• Najlepszy uczeń w zawodzie sprzedawca

     • Wojewódzki konkurs „Najlepszy uczeń w zawodzie sprzedawca” odbył się w Zespole Szkół Branżowych w Tczewie 30 listopada 2021 r.. Sześć szkół wzięło udział w rywalizacji tj. z Wejherowa, Pruszcza Gdańskiego, Gniewu, Pelplina i dwie szkoły z Tczewa. Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej i praktycznej, a formułę miał taką jak egzamin zawodowy. Po pierwszym etapie do finału dostały się trzy osoby. Dwa miejsca zajęła reprezentacja z Gniewa. Po ciężkich bojach, w części praktycznej, nasze uczennice zajęły: drugie miejsce Kinga Zalewska i  trzecie miejsce Beata Placek .

      Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć Kingi i Beaty uczennic klasy trzeciej Branżowej Szkoły I stopnia w Gniewie.                                                                               

      Do konkursu uczennice zostały przygotowane przez panią Katarzynę Kosińską nauczycielkę teorii zawodu i pracodawców panią Mariolę Urban i panią Renatę Jabłońską.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                                                                           N.S.

       

    • UWAGA KONKURS!!! “Segregacja śmieci wokół nas”
     • UWAGA KONKURS!!! “Segregacja śmieci wokół nas”

     • Wymagania dotyczące prac konkursowych:  

      • Praca musi przedstawiać tematykę związaną z hasłem “Segregacja śmieci wokół nas”, 

      • Praca może być wykonana dowolną techniką plastyczną (np. kolaż, wyklejanie, rysowanie, malowanie itp.), 

      •  Pracę konkursowe należy kierować do opiekuna samorządu uczniowskiego (Pani Darii Cisewskiej) do dnia 10.12.2021. 

      Warunki uczestnictwa:  

      • Konkurs adresowany jest tylko do uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Ks. Henryka Mrossa, 

      • Praca kierowana jest do wszystkich klas, 

      • Klasy oddają jedną własnoręcznie wykonaną pracę konkursową, 

      • Do pracy musi być dołączony podpis wykonawców (czyli klasy). 

      OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU 13.12.2021r. 

      NAGRODĄ, KTÓRĄ OTRZYMA KLASA JEST WYJŚCIE NA PIZZĘ DO “CK”, w którym wykorzystać będą mogli voucher za 200zł 

                                                                                             Samorząd Uczniowski 

       

     • Realizacja projektu „Kształcenie zawodowe jako fundament rozwoju”

     • Od tygodnia młodzież naszej szkoły realizuje w Hiszpanii praktyki zawodowe w ramach projektu: „Kształcenie zawodowe jako fundament rozwoju”. Każdego dnia uczniowie pracują nad wykonaniem określonych zadań, które ostatecznie zakończą się egzaminem i uzyskaniem certyfikatu potwierdzającego podniesienie swoich kompetencji. Dodatkowo  prowadzone są lekcje hiszpańskiego. Urozmaiceniem czasu praktyk zawodowych są wycieczki podczas których młodzież zwiedziła już  Sevillę i Kadyks. Przed nami jeszcze wiele ciekawych wydarzeń.

                                                                                                                        A.F.

    • Informacja
     • Informacja

     •  

       W dniu  12.11.2021r.  - piątek

      sekretariat szkoły czynny w godzinach 900-1300.

       

     • Nowe oprogramowanie w ZSP w Gniewie

     • Dzięki współpracy z firmą PROAXIS w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie pojawiło się nowe oprogramowanie CIMCO dla zawodów technik mechanik i technik automatyk w wersji dydaktycznej…

      Sala nr 17, vis-a-vis pokoju nauczycielskiego. Układ sali nietypowy, jak na salę lekcyjną.
      Na środku duży stół konferencyjny z krzesłami ustawionymi dookoła, wzdłuż ścian stoliki, a na nich modele urządzeń sterujących, na których poznają tajniki zawodu uczniowie technikum. Wokół stołu centralnego kilkanaście głów pochylonych nad monitorami laptopów. Na ekranie do prezentacji wyświetla się obraz z laptopa prowadzących zajęcia. Panowie z firmy PROAXIS prezentują oprogramowanie CIMCO, które jest używane do tworzenia ścieżki narzędzi skrawających w obrabiarkach sterowanych numerycznie CNC.

      Na ekranie, w oknie po lewej stronie, przesuwają się rzędy cyfr. Po prawej stronie kursor wykreśla linie, które układają się w kształt zaprogramowany przez projektanta. Powstaje wirtualna część jakiejś maszyny. Uczniowie mogą obserwować cały proces w czasie rzeczywistym. Mogą także wprowadzić własne modyfikacje do programu i zobaczyć efekt wprowadzonych zmian.

      Sterowanie obrabiarkami CNC to nie jedyna funkcja pakietu CIMCO. Może on współpracować z oprogramowaniem CAD używanym do tworzenia trójwymiarowych rysunków technicznych części maszyn. Komponenty pakietu mogą samodzielnie  stworzyć tor narzędzia skrawającego na podstawie gotowego rysunku CAD. Przyszli technicy mechanicy mogą uczyć się teraz zawodu na najnowocześniejszym programie, który wykorzystywany jest w przemyśle maszynowym na całym świecie.

      Nie tylko technicy mechanicy skorzystają z nowego nabytku szkoły. CIMCO posiada również moduł wykorzystywany przy wizualizacji procesów produkcji oraz gromadzeniu danych, a to już domena techników automatyków, tak więc ich proces kształcenia również wzbogaci się o nowoczesny komponent, który pozwoli naszym absolwentom łatwiej odnaleźć się w świecie zmian spowodowanych przez trwającą właśnie czwartą rewolucję przemysłową.

      Pakiet oprogramowania CIMCO, pozyskany przez szkołę dzięki firmie PROAXIS, doskonale wpisuje się w podstawę programową zarówno techników mechaników, jak i automatyków. To doskonałe, nowoczesne i innowacyjne narzędzie przybliżające uczniom realia przemysłu 4.0. Przemysłu wykorzystującego automatyzację, systemy cyber-fizyczne, internet rzeczy i przetwarzanie chmurowe. To kolejny krok do nauki zintegrowanej z realiami nowoczesnego przemysłu, pozwalającej zdobyć kwalifikacje w warunkach realnej produkcji i lepiej przygotować się do wykonywania zadań w przyszłej pracy już po ukończeniu szkoły.

                                                                                                                                 K.G.

       

     • Uczniowie ZSP w Gniewie mistrzami powiatu w tenisie stołowym…!

     • Dnia 08 listopada 2021r. w hali widowiskowo-sportowej II LO w Tczewie odbyła się Powiatowa Licealiada Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Tenisie Stołowym (chł.). Do turnieju zgłosiło się 7 drużyn. Organizatorzy podzielili je drogą losowania na 2 grupy (4 i 3-drużynową), gdzie rywalizowano systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów i trzech dużych punktów meczowych. Po zaciętych bojach bezkonkurencyjni okazali się chłopcy z ZSP w Gniewie, wygrywając wszystkie pojedynki i to właśnie oni odebrali okazały puchar z rąk przedstawiciela PCS w Tczewie. Drużyna z ZSP w Gniewie chł. ostatecznie zajęła I miejsce w turnieju i awansowała do półfinałów wojewódzkich, które odbędą się w Gdańsku. 

      Skład drużyny ZSP w Gniewie (chł.): Patryk Kwiatkowski-3a i Jakub Puczyński-3d.

      Gratulujemy… i życzymy dalszych sukcesów! 

                                                                                                                      W.P.

     • Chłopcy z ZSP w Gniewie zdobyli brązowe medale w finale wojewódzkim w badmintonie…!

     • Dnia 07 października 2021r. w hali widowiskowo-sportowej w Gniewie odbyła się Powiatowa Licealiada Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Badmintonie (dz. i chł.). Do turnieju zgłosiło się 11 drużyn: z Tczewa, Pelplina i Gniewa (5 żeńskich i 6 męskich). Imprezę otworzyła Dyrektor ZSP w Gniewie p. Wioletta Połomska.        Bezkonkurencyjni okazali się  chłopcy z ZSP w Gniewie. Wygrywając wszystkie swoje mecze w stosunku 3:0, odebrali okazały puchar z rąk przedstawiciela Powiatowego Centrum Sportu w Tczewie p. P. Kościjańczuka i awansowali do półfinału wojewódzkiego, który odbył się 25 października 2021 r. w Gniewie.
      W tym dniu drużyna chłopców z ZSP w Gniewie zwyciężyła V LO w Gdańsku  3:1 i awansowała do Finałów Wojewódzkich, które odbyły się 28.10.2021r. w Hali Klubu Badmintona - „Garnizon” we Wrzeszczu.

      W finałach uczestniczyło 6 drużyn. Po emocjonujących bojach ekipa z ZSP w Gniewie chł. zdobyła wysokie III m-ce pokonując LO Człuchów 3:0 i III LO z Gdańsk 3:1. Uległa jedynie późniejszemu zwycięzcy turnieju,- zespołowi z Pucka.

      Jeśli chodzi o dziewczęce zmagania, to Drużyna z ZSP w Gniewie odpadła na etapie powiatowym zajmując III m-ce.

      Skład drużyny chł.: Patryk Kwiatkowski-kl.3a, Łukasz Stuczyński-3e, Mikołaj Śledź-3c i Jakub Puczyński-kl.3d.

      Skład drużyny dz.: Paula Gonsiorowska-3a, Patrycja Kaffka-3a, Patrycja Krzyżanowska-3a.

                                                                             Gratulujemy… i życzymy dalszych sukcesów!

                                                                                                                                  W.P.

       

     • Zbiórka karmy dla kotów z naszej gminy przekazana

     •  

      Wzorem ubiegłego roku w ramach akcji charytatywnej „Pomóż nam pomagać” w naszej szkole odbyła się zbiórka karmy dla kotów z naszej gminy. Zbiórkę zorganizował Szkolny Klub Wolontariusza. 

      Zebrano mnóstwo puszek i opakowań z mokrą i suchą karmą,przekąski, miseczki oraz zabawki dla kotów.  29 października b. r. pracownica Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w gminie Gniew odebrała dary dla zwierząt. 

      Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za aktywny udział w tym przedsięwzięciu, szczególne podziękowania wysyłam dla klas 3 d, która wzorem poprzednich lat, podarowała zwierzakom najobficiej oraz klasie 2 a. Cieszymy sie, że poruszyliśmy Wasze serca. DZIĘKUJEMY!!

      Druga emisja zbiórki za miesiąc.

                                                                                                              J.W.

       

     • Wolontariusze sprzątają cmentarz

     • W piątkowe popołudnie wolontariusze z naszej szkoły ,zebrali się, aby posprzątać mogiły byłych mieszkańców DPS Gniew. Warunki pogodowe wyjątkowo sprzyjały naszym pracom, co dodatkowo utwierdzało nas w przekonaniu, że działamy w dobrej sprawie.

      Uzbrojeni w miotły, grabie, worki oraz pełni zapału wkroczyliśmy na teren cmentarza i zaczęliśmy wielkie porządki. Prace porządkowe przebiegały sprawnie, dlatego szybko zostały zakończone.

      Następnie zmówiliśmy modlitwę za dusze zmarłych oraz  oddaliśmy hołd dekorując  mogiły i zapalając znicze.

      Celem naszej akcji jest nie tylko pomoc, ale także kształtowanie postaw szacunku, wdrażanie do odpowiedniego zachowania się w miejscach pamięci i miejscach publicznych.

      Mamy nadzieję, że tradycja sprzątania cmentarza przez nasz Szkolny Klub Wolontariusza nigdy nie zaniknie.

                                                                                     J.W.

     • Klasa I c na zamku w Gniewie

     •  

       

      Popołudnie, 29 października dla klasy I c było nad wyraz udane.

      Uczniowie spędzili je, zwiedzając gniewski zamek i poznając jego barwną historię.  

      Dziękujemy z całego serca naszemu przewodnikowi - panu Adamowi Lasce za interesującą opowieść, cierpliwość  i wyrozumiałość ;)

      Zamek nadal stoi, ale duchy pewnie muszą trochę ochłonąć - tyle wrażeń!!!

                                                        J.K.

     • Wycieczka integracyjna 3e

     • 27 października klasa 3e udała się na wycieczkę integracyjną do Resortu Spa w Jeleniu. W czasie wyjazdu korzystaliśmy z kręgielni i piekliśmy kiełbasy przy ognisku. Do naszej dyspozycji były wszystkie atrakcje dostępne w kurorcie np. rowery. Pogoda dopisała, a młodzież bawiła się świetnie.

                                                                                                                  E.G.

       

     • Akcja integracja w ZSP Gniew klasa 2a

     • Dnia 26.10.2021 klasa 2a spędziła dzień w Jelen Resort and Spa w Jeleniu. Jak widać na zdjęciach integracja w formie gry w kręgle oraz czas spędzony przy ognisku okazały się bardzo udane. Wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci korzystali z możliwości wspólnego spędzenia czasu. Dziękujemy bardzo Jeleń Resort and Spa za wspaniałe przyjęcie młodzieży.

                                                                                                                          M.S-N.

     • Święto Książki

     • W dniu 22 października, na hali GOSiR w Gniewie, obchodziliśmy „Święto Książki”, w którym mieli okazje uczestniczyć uczniowie z klas 1a, 2b oraz 3e.

      O godzinie 14:00 odbyło się autorskie spotkanie z panią Barbarą Kosmowską, podczas którego młodzież mogła zadawać pytania, dotyczące książek autorki. 

      Uczniowie mogli także obejrzeć wystawę planszową pod tytułem „LEM”. Podczas tego wydarzenia odbył się także konkurs, który polegał na wstawieniu swojego zdjęcia z książką na Facebook'a oraz użyciu hasztagu #CzytanieJestMega. Uczennice z naszej szkoły: Julia Czepek z kl. 3e, Wiktoria Żuraw, Kinga Mentel, Oliwia Bonin, Zuzia Poleszak i Basia Gabrychowska z kl. 3d oraz Zosia Rutkowska, Wiktoria Ciesińska i Aleksandra Korynt z kl. 2b wygrały atrakcyjne nagrody w konkursie.

                                                                                                                                     Zuzia IIId

       

     • Wyniki głosowania w wyborach do Samorządu Uczniowskiego

     •      W dniach od 12.10.2021 do 13.10.2021 odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy obsługi i administracji wybrali następujące osoby:

      Jakub Gruza (3e)

      Julia Hinz (3d)

      Aneta Jesiołowska (3a)

      Patryk Kwiatkowski (3a)

      Zuzanna Poleszak (3d)

      Alan Hejnowski (3c)

      Wszystkim wyborcom dziękujemy za oddane głosy, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

      Opiekunowie SU

       

     • Święto Edukacji Narodowej

     •    14 października w ZSP Gniew obchodziliśmy kolejną rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej.  Jednocześnie  została doceniona praca nauczycieli, pracowników obsługi oraz administracji, do których zostały   skierowane prosto z serca życzenia oraz upominki.

         Ta podniosła uroczystość była okazją do złożenia ślubowania przez pierwszoklasistów, którzy zdążyli już poznać  się i włączyć  w życie szkoły. 

         Akademię uświetniły piosenki i wiersze w wykonaniu Zosi, Oli, Wiktorii i Faustyny.

          Uczniowie poznali również wyniki wyborów do samorządu szkolnego i stypendystów za ubiegły rok szkolny. Z dumą patrzyliśmy na najlepszych uczniów.

         Na zakończenie pani dyrektor podziękowała nauczycielom i uczniom za przygotowanie i przeprowadzenie tej uroczystości.

                                                                                                       D.O.

       

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie
   • zspgniew@powiat.tczew.pl
   • zspgniew@powiat.tczew.pl
   • 58 535 35 77
   • 58 535 35 77
   • ul. Sobieskiego 11, 83-140 Gniew
   • promocja@zspgniew.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych