• Wywiadówka semestralna

• Zapraszamy rodziców, prawnych opiekunów na  spotkanie z wychowawcami klas, które odbędzie się 02.02.2023r. (czwartek) wg. następującego harmonogramu:

1a sala 2

1c sala 14

1d sala 4

2a sala 25

2b sala 18

2c sala 11

3b sala 3

3c sala 10

3d sala 20

4b sala 17

4d sala 19

4e sala 22

1b sala 20

• Studniówka w ZSP Gniew

• W piątek 13 stycznia odbyła się studniówka klas maturalnych, 4d liceum i 4b technikum. O godzinie 18.00 zebraliśmy się w Jeleń Resort & Spa wraz z rodzicami i nauczycielami. Podczas części oficjalnej złożyliśmy podziękowania dla dyrekcji, kadry pedagogicznej oraz rodziców. Przemówienie pani dyrektor sprawiło, że wielu z nas się wzruszyło. Po słynnych słowach "poloneza czas zacząć" odtańczyliśmy starannie przygotowany układ. Po pożegnaniu z rodzicami zasiedliśmy do stołów na wspólną kolację, po której impreza zaczęła się na dobre. Parkiet pozostawał cały czas pełny, zabawa z nauczycielami okazała się naprawdę dobra, co mile nas zaskoczyło. Studniówka z pewnością pozostanie w naszej pamięci na długo, jako moment zapomnienia i wspólnie spędzony czas w cudownym gronie. Naszą edukację chcemy zapamiętać właśnie tak, jak ten jeden wieczór, podczas którego nie było między nami różnic, a jedynie jeden wspólny cel – sprawić, by ten wieczór był wyjątkowy.

Wiktoria IVd

• Wyjazd do kina

•  11 stycznia br. dwie klasy pierwsze BS udały się do Cinema City w Starogardzie Gdańskim na długo wyczekiwaną kontynuację superprodukcji Jamesa Camerona „Avatar: Istota wody”. Zaopatrzeni w specjalne okulary 3D widzowie zostali przeniesieni do bajecznej krainy Pandory, której mieszkańcy musieli ponownie stoczyć walkę o uratowanie swojego wspaniałego świata.

Scenariusz był bardzo poruszający, a fabuła trzymała w napięciu do końca. Jednak to, co zrobiło na widzach największe wrażenie, to niesamowite zdjęcia i efekty trójwymiarowe. Hollywoodzcy specjaliści osiągnęli wyżyny sztuki filmowej. Po wyjściu z kina uczniowie wspominali szczególnie sceny podwodne. Czuli się jakby byli zanurzeni razem z bohaterami wśród raf koralowych, egzotycznych roślin i pływających stworzeń.

Polecamy ten film, nie tylko miłośnikom gatunku science fiction. 👌

Koordynatorami wyjazdu do kina byli wychowawcy klas Ic i Id.

• Konkurs historyczny „Gniew Gród nad Wisłą i Wierzycą”

• We wtorek, 10 stycznia po raz dziesiąty przyjechali na Zamek w Gniewie reprezentanci szkół podstawowych  z gminy Gniew oraz uczniowie szkół z Kwidzyna, Rudna i Konarzewa aby wziąć udział w konkursie: "Gniew, gród nad Wisłą i Wierzycą". Łącznie stu trzech uczestników rywalizowało w trzech kategoriach: szkoła podstawowa i ponadpodstawowa oraz dorośli.

Główną nagrodą były dwa rowery ufundowane przez sponsorów: Bank Spółdzielczy w Gniewie i Starostwo Powiatowe w Tczewie oraz przyjaciół szkoły. Imprezę rozpoczęła Dyrektor Wioletta Połomska. Głos zabrał też Starosta Powiatu Tczewskiego Mirosław Augustyn, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Joanna Kamińska. Swoją obecnością zaszczycili organizatorów: Radni Powiatu Tczewskiego Maria Taraszkiewicz - Gurzyńska i Tomasz Kotlenga, Sławomir Urban Prezes Banku Spółdzielczego w Gniewie, Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Gniewie Mirosław Narloch.

Konkurs polegał na udzieleniu odpowiedzi na pytania dotyczące historii miasta i regionu.

W czasie kiedy jury sprawdzało testy wszyscy uczestnicy mieli okazję wziąć udział w nauce fechtunku szablą, zobaczyć pokaz grenadierów Królestwa Polskiego oraz tańców średniowiecznych. Czas wolny umilały zabawy historyczne oraz poczęstunek, który ufundowany został przez Radę Rodziców ZSP w Gniewie.

Finalistami w kategorii szkoła podstawowa zostali:

I miejsce - Mikołaj Nowaczewski, II miejsce - Magdalena Knot, III miejsce - Krzysztof Golicki

W kategorii szkoła ponadpodstawowa:

I miejsce - Aleksander  Kania, II miejsce - Wiktoria Ciesińska, III miejsce - Igor Berenthal.

W kategorii dorośli:

I miejsce - Daria Jaszewska, II miejsce -  Zbigniew Wensierski, III miejsce - Dominika Biały

Gratulujemy szerokiej wiedzy na temat naszej Małej Ojczyzny.

Organizatorzy Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Henryka Mrossa i koordynator projektu Jacenty
            z Ordowa zapraszają za rok na kolejną edycję.

A.F.

• Stypendium Prezesa Rady Ministrów

• Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest jedną z form nagradzania najzdolniejszych uczniów szkół, w których nauka kończy się egzaminem dojrzałości. Może je otrzymać uczeń, który uzyskał promocję z wyróżnieniem i najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

Serdecznie gratulujemy uczniowi liceum ogólnokształcącego – Michałowi Wałdowskiemu
            z 3a oraz Jakubowi Gruzie z IVe technikum, którzy za osiągnięcia w nauce otrzymali Stypendium Prezesa Rady Ministrów.