• Szanowni Państwo,

informujemy, że w związku z awarią kontakt telefoniczny ze szkołą jest utrudniony.

W sprawach pilnych prosimy o kontakt mailow: zspgniew@powiat.tczew.pl lub przez e-dziennik.

• Narodowe Czytanie już za nami!

• W upalny i wietrzny piątek 6 września na gniewskim  rynku o godzinie 12.00  odbyła się 13. edycja akcji Narodowe Czytanie, któremu patronuje Para Prezydencka. Tegoroczną lekturą  był " Kordian" Juliusza Słowackiego – arcydzieło polskiego romantyzmu. "Kordian" to dramat, który opowiada historię młodego bohatera pełnego wewnętrznych konfliktów, poszukującego sensu życia i własnej drogi. Przesłanie  lektury jest wciąż aktualne, inspirując do refleksji nad współczesnymi wyzwaniami i wartościami.

Naszą szkołę reprezentowali: Magdalena Szwarc i Krzysztof Blomberg, uczniowie III a Liceum Ogólnokształcącego.

Serdecznie dziękujemy naszym uczniom za zaangażowanie❤️, a Bibliotece Publicznej w Gniewie za zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu.

W akcję włączyli się także uczniowie klas maturalnych, którzy wspólnie czytali „Kordiana” na lekcjach języka polskiego.

• Zebranie z rodzicami

• Serdecznie zapraszamy Rodziców i Prawnych Opiekunów naszych uczniów na pierwsze w tym roku szkolnym zebranie, które odbędzie się według następującego harmonogramu:

wtorek 10 września 2024 godz. 16:00

2a - sala 14
            2b - sala 19
            2c - sala 11
            2d - sala 10
            3a - sala 2
            3b - sala 20
            3c - sala 22
            4a - sala 25

4b - sala 18
            5b - sala 3

środa 11. 09. 2024 godz. 16:00
            1a - sala 11
            1c - sala 20
            2e - sala 17

3d - sala 2 (godz. 15:30)

• Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

• W poniedziałek, 2 września  świętowaliśmy inaugurację nowego roku szkolnego 2024/2025. Dyrektor szkoły – pani Wioletta Czarnowska serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych, życząc satysfakcji z wyboru naszej szkoły uczniom klas pierwszych, a całej społeczności szkolnej wielu sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym.

Następnie, w  krótkiej części artystycznej, przywołana została rocznica wybuchu  II  wojny światowej upamiętniona minutą ciszy i wzruszającą recytacją Agaty Szwarc z kl. 4a.

Akademię poprowadzili Paulina Szumal z kl. 2b i Jakub Szuta z kl. 4a.]Dedykowaną naszym nowym uczniom piosenkę brawurowo wykonała Marysia Draheim  z kl. 4a.

Po zakończeniu uroczystości uczniowie udali się na spotkania ze swoimi wychowawcami.

Na najbliższe 10 miesięcy życzymy nauczycielom wyrozumiałości i cierpliwości, zaś uczniom niegasnącego zapału w zdobywaniu wiedzy:)

Wszystkiego najlepszego w nowym roku szkolnym !!!