• Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

     • Drogi Rodzicu/Opiekunie.

      Przypominamy o trwającym już tylko do 30 września Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Jeśli jeszcze nie dopełniłeś obowiązku spisowego, możesz to zrobić w łatwy sposób – wypełniając elektroniczny formularz na stronie https://spis.gov.pl lub dzwoniąc na infolinię 22 279 99 99. Może też do Ciebie przyjść lub zadzwonić rachmistrz – nie możesz mu odmówić udziału w spisie. W urzędzie statystycznym oraz urzędzie Twojej gminy czynn jest także stanowisko do samospisu. Organizowane są też mobilne punkty spisowe. Ich aktualna lista znajduje się na stronie https://gdansk.stat.gov.pl. Udział w spisie jest obowiązkowy, a odmowa zagrożona karą grzywny. #LiczymySięDlaPolski.

     • Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/2022 w ZSP Gniew


     •     Na dziedzińcu średniowiecznego zamku młodzież przywitała nowy rok szkolny. Nauczyciele i uczniowie uczestniczyli również w mszy świętej w kaplicy zamkowej. Podczas uroczystości prowadzący akademię  złożyli wszystkim życzenia, a szczególnie pierwszoklasistom, którym należało dodać otuchy. Krótki rys historyczny przypomniał wybuch II wojny światowej i oddana została cześć jej ofiarom.

          Pani dyrektor w swoim wystąpieniu zwróciła uwagę na motywujący cytat :"Wszystko, czego jeszcze nie wiesz, jest tym, czego możesz się nauczyć". Na pewno jest to zachęta do zdobywania i pogłębiania swojej wiedzy. Poza tym każdy może wytyczyć sobie indywidualny cel i będzie to dla niego rok, żeby być przyjacielskim, odważnym, lepszym, czy po prostu sobą.

           Po zakończeniu uroczystości wszyscy udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.

           Dziękujemy nauczycielom i uczniom za przygotowanie akademii.

                                                                                                                      D.O.


     • Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

     • Zapraszamy na oficjalną inaugurację roku szkolnego 2021/22 w środę - 01.09.2021r.  

      9.00 - klasy: IIIa, IIIb, IIIc, IIId, IIIe, IIIf, IIIg, IVb

      - akademia na  dziedzińcu zamkowym

      - następnie spotkania z wychowawcami w klasach

      10.00 - Msza święta w intencji rozpoczęcia roku szkolnego w kaplicy zamkowej

      11.00 klasy: Ia, Ib, Ic, IIa, IIb, IIc, IId, 

      - akademia na  dziedzińcu zamkowym

      - następnie spotkania z wychowawcami w klasach                                                                                                                                                                                         Do zobaczenia :) 

       

       

       

     • Spotkanie autorskie

     • Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Igorem Brejdygantem, które odbędzie się w niedzielę 29 sierpnia o godz. 18 00 w Sali Kameralnej w Gniewie.

       

    • Ogłoszenie o naborze do szkoły wieczorowej
     • Ogłoszenie o naborze do szkoły wieczorowej

     • Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie prowadzi nabór do Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych na rok szkolny 2021/2022.

      Dzięki nam szybko zdobędziesz wykształcenie średnie!

      -  Po ukończeniu Branżowej Szkoły I Stopnia lub Zasadniczej Szkoły Zawodowej nauka trwa dwa lata (trafisz do drugiej klasy LO dla Dorosłych)

      -  Po ukończeniu pierwszej klasy LO lub drugiej klasy technikum nauka trwa dwa lata (trafisz do drugiej klasy LO dla Dorosłych)

      Zajęcia lekcyjne odbywają się w poniedziałki, wtorki i środy od 15.10 do 19.20

      Uzupełnij swoje wykształcenie w szkole wieczorowej w Gniewie!

       

      Podania prosimy składać w sekretariacie szkoły

      tel. 58 535 35 77   e - mail: zspgniew@powiat.tczew.pl

       

    • Kiermasz podręczników
     • Kiermasz podręczników

     • Jak  co roku szkoła organizuje kiermasz podręczników. Osoby, które chcą sprzedać lub nabyć podręczniki zapraszamy 23 sierpnia. W holu szkoły  można zostawić książki na sprzedaż, podpisane i wycenione.

              A.F.

    • Uwaga!!!
     • Uwaga!!!

     • Zaświadczenie o uzyskanych wynikach  egzaminu maturalnego zdający będą mogli odbierać w sekretariacie szkoły w dniu 5 lipca 2021 r. od godziny 900.

       

     • Podziękowanie

     •  

      Społeczność ZSP Gniew serdecznie dziękuje
      radnym i darczyńcom
      z FABRYKI UŚMIECHU za wszelką pomoc i życzliwość.

     • Pożegnanie absolwentów

     •  

      W piątek 25 czerwca nadszedł również czas pożegnania się z tegorocznymi absolwentami - uczniami kl. 3c. Uroczystość odbyła się na dziedzińcu zamkowym i została połączona z zakończeniem roku dla Branżowej Szkoły I Stopnia.  Trzy lata nauki połączone z praktyką zawodową i kursami minęły bardzo szybko. Czas ten z nostalgią wspominali zarówno absolwenci, jak i ich wychowawca. Pani dyrektor Wioletta Połomska uroczyście pożegnała uczniów klasy 3c, życząc im realizacji marzeń oraz sukcesów osobistych i zawodowych.

                                                                                                                                                            J. K.

     • Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

     • W piątek 25 czerwca 2021 r. odbyło się zakończenie roku szkolnego. W kaplicy zamkowej odprawiono mszę świętą.

      Uroczyste apele, wręczenie nagród za osiągnięcia w nauce i sporcie odbywały się na zewnątrz szkoły -  uczniowie podzieleni zostali na grupy, zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem.

       Najlepsi uczniowie w roku szkolnym 2020/2021:

      Michał Wałdowski - kl.1a; Aleksandra Ogonowska, Wiktoria Ciesińska, Fabian Cylka, Oliwia Saniewska - kl. 1b;  Faustyna Bielecka – kl. 2a; Kinga Mentel, Karolina Zarzeczna, Aleksander Kania - kl. 2d;  Ewa Mierzwicka, Weronika Trykowska, Sandra Dorn – kl. 2c; Jakub Gruza – kl. 2e; Krystyna Reptowska, Zuzanna Prei, Agata Kaliska – kl. 3b.

      Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i  życzymy dalszych sukcesów oraz chęci aktywnego angażowania się w życie szkoły i środowiska.

                                                                                                                                                                J.K.

    • PODZIĘKOWANIA DLA WOLONTARIUSZY
     • PODZIĘKOWANIA DLA WOLONTARIUSZY

     • Drodzy Wolontariusze !

      Swoją postawą wielokrotnie udowadnialiście, że nie ma rzeczy niemożliwych. Do pomocy potrzebującym angażowaliście Rodziców, bliskich, przyjaciół. Wspierając osoby starsze, zwierzęta, swoje koleżanki i kolegów w trudnym czasie pandemii pokazaliście, że „dobro się mnoży, gdy się nim dzielimy”.

      Dziękuję Wam za ten wspólnie spędzony czas, za chęci i zaangażowanie i mam  nadzieję, że idea pomagania zostanie z Wami na zawsze. Życzę Wam spełnienia marzeń, radości w sercu, dużo entuzjazmu, wytrwałości i niesłabnącej wiary w to, że to, co robicie, ma sens. Niech każdy dobry uczynek i każde dobre słowo wraca do Was dając siłę do dalszej pracy. 

                                                                                              Opiekun SKW

                                                                                             Justyna Waśniewska

       

    • Zakończenie roku szkolnego 2020/2021
     • Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

     • piątek 25 czerwca 2021 r.
       

      8:00 - LO (przed szkołą)
      9:00  -  technikum (przed szkołą)
      10:15  -  msza święta w kaplicy zamkowej
      11:00 - pożegnanie absolwentów kl. IIIc i zakończenie roku szkolnego dla BS I st. (dziedziniec zamkowy), spotkanie absolwentów z nauczycielami w auli szkolnej
       

     • I Gala nagrody „Absolwent Roku” w Tczewie

     • W środę, 23 czerwca w Restauracji „Piaskowa” Starosta Tczewski - Mirosław Augustyn wręczył po raz pierwszy nagrody Absolwenta Roku uczniom szkół ponadpodstawowych, dla których Powiat Tczewski jest organem prowadzącym.

      Nagrodzono 15 uczniów, którzy w czasie swojej nauki wykazali się wzorową postawą, w pełni angażowali się w życie szkoły, brali udział w konkursach przedmiotowych i zawodowych, jak również propagowali wśród rówieśników idee wolontariatu.  Z naszej szkoły nagrodzone zostały: Ameli Karcz, Karolina Malinowska i Wiktoria Seroka.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

       

     • Spływ kajakowy

     • Miłą odskocznią od szkolnych obowiązków był spływ kajakowy po Wierzycy, na jaki w czwartek  17 czerwca  wybrali się uczniowie klasy 2a LO wraz z opiekunami. Wyruszyli z Kręgskiego Młyna i płynęli do centrum Starogardu Gdańskiego. Wspaniała pogoda i piękne widoki wprowadziły wszystkich w beztroski, wakacyjny nastrój. Czterogodzinna wyprawa dostarczyła niezapomnianych wrażeń, dlatego też młodzież planuje powtórzenie jej po wakacyjnej przerwie.

                                                                                                                                     J.O.

       

     • Dziewczęta ZSP w Gniewie – Wicemistrzyniami Powiatu w siatkówce plażowej.

     •        W dniu 10.06.2021 r. na terenie basenów odkrytych TCSiR w Tczewie, odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Licealiada w siatkówce plażowej dziewcząt.

      W turnieju wzięło  udział sześć drużyn Młodzieży Szkolnej(szkoły podstawowe) oraz trzy drużyny licealne z naszego powiatu tj. ZSP Gniew, ILO Tczew oraz ZSB i O Tczew.

      Po rozegraniu zaciętych meczów,  reprezentacja naszej szkoły w składzie: Paula Gonsiorowska, Julia Mokwa i Patrycja Kaffka, zajęła drugie miejsce w powiecie, przegrywając w tie-break z I LO Tczew.

      1. ZSP Gniew 1:2 I LO Tczew
      2. ZSB i O Tczew 0:2 ZSP Gniew
      3. I LO Tczew 2:0 ZSB i O Tczew

                                                                    Gratulujemy… i życzymy dalszych sukcesów!

                                                                                                                                                                K.K.

       

    • Wyrazy współczucia i pamięci
     • Wyrazy współczucia i pamięci

     • Ze smutkiem zawiadamiamy, że dnia 7 maja 2021r.


      zmarła Jadwiga Sieg – Starostecka,


       była nauczycielka propedeutyki nauki o społeczeństwie
      w Liceum Zawodowym w Gniewie, zamieszkała ostatnio w Gdyni. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w Gniewie.

      Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia.

                            Dyrektor i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Gniewie
                                 oraz byli współpracownicy i uczniowie.

       

     • Złoto i srebro dla ZSP w Gniewie w finale wojewódzkim w badmintonie!

     • Dnia 15 czerwca 2021r.w hali sportowej klubu badmintona „Garnizon” w Gdańsku-Wrzeszczu odbyła się XXI Wojewódzka Licealiada w Drużynowym Badmintonie (dz. i chł.). Organizatorem zawodów był Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku. Do turnieju zgłosiło się 10 najlepszych drużyn województwa pomorskiego wyłonionych poprzez wcześniejsze eliminacje (4 żeńskie i 6 męskich). Kategorię chłopców podzielono na 2 grupy 3-drużynowe, w których grano systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów do 15 pkt. Mecze rozgrywane były wg klucza 2 single + debel, do trzech wygranych gier. Natomiast kategoria kobiet rozgrywana była w jednej 4-zespołowej grupie systemem „każdy z każdym”.

      Dziewczęta z ZSP w Gniewie wygrały wszystkie mecze w stosunku 3:0 z zespołami: ze Starogardu Gd., Człuchowa i Wejherowa. Dzięki tym zwycięstwom mogły cieszyć się złotymi medalami finałów wojewódzkich, zdobytymi pierwszy raz w historii szkoły… Otrzymały również okazały puchar i tytuł najlepszej drużyny województwa pomorskiego.

      Natomiast chłopcy z ZSP w Gniewie wygrali swoją grupę zwyciężając 3:0 z II LO Gdańsk oraz 3:1 z zespołem z Wejherowa. Finał przyniósł spodziewane emocje. Wynik końcowy wahał się do ostatniej zdobytej lotki. Ostatecznie ZSP w Gniewie uległ nieznacznie 2:3 drużynie z Kwidzyna i  zajął wysokie II miejsce w finale. Jest to również największy sukces sportowy chłopców w historii szkoły…!  

      Skład drużyny dz:   Paula Gonsiorowska i  Iga Wiatrowska

      Skład drużyny chł. :Patryk Kwiatkowski, Kacper Woźniak, Łukasz Stuczyński  Trener: W.Pepliński

       

                                                             Gratulujemy… i życzymy dalszych sukcesów!

                                                                                                                                  W.P.

       

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie
   • zspgniew@powiat.tczew.pl
   • zspgniew@powiat.tczew.pl
   • 58 535 35 77
   • 58 535 35 77
   • ul. Sobieskiego 11, 83-140 Gniew
   • promocja@zspgniew.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych