    • ul. Sobieskiego 11, 83-140 Gniew
    • promocja@zspgniew.pl
  • Galeria zdjęć

    brak danych