• Licealiada w Piłce Siatkowej dziewcząt

     • Dnia 20 lutego 2020 roku w hali widowiskowo sportowej II LO w Tczewie odbyła się Powiatowa Licealiada w Piłce Siatkowej dziewcząt.

      Do turnieju zgłosiło się osiem drużyn z powiatu tczewskiego. Drogą losowania wyłoniły się dwie grupy, które rozegrały swoje pojedynki systemem ,,każdy z każdym” .

      Reprezentacja naszej szkoły trafiła do grupy drugiej,  gdzie wygrała dwa swoje pojedynki (2-0) ze szkołami:  ZSBiO  Tczew oraz z I LO Tczew, przegrywając z ZSE Tczew. Ostatecznie zajmując drugie miejsce w grupie.

      Następnie rozegrany został półfinał, w którym spotkały się zespoły z m-c  I-II (grając na krzyż 1-2, 2-1). Na tym etapie nasze dziewczęta rozegrały zacięty i wyrównany pojedynek z UKLO Tczew, przegrywając w tie-breku dwoma punktami.  Ostatni pojedynek rozegrały z II LO Tczew wygrywając go 2-0. Dzięki temu zwycięstwu  zajęły  wysokie 3 miejsce w turnieju.

      W skład drużyny weszły:  A. Kowalewska, A. Frymarska, I.Wiatrowska, J.Mokwa, J.Gabrychowska, P.Gonsiorowska, P.Kaffka, A. Obarska.

      WYNIKI :

      Grupa I

       Kolejność pojedynków:                                                                                                                                              UKLO Tczew – II LO Tczew  2-0

      ZSB Tczew – ZSP Pelplin      2-1

      II LO Tczew – ZSP Pelplin    2-0

      UKLO Tczew – ZSB Tczew    2-0

      ZSB Tczew – II LO Tczew      0-2

      ZSP Pelplin – UKLO Tczew    0-2

      Grupa II

      Kolejność pojedynków

      ZSBiO Tczew – ZSP Gniew   0-2

      I LO Tczew – ZSE Tczew 1-2

      ZSP Gniew – ZSE Tczew 0-2

      ZSBiO Tczew – I LO Tczew 0-2

      I LO Tczew – ZSP Gniew 0-2

      ZSE Tczew – ZSBiO Tczew 2-0

       

      PÓŁFINAŁ

      UKLO Tczew – ZSP Gniew  2-1

      II LO Tczew – ZSE Tczew     0-2

      FINAŁ

      o 3 miejsce – II LO Tczew – ZSP Gniew   0-2

      o 1 miejsce – UKLO Tczew – ZSE Tczew     0-2

       

      KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA:

      I miejsce   ZSE Tczew

      II miejsce    UKLO Tczew

      III miejsce  ZSP Gniew

      IV miejsce  II LO Tczew

      V – VI miejsce ZSP Pelplin, I LO Tczew

      VII – VIII miejsce ZSB Tczew, ZSBiO Tczew

      Gratulujemy miejsca na podium i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                                                 K.K.

       

     • Walentynki już za nami

     •      Dzień 14 lutego upłynął w naszej szkole w kolorach czerwieni, atmosferze miłości i przyjaźni. A wszystko to z okazji Walentynek.       

           Jak co roku Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Na korytarzu ustawiono skrzynkę, do której uczniowie mogli wrzucać swoje serduszka, wyrażając w ten sposób swoje sympatie. W dniu Zakochanych poczta trafiła do odbiorców. Korytarze zostały udekorowane czerwonymi serduszkami. Powstała ścianka walentynkowa, na tle której można było zrobić pamiątkowe zdjęcia. Z głośników płynęły pełne sympatii życzenia nie tylko dla uczniów, ale również dla nauczycieli, administracji i obsługi szkoły. Ten dzień minął w miłej atmosferze przy dźwiękach romantycznej muzyki.       

           Nie zapominajmy o wyrażaniu naszej sympatii na co dzień, niech WALENTYNKI trwają cały rok.      

                                      Samorząd Uczniowski                                                                                                                                   

     • Walentynki szkolne

     • Dzień świętego Walentego 
      To dzień dobry dla każdego! 
      W tym dniu wszyscy to wyznają, 
      Że chcą kochać i kochają!
      

       

      Uczniowie już od kilku lat przygotowują się do tego dnia w odpowiedni sposób.
      Każdy, kto ma ochotę przesłać wyjątkowej  osobie kilka miłych słów,
      może to zrobić przy pomocy tzw. Poczty Walentynkowej, która rusza już od 11 lutego.
      Życzenia zostaną doręczone Wam w Dniu Zakochanych.

      Tego dnia można:

      - wysłuchać romantycznej muzyki,

      - posłuchać koncertu życzeń,

      - zrobić romantyczne zdjęcie.                   

                                                                                    Samorząd Uczniowski

       

     • Wizyta w schronisku i spacer z pieskami

     • W sobotę  7 lutego 2020r. odwiedziliśmy Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Starogardzie Gdańskim. Pogoda dopisała, spacer pełen wrażeń i pozytywnych emocji w skąpanych słońcem hermanowskich okolicznościach przyrody. Od pomysłu  Kamila Damrat z klasy 4bTH, który dostrzegł na sklepowych półkach karmę dla zwierząt w dobrej cenie, do zakupu i realizacji całej akcji z wyprowadzaniem psów na spacer włącznie, potrzebowaliśmy zaledwie 4 dni!

      Po raz kolejny udowodniliście, że nie jesteście obojętni i chcecie działać. Szczególne słowa wdzięczności wysyłam do Kamila, Anki Jakusz-Gostomskiej, Damiana Górskiego i klasy 4b oraz wolontariuszy z klasy 1d: Klaudii, Zuzi, Oliwce, Alicji, Denisowi, Jakubowi oraz wspierającym działania nauczycielom.

                  Zobacz  nasze zdjęcia w galerii !

                                                                                                                  J.W.

       

     • Konkurs historyczny

     •       We wtorek 4 lutego 2020 r. w pięknej scenerii gniewskiego zamku odbyła się ósma  edycja konkursu „Gniew - gród nad Wisłą i Wierzycą.” Jego organizatorem był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie we współpracy z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną.  Koordynatorem i reżyserem  był Jacek  Ordowski.  Celem przedsięwzięcia było przybliżenie  uczniom oraz dorosłym mieszkańcom historii miasta i różnych etapów jego rozwoju na przestrzeni dziejów. Konkurs zaszczycili swoją obecnością m.in. wicestarosta Piotr Cymanowski,  burmistrz MiG Gniew - Maciej Czarnecki, oraz przedstawiciel sponsorów Sławomir Urban.

           Przedsięwzięcie już od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem. W tym roku wzięło w nim udział ponad 105 uczestników. Byli to uczniowie szkół z Kwidzyna, Opalenia, Piaseczna, Pieniążkowa, Gronowa, Walichnów oraz oczywiście z Gniewu. Oprócz uczniów w zmaganiach konkursowych wzięli udział również dorośli mieszkańcy miasta. Przed uczestnikami zaprezentowała się Chorągiew Zaciężna APIS, która po części konkursowej uatrakcyjniła czas oczekiwania na wyniki. Można więc było zobaczyć pokazy walk rycerskich i tańców średniowiecznych oraz zabawy plebejskie. Na biorących udział w zmaganiach historycznych czekały wyjątkowo atrakcyjne nagrody, takie jak: rower górski, tablety i książki.

      Laureatami konkursu zostali:

      Kategoria szkoły podstawowe:

      1. Mikołaj Wesołowski  SP nr 1 Gniew
      2. Jakub Strelau  SP nr 1 Gniew
      3. Paweł Cieszyński SP nr 1 Gniew, Wiktoria Ostrowska SP Polskie Gronowo, Michał Korynt SP nr 2

       

      Kategoria szkoły ponadpodstawowe:

      1. Aleksander Kania ZSP Gniew
      2. Faustyna Bielecka ZSP Gniew
      3. Karolina Zarzeczna ZSP Gniew

      Kategoria dorośli:

      1. Zbigniew Wensierski
       

      Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem Sponsorów:

      Starostwo Powiatu Tczew, Urząd Miasta i Gminy Gniew, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Gniewie, Bank Spółdzielczy w Gniewie, Daniel Górski, Szczepan Grzemski - Hydro Instal, Mariusz Mirosław Łompieś - Zakład Pogrzebowy, Zamek Gniew, ZSP Gniew, Mariusz Wiórek, K. Golubiewski, T.J. Brzezińscy, B.J. Berendt i Apis.

                                                                                             A.F.

       

     • Setna rocznica powrotu Gniewu do Macierzy

     •      W poniedziałek 27 stycznia 2020 roku z okazji setnej rocznicy powrotu naszego miasta do państwa polskiego na dziedzińcu zamkowym odbyła się uroczysta akademia, poprzedzona przemarszem uczniów, nauczycieli i mieszkańców Gniewu ulicami miasta. Organizatorami uroczystości były - Zespół Szkół Ponadpodstawowych oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewie.

           Zgromadzeni na dziedzińcu wysłuchali pięknych wierszy i piosenek nawiązujących do okresu niewoli politycznej oraz walki o niepodległość. Mieli też okazję obejrzeć odgrywane przez dzieci i młodzież scenki obrazujące powstania narodowowyzwoleńcze i walkę w czasie I wojny światowej. Odczytano również telegram, napisany przez mieszkańców Gniewu w listopadzie 1918 roku do prezydenta Stanów Zjednoczonych W. Willsona z prośbą o przychylność w sprawie wcielenia Gniewu do państwa polskiego. Punktem kulminacyjnym akademii była inscenizacja obrazująca wkroczenie wojsk gen. Józefa Hallera do Gniewu 27 stycznia 1920 roku, które stało się symbolem wolności i powrotu naszego miasta do Macierzy.

           Akademię uświetnili swoją obecnością starosta tczewski Mirosław Augustyn, burmistrz MiG Gniew Maciej Czarnecki, Andrzej Banaszak - wnuk hallerczyka, a także Emilia Rulińska - regionalistka i autorka wierszy o Gniewie.

           Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania akademii, składamy serdeczne podziękowania.

                                                                                                                       J.O.

       

     • Trwaj chwilo, jakże jesteś piękna! (Johann Wolfgang von Goethe, Faust)

     •                                                           

           Za każdym razem, gdy długo oczekiwane, pieczołowicie planowane, tak ważne, że przecież „musi trwać wiecznie” (najpierw w marzeniach, a potem wspomnieniach odświeżanych zdjęciami, anegdotami i plotkami) wydarzenie przemija, czuje się niedosyt. Zdziwienie, że to już? Tak szybko nastał świt?!

      Przecież tak niedawno zjawili się w naszej szkole i od razu włączyli się w jej życie, nadając  mu swoisty rytm i koloryt…a tu już za nimi ten Pierwszy Wielki Bal! Klasy 3a liceum ogólnokształcącego i 4b technikum bawiły się w piątek, 10 stycznia na Zamku Gniew. Tej imprezy na pewno nie da się zapomnieć. Nie do uwierzenia wprost jest, że te zachwycające kreacje i zjawiskowe makijaże dam, klasyczna elegancja panów – słowem szyk, czar i błysk – studniówka 2020 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie za nami!!!

           Uroczystość otworzyli uczniowie - Aleksandra Frymarska i Damian Górski, którzy podziękowali dyrekcji szkoły, wychowawcom - p. Agnieszce Frątczak i p. Renacie Tiedtke oraz pozostałym nauczycielom za „opiekę i troskę, wskazywanie właściwych rozwiązań, otwieranie umysłów i przygotowanie do dorosłości”, p. pedagog Janinie Strelau cierpliwie uczącej ich w ostatnich tygodniach kroków i figur tańca oraz pracownikom administracji i obsługi za stworzenie przyjaznych, bezpiecznych warunków edukacji. Nie zabrakło też wzruszających słów uznania i kwiatów dla rodziców za trud włożony w wychowanie i  pomoc w zorganizowanie balu. Młodzież serdeczne wyrazy wdzięczności przekazała także tegorocznym sponsorom  oraz uczniom szczególnie zaangażowanym w organizację balu.

            I w końcu nastał ten magiczny moment: „Poloneza czas zacząć” – rzekła pani dyrektor Wioletta Połomska, a młodzież wdzięcznie i dostojnie poddała się tradycji, wywołując zachwyt publiczności. Potem zaś Podkomorzy Stanisław Szmyt salwą z armaty hucznie oznajmił okolicy, że pierwsza studniówka  w powiecie tczewskim właśnie się rozpoczęła…

           Maturzystom życzymy, aby udana zabawa była dobrą prognozą egzaminu maturalnego :). 

       

      Dziękujemy firmom: Zamek Gniew – p. Krzysztofowi Lisieckiemu, Tom-Bud - p. Tomaszowi Damratowi, Murmex, Kongsberg, Alma Color, Mikrostyk, Piekarnia Ciastkarnia Meler, Drewstol - panu Grzegorzowi Cyssewskiemu, firmie Puzelek - pani Marcie Wojtczak oraz Radzie Rodziców i komitetowi studniówkowemu: p. Monice Kozłowskiej, p. Iwonie Błońskiej, p. Iwonie Górskiej oraz p. Stanisławowi Szmytowi.

                                                                                                                J.K.

       

     • Spotkanie organizacyjne z rodzicami dotyczący praktyk zawodowych w Hiszpanii

     •     W dniu 8 stycznia 2020 roku w szkole odbyło się spotkanie organizacyjne uczniów i ich rodziców z koordynatorem projektu „Kształcenie zawodowe jako fundament rozwoju – praktyka zawodowa uczniów ZSP w Hiszpanii” - panem Waldemarem Węgrzynowskim. Podczas spotkania omówiono szczegóły dotyczące wyjazdu oraz pobytu uczniów, zasady odbywania praktyk a także organizację czasu wolnego. Ponadto rodzice i ich uczniowie uzyskali informacje o zajęciach dodatkowych z języka angielskiego i zajęciach kulturowych o Hiszpanii, które rozpoczną się po feriach.

          Kolejne spotkanie planowane jest dla  grupy hotelarzy w czerwcu. Wówczas zostaną omówione szczegóły dotyczące wyjazdu w okresie 12.07.2020- 1.08.2020.

       

     • Spotkanie z dzielnicowym

     •     Już po raz kolejny w szkolnych murach gościliśmy dzielnicowego aspiranta Roberta Stobę z Komisariatu Policji w Gniewie. Wspiera on działania wychowawczo – profilaktyczne szkoły. Poruszany temat to „Ryzykowne zachowania młodzieży i ich konsekwencje”.

           Bardzo dziękujemy za przekazanie wiedzy, która pozwoli młodzieży podejmować dobre decyzje.

                                                                                                                                                  N.S.

       

     • Wywiadówka semestralna

     •  

      Uwaga! Przypominamy, że już w najbliższą środę, czyli 8 stycznia 2020 r., w ZSP Gniew, o godz. 16:00 odbędą się spotkanie z rodzicami, na których podane zostaną informacje dotyczące osiągnięć uczniów w I semestrze roku szkolnego 2018/2019.

      Serdecznie zapraszamy!

      Przydział sal:

      sala 2 klasa 3 a

      sala 3 klasa 4 b

      sala 4 klasa 1 f

      sala 5 klasa 1 c

      sala 6 klasa 1 b

      sala 10 klasa 3 c

      sala 11 klasa 1 g

      sala 14 klasa 1 a

      sala 17 klasa 2 c

      sala 19 klasa 1 d

      sala 20 klasa 2 b

      sala 22 klasa 1 e

      sala 23 klasa 3 b

      sala 25 klasa 2 a

       

     • Życzenia Bożonarodzeniowe

     • Święta Bożego Narodzenia to czas nadziei, serdecznych wzruszeń, radości i refleksji. Życzymy Nauczycielom i Pracownikom Szkoły, Wszystkim Uczniom i Ich Rodzicom, by były one pełne ciepła i życzliwości, miłości, wiary i nadziei, tak piękne i szczęśliwe, jak jedyny w swoim rodzaju wieczór wigilijny. Życzymy, aby nadchodzący Nowy Rok 2020 obfitował w szczęśliwe osobiste doznania, spełnił marzenia i przyniósł wiele satysfakcji z własnych dokonań.

                                                                                                            Dyrekcja ZSP Gniew

       

     • Jasełka w ZSP Gniew

     •  

      W piątek 20 grudnia 2019 roku w auli ZSP Gniew, jak co roku odbyły się jasełka, wprowadzające społeczność szkoły w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Tym razem uczniowie klasy 1 a LO przygotowali spektakl, którego scenariusz powstał na podstawie książki Erica Emanuela Schmitta "Oskar i pani Róża".

      Młodzi aktorzy przenieśli widzów do świata nieuleczalnie chorego Oskara. Wolontariuszka Róża, chcąc przygotować chłopca do nieuchronnie zbliżającej się śmierci, nakłoniła go do napisania listów do Boga. Pragnęła, aby w ten sposób uwierzył w jego istnienie i dzięki temu przestał bać się cierpienia i śmierci.

      Inscenizacja skłoniła widzów do refleksji o wierze w Boga - temat wyjątkowo aktualny we współczesnym świecie. Uświadomiła, że życie z Bogiem daje człowiekowi poczucie bezpieczeństwa i wewnętrznego spokoju.

      Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania spektaklu, składamy serdeczne podziękowania.

                                                                                                                                                                J.O.

       

     • Z wizytą w schronisku dla zwierząt w Starogardzie Gdańskim

     •  

      SCHRONISKO – azyl dla bezdomnych zwierząt. Miejsce, gdzie nieważna jest metryka, ani wygląd. To miejsce, w którym  każdy niechciany zwierzak znajdzie ciepły kąt i pełną miskę.

          18 grudnia pojechaliśmy do OTOZ Animals schroniska dla bezdomnych zwierząt w Starogardzie Gdańskim, by podarować zwierzakom przygotowane przez członków Szkolnego Klubu Wolontariusza legowiska oraz karmę. Legowiska udało nam się przygotować dzięki wspaniałej postawie rodzeństwa Krystiana i Weroniki Genskich, którzy zorganizowali gąbki tapicerskie. Szczególnie serdecznie dziękuję Baśce Gabrychowskiej  i jej wspaniałej mamie, która  przygotowała poszewki na legowiska. Dziękuję uczennicom: Zuzi Poleszak, Wiktorii Żuraw, Zuzi Czajce, Amelce Karcz, Jagodzie Cejer, Dominice Dzięcielskiej oraz uczniowi Krystianowi Genskiemu za zaangażowanie w przygotowaniu 42 legowisk, poświęcony czas popołudniu, empatię, dobro i ciepło.

         Szczególne podziękowania należą się naszym dobrodusznym kierowcom, którzy zaoferowali pomoc w dowozie darów i wolontariuszy do schroniska: Łukaszowi Hołosiewiczowi  oraz Damianowi Górskiemu:))

            Ta wizyta to znakomity przykład na to, że warto uczyć miłości i szacunku do innych. Nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt – by zaszczepić w uczniach jak najwięcej pozytywnych wartości, wrażliwość na nieszczęścia i wpoić chęć niesienia pomocy potrzebującym; by uczyć przyjaznego stosunku do wszystkich zwierząt: tych, które są w naszych domach i tych, dla których domem jest niestety schronisko.

         Szkolną delegację powitali pracownicy schroniska, którzy oprowadzili nas po schronisku. Najważniejszą lekcją było to, że zwierzęta to nie są zabawki, z których można zrezygnować, kiedy minie czas pierwszej fascynacji. Posiadanie psa czy kota to nie tylko przyjemność, ale także obowiązek wobec niewątpliwie słabszej istoty.

           Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przynosili karmę, kaszę, makaron, ryż, koce, poszewki  i zachęcamy do udzielania pomocy bezdomnym zwierzętom. Dzięki temu uczymy się przyjaznego stosunku do innych stworzeń i tego, jak wiele zależy od naszej dobrej woli.

            A może ktoś z Was zdecyduje się na adopcję?  Na Hermanowskiej 48 na dom, miłość i pieszczoty czeka wiele pięknych psiaków!

       

         

                                                                                                                                                J. W.

       

     • Stypendium motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych

     • 16.12.2019r. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej odbyła się uroczysta gala zorganizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

      Urząd realizuje projekt unijny  pt. "Programy motywacyjne dla pomorskich szkół zawodowych" w ramach którego między innymi można aplikować o stypendium. Kwota stypendium to bardzo pokaźna suma 2500 zł.  

      W tym roku spośród 700 złożonych wniosków przydzielono 412 stypendiów.

      Wśród nominowanych znalazły się trzy uczennice Technikum w Gniewie: Wiktoria Gierszewska z klasy IV,  Agata Kaliska i Zuzanna Prei z klasy II.

      Aby uzyskać stypendium trzeba było wykazać się wysokimi wynikami z przedmiotów zawodowych - średnia minimum 5,20, udziałem w konkursach przedmiotowych, praktykach zawodowych.

      Podczas imprezy nastąpiło wręczenie dyplomów oraz zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia. Wszystko odbyło się w miłej, podniosłej atmosferze. 

      Gratulujemy Wiktorii, Agacie i Zuzannie jednocześnie życząc dalszych sukcesów.

                                                                                                                     N.S. 

       

     • VIII Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora ZSP Gniew

     •      11 grudnia 2019 r. odbył się kolejny turniej piłki siatkowej, w którym wzięli udział uczniowie kl.VII i VIII SP oraz gospodarz zawodów ZSP Gniew. Rywalizację podjęło 6 drużyn dziewcząt i 6 drużyn chłopców.

         Po oficjalnym rozpoczęciu turnieju przez panią dyrektor Wiolettę Połomską siatkarze zaczęli mecze. Jednocześnie kibice mogli podziwiać piękne i wysportowane cheerleaderki.

            Wśród dziewcząt I miejsce zajął ZSP w Gniewie, a kolejne SP nr 2 z Gniewu, ZKiW nr 1 z Pelplina, SP Małe Walichnowy i V ex aequo SP nr 2 Nowe oraz ZKiW Rudno. Najlepszą zawodniczką została Amelia Seroka z SP nr 2 z Gniewu.

          Rywalizacja chłopaków zakończyła się zwycięstwem drużyny ZSP Gniew. Kolejne miejsca zajęli SP Morzeszczyn, SP Małe Walichnowy, SP nr 2 Nowe i ex aequo SP nr 2 Gniew oraz ZKiW Rudno. Najlepszym zawodnikiem został Patryk Kwiatkowski z ZSP Gniew.

          Dziękujemy wszystkim szkołom za udział w turnieju oraz Gminnemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji za pomoc w przygotowaniu imprezy, a pozostałym uczniom z kibicowanie.

                                                                                                                                D.O.

       

     • Zbiórka karmy dla zwierząt z naszej Gminy

     •    

      W listopadzie w naszej szkole Szkolny Klub Wolontariusza organizował zbiórkę karmy dla zwierząt z naszej gminy. W Mikołajki przekazaliśmy zebraną karmę dla psów i kotów. Zebraliśmy ponad 130 kg karmy suchej i mokrej. Kolejnym etapem pomocy zwierzętom jest przygotowanie legowisk oraz dalsza zbiórka karmy, którą chcemy przekazać schronisku, które najbardziej potrzebuje wsparcia. Mamy już kolejne 40kg karmy!

          Chciałabym w sposób szczególny podziękować wszystkim klasom, które zaangażowały się w tę akcję i ich wychowawcom oraz darczyńco indywidualnym. Jak zwykle okazaliście wrażliwość i wspaniałą postawę.

      Szczególne podziękowania dla klas:

      4b z Kamilem Damrat na czele:))

      1d - Zuzia Poleszak, Klaudia Baniecka i Wiktoria Żuraw

      2a i silne trio: Krystian Genski, Amelka Karcz, Zuzia Czajka

      3a – Ola Cicholewska, Łucja Kozłowska

      1a, 2b, 1f, 1g, Julce Hinz, Weronice Trykowskiej, Piotrkowi Libiszewskiemu, Pawłowi Jabłońskiemu za indywidualne dary oraz moim wspaniałym ubiegłorocznym absolwentom: Ewelinie Lewandowskiej, Wiktorii Świderskiej oraz Michałowi Alaburdzie:))

      J. W.

       

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie
   • zspgniew@powiat.tczew.pl
   • zspgniew@powiat.tczew.pl
   • 58 535 35 77
   • 58 535 35 77
   • ul. Sobieskiego 11, 83-140 Gniew
   • promocja@zspgniew.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych