• Życzenia na wakacje

• Wszystkim uczniom, dyrekcji, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi życzymy wesołych, pogodnych, udanych i bezpiecznych wakacji! Regenerujcie siły, aby we wrześniu wrócić z większą, pozytywną energią i działaniem do pracy!

• Uroczyste pożegnanie absolwentów Branżowej Szkoły I Stopnia

•      W czwartek 20 czerwca 2024 r. w auli odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów Szkoły Branżowej. Podczas  akademii, którą poprowadzili uczniowie klasy 1b technikum: Paulina Szumal oraz Kacper Furmann, uczennice  klas: 2c i 2d  Ewelina Mierzwicka i Marta Rużała skierowały życzenia optymizmu, wiary we własne możliwości, wspaniałej przyszłości i sentymentalnego powrotu po latach w mury szkoły do swoich starszych koleżanek i kolegów. Przedstawiciele klasy IIIc: Seweryn Cieślikowski oraz Marcel Stobba skierowali słowa podziękowań do dyrekcji szkoły, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi. Uroczystość uświetnili nastrojowym wykonaniem piosenek z repertuaru Anny Jantar i Maryli Rodowicz uczniowie klas 1a  Julita Lisewska i 1b  Kacper Furmann.

Najlepsi uczniowie: Franek Frymarski oraz  Marcel Stobba otrzymali Nagrodę Starosty. W imieniu Starosty Powiatu Tczewskiego nagrodę wręczył wicestarosta pan Andrzej Flisik. Ci sami uczniowie zostali również uhonorowani nagrodą Bumistrza Miasta i Gminy Gniew, którego reprezentowała pani Joanna Kamińska.

Na koniec wychowawczyni klas III c pani Joanna Komosińska odczytała po raz ostatni listę obecności, a w ramach niespodzianki dla swojej klasy przygotowała chwilę wspomnień w formie prezentacji z piosenką w tle, której słowa sama napisała, czym wprawiła w zachwyt i wywołała gromkie brawa wśród zebranych.

J. W.

• Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się w piątek 21 czerwca 2024 r., o godzinie 9:00 przed szkołą (od strony auli).

Zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły na Mszę świętą z okazji zakończenia roku szkolnego w czwartek, 20 czerwca 2024 r., o godzinie 18:00 w Kościele św. Mikołaja w Gniewie.

• Gala wręczenia Nagrody „𝐀𝐛𝐬𝐨𝐥𝐰𝐞𝐧𝐭 𝐑𝐨𝐤𝐮”

• Dzisiaj 12.06.2024r. w Restauracji ,,Piaskowa" Starosta Tczewski - Mirosław Augustyn wręczył nagrody Absolwenta Roku uczniom szkół ponadpodstawowych, dla których Powiat Tczewski jest organem prowadzącym.
            Nagrodę „Absolwenta Roku”  z naszej szkoły otrzymali: Michał Wałdowski - LO, Jakub Gruza - technikum oraz Marcel Stobba - BS. Wszyscy  wyróżnieni otrzymali z rąk Starosty Tczewskiego listy gratulacyjne oraz nagrody w postaci kart podarunkowych, do wybranych przez siebie sklepów.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)

więcej informacji na stronie: https://www.facebook.com/powiattczewski/

• Biwak w Ocyplu

• W czwartek 6 czerwca uczniowie klas 1a LO i 1b technikum wybrali się na biwak do Ocypla. Piękny ośrodek wypoczynkowy "Malina" zachwycił nas nowymi domkami w stylu skandynawskim. Uczniowie mieli okazję popływać rowerami wodnymi, grillować i zintegrować się przy wieczornym ognisku. Wspólne śpiewy przy dźwiękach gitary i ukulele zostaną na długo w ich pamięci.
            Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

• Laboratoria dla uczniów technikum

Uczniowie klasy 2b oraz 3b z technikum w Gniewie, kształcący się w zawodzie technik  mechanik, uczestniczyli w autorskich zajęciach i laboratoriach z wykorzystaniem polskiego sterownika CNC PRO-NUM. Sterowniki PRO-NUM, które wykorzystywaliśmy podczas laboratoriów, są polską myślą naukowo-techniczną i od wielu lat instalowane w polskich oraz zagranicznych obrabiarkach skrawających CNC.

Realizacja tego zadania była możliwa dzięki uprzejmości pana Leszka Kraśniewskiego z MDT Obrabiarki, który udostępnił nam sterowniki, gdyż jego firma od wielu lat zajmuje się implementacją sterowników PRO NUM w obrabiarkach różnych producentów.

Uczniowie mogli poznać zasadę obsługi i programowanie sterowników PRO-NUM. Na zajęciach wykonywali samodzielnie programy technologiczne, jak również dokonywali komunikacji i transferu danych pomiędzy sterownikiem CNC oraz komputerem.

Laboratoria te miały na celu przygotowanie naszych uczniów do obsługi sterowników wykorzystywanych w przemyśle, które są instalowane na tokarkach oraz frezarkach CNC.

Bardzo dziękujemy !

J.S.

• Wyróżnieni uczniowie technikum

• Prezes firmy MIKROSTYK S.A. pan Bartłomiej Anusiak na uroczystej gali pożegnania absolwentów nagrodził uczniów Technikum w Gniewie kształcących się w zawodzie technik automatyk. Jakub Gruza i Szymon Goleniewski wyróżnili się sumienną i rzetelną pracą w ramach praktyki zawodowej, zaangażowaniem i zdyscyplinowaniem oraz wzorowym wypełnianiem obowiązków służbowych.

Gratulujemy!

J.S.