•  Klasa 3d pomaga
          • Klasa 3d pomaga

Klasa 3d  LO wystawiła na licytację dla chorego na chłoniaka Fabiana piłkę z podpisami zawodników klubu piłkarskiego Lechia Gdańsk. Licytacja zakończyła się niebagatelną kwotą 500zł.To dowód na wrażliwość
            i ogromne zaangażowanie klasy w pomaganie. Najlepsi z najlepszych.
            😃

I miejsce - klasa  II b   Liceum  Ogólnokształcące

II miejsce - klasa  III e  Technikum

III miejsce - klasa I c    Branżowa Szkoła I Stopnia

• ZEBRANIE ON-LINE Z RODZICAMI 02.02.2022r.

• Szanowni Rodzice!

Informujemy, że zebranie z rodzicami, prawnymi opiekunami odbędzą się w dniu 2-go lutego (środa) na platformie MS Teams z uwagi na wzmożoną sytuację pandemiczną.

Spotkania będą zaplanowane na kontach MS Teams uczniów.  W najbliższym czasie skontaktują się z Państwem wychowawcy poszczególnych klas, za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus w sprawie godziny spotkania.

• Konkurs biblijny

•      21 stycznia br. odbyły  się  eliminacje szkolne Wojewódzko-Metropolitalnego Konkursu Biblijnego im. Sł. Bożego Kard. Augusta Hlonda - Ewangelia wg św. Łukasza. Jego organizatorem jest Akcja Katolicka Archidiecezji Gdańskiej Fundacja „Słowo”. W związku z sytuacją epidemiczną, została podjęta decyzja, iż etap ten odbędzie się „on line”. Celem konkursu jest ukazanie Pisma Świętego jako źródła wiary i zachęta do jego indywidualnej lektury. Naszą szkołę  reprezentowali: Michał Wałdowski i Łukasz Kwiatkowski z klasy 2a LO.

Życzymy im jak najlepszych wynków.

T.H.

• Wycieczka do kina i na lodowisko

•     W dniu 24 stycznia 2022 roku uczniowie klas: 3d LO, 3eA oraz 2a LO wraz z opiekunami, wychowawczynią panią  Justyną  Waśniewską oraz panią Teresą Hołownią uczestniczyli w wycieczce do Tczewa.

Najpierw pojechaliśmy do kina Helios. Drugim etapem naszego wyjazdu był McDonald, gdzie skorzystaliśmy z przedostatniego dnia oferty: „Drwala”:) Następnie wyruszyliśmy, z nową energią,  na lodowisko, gdzie  mogliśmy doskonalić swoje umiejętności jazdy na łyżwach bądź pierwszy raz próbować na nich swoich sił. Z techniką jazdy bywało różnie, ale liczyły się chęci. Można powiedzieć, że uczniowie radzili sobie wspaniale. Wszyscy bawili się znakomicie.

Do domu wracaliśmy zadowoleni z myślą, że wyjazd był bardzo udany i należy go w przyszłości koniecznie powtórzyć.

J.W.

• Konkurs „POZNAJ MOJE HOBBY”

Pomorski Kurator Oświaty ogłasza Konkurs „POZNAJ MOJE HOBBY” na krótki film o uczniowskich zainteresowaniach organizowany w ramach projektu „Jesteśmy razem!” wspomagającego działania wychowawcze szkół i placówek w województwie pomorskim w roku szkolnym 2021/2022.

Celem  konkursu jest m.in. popularyzacja ciekawych propozycji spędzania wolnego czasu jako sposobu na zapobieganie zachowaniom społecznie niepożądanym oraz niwelowanie negatywnych skutków pandemii.

Prace można składac do 31 stycznia 2022r.
            O szczegóły konkursu proszę pytać opiekunów SU: p. K. Kapuścińską i p. D. Cisewską.

Zachęcam do udziału w Konkursie.

Regulamin Konkursu „POZNAJ MOJE HOBBY” (docx 39KB)

• Stypendyści ZSP Gniew

•  W roku szkolnym 2021/2022 Stypendium Prezesa Rady Ministr otrzymałi:

Faustyna Bielecka 3a LO,

Wiktoria Ciesińska 2b TH,

Michał Wałdowski  2a LO,

Krystyna Reptowska 4b TH

Ponadto Krystyna Reptowska w ramach  projektu "Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych"  uzyskała Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego.

Gratulujemy uczniom  ich rodzicom oraz nauczycielom tak wysokich wyników.

Życzymy też dalszych sukcesów i wytrwałości.

• Wyniki konkursu!!!

• Z wielką przyjemnością ogłaszamy, iż główną nagrodę w konkursie plastycznym pt. ”Segregacja śmieci wokół nas” wygrała klasa 3d. Wszystkie prace zostały wykonane pomysłowo oraz estetycznie. W ciekawy sposób edukują i zachęcają do segregacji odpadów jak i recyklingu.

16.12 pani Dyrektor uroczyście przekazała główną nagrodę klasie 3d oraz nagrodziła uczestników z klasy 3b.

Dziękujemy za udział w konkursie oraz gratulujemy wszystkim uczestnikom.

• Mecz sparingowy

•       Dnia 27 października 2021r, dziewczęta ZSP rozegrały mecz sparingowy z reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Gniewie. Spotkanie rozegrane zostało w komfortowych warunkach nowo wybudowanej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej. Mamy nadzieję, że umiejętności i doświadczenie starszych koleżanek, pozytywnie wpłyną na dalszą naukę oraz doskonalenie umiejętności gry w piłkę siatkową.

K.K.

• Lodowisko, kino i ....

• Dzień 09.12.2021 r. klasa II b spędziła aktywnie – na lodowisku. Wielu z nas nauczyło się nowej umiejętności – jazdy na łyżwach. Było bardzo wesoło i sympatycznie. Nasz dzień umiliła również wizyta w kinie oraz  w McDonald’s. Zabawa i wrażenia pozostaną niezapomniane.

R.T.

• Mikołajki w naszej szkole

• 6 grudnia jak co roku w naszej szkole odbyły się Mikołajki. Odwiedził nas Święty Mikołaj wraz z Panią Mikołajową. Tego roku byliśmy bardzo grzeczni, więć otrzymaliśmy słodkie prezenty. Wszyscy świetnie się bawiliśmy w ten grudniowy, magiczny dzień. Zapraszamy do galerii zdjęć.

• Informacja o konkursie

• W związku z Rokiem Kard. Stefana Wyszyńskiego Konfederacja Orderu Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika zaprosiła dzieci i młodzież do udziału w ogólnopolskim konkursie „Kardynał Stefan Wyszyński Prymas Tysiąclecia -  darem dla Kościoła i Ojczyzny”.  Jego celem było przybliżenie biografii i dorobku wybitnego męża stanu, jakim był kardynał Stefan Wyszyński, propagowanie wartości prawd wiary oraz postaw obywatelskich i patriotycznych.

Uczniowie ZSP Gniew przygotowali prace plastyczne, literackie i multimedialne. W kategorii multimedia (film do 10 min) otrzymali wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy uczniom: Kindze Mentel, Wiktorii Żuraw, Alicji Janickiej, Jakubowi Puczyńskiemu i Denisowi Radke z klasy 3d LO i życzymy dalszych sukcesów.