• „Szczepionki - czym są i dlaczego warto jest zadbać o swoje zdrowie”

     • „Szczepionki - czym są i dlaczego warto jest zadbać o swoje zdrowie” to temat spotkania, które poprowadziły: pani pielęgniarka Urszula Lorbiecka i przedstawicielki Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Tczewie, pani Wioleta Hoog i Aleksandra Nawrocka. Opowiadały nam, dlaczego zabezpieczanie się przed chorobami zakaźnymi jest ważne. Omówiły konsekwencje zachorowania oraz przebieg niektórych chorób, takich jak np.: różyczka, świnka, gruźlica, wirusowe zapalenie wątroby. Pogadanka miała na celu zwiększanie naszej świadomości odnośnie działania szczepionki. Wskazały źródła, gdzie można znaleźć rzeczową, potwierdzoną naukowo wiedzę na temat działań profilaktycznych i zabezpieczających nasze zdrowie.

       JS

    • Konkurs Fotograficzny „Zaczytane Pomorze”
     • Konkurs Fotograficzny „Zaczytane Pomorze”

     • Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza uczniów naszej szkoły do udziału w  V Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym „Zaczytane Pomorze”. Organizatorem konkursu jest  Biblioteka X LO w Gdyni.

      Zgłoszenie do Konkursu odbywa się poprzez nadesłanie drogą elektroniczną maksymalnie 3 fotografii w formacie JPG, o minimalnej rozdzielczości 2480 x 3508 pikseli na adres biblioteka@zspgniew.pl. Do wiadomości należy także dołączyć wypełniony formularz zgłoszeniowy wraz z wszelkimi oświadczeniami.

      Zgłoszenia udziału w Konkursie przyjmuje biblioteka szkolna do dnia 10. 05. 2024 r.  Zapraszamy do udziału!

       

     • Wiosenny koncert w DPS Gniew

     •  

      W czwartek 04.04.2024r. wolontariusze SKW odwiedzili Dom Pomocy Społecznej w Gniewie. Celem spotkania był wiosenny koncert dla pensjonariuszy. Młodzież z nieukrywaną radością i chęcią zaprezentowała utwory wybrane specjalnie dla mieszkańców domu. Występom towarzyszyły radość, oklaski i wspólny śpiew. Młodzież doskonale przekazała swoją pozytywną energię wszystkim uczestnikom spotkania. Były bisy, gromkie brawa oraz serdeczne podziękowania.

                                                                                                                                 J.W.

     • Ogólnopolski Turnieju Wiedzy Pożarniczej

     • W piątek 22 marca 2024 roku młodzież ZSP w Gniewie wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". W eliminacjach gminnych z naszej szkoły wzięło udział 9 uczniów. Konkurs składał się z dwóch etapów. Po teście do drugiej tury zakwalifikowało się  pięć osób: Nikodem, Maja, Jakub, Weronika i Nadia. Po zaciętej rywalizacji w trzeciej kategorii wiekowej wygrał Nikodem Kostrzewa, drugie miejsce zajęła Maja Stawikowska, na trzecim miejscu uplasował się Jakub Dobieglewski. Zwycięzcy gminnego turnieju zakwalifikowali się do powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które odbędą się 19 kwietnia. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

       

     • Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Języka Angielskiego

     • Już po raz trzeci odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Języka Angielskiego. W tym roku w konkursie, poza uczniami naszej szkoły, wzięli udział uczniowie ósmych klas  Zespołu Szkół z Opalenia i Szkoły Podstawowej w Piasecznie.

      Rywalizacja była wyjątkowo zaciekła. Po raz pierwszy w historii zmagań konkursowych potrzebna była dogrywka, aby wyłonić laureata drugiego miejsca. Ostatecznie najlepszym znawcą ortografii języka angielskiego okazała się uczennica I klasy Liceum Ogólnokształcącego w ZSP Gniew Iga Lewnau – serdecznie gratulujemy. Drugi, po dwóch rundach wspomnianej już dogrywki, był Adrian Urbański z Zespołu Szkół w Opaleniu, który o jeden punkt okazał się lepszy od Oliwiera Czerwińskiego ze Szkoły Podstawowej w Piasecznie.

      Serdecznie dziękujemy sponsorom, którzy ufundowali nagrody dla laureatów i wszystkich pozostałych uczestników konkursu: Radzie Rodziców przy ZSP Gniew i Bankowi Spółdzielczemu w Gniewie. Dzięki Wam nikt  z uczestników nie odjechał z pustymi rękami. Serdecznie dziękujemy.

      Zapraszamy za rok obecnych uczniów klas siódmych szkół podstawowych.

                                                                                                                      K.G.

       

     • Szkolny Budżet Obywatelski 2024

     • Szkolny Budżet Obywatelski to proces, w którym uczniowie zgłaszają pomysły, tworzą projekty, a następnie sami wybierają te, które ich zdaniem są najbardziej atrakcyjne i potrzebne – decydują, na co wydać fundusze udostępnione przez Powiat Tczewski.

       Budżet SBO 2024 to 60 000 zł, przy czym każda ze szkół otrzyma 6 000 zł.

      Harmonogram Szkolnego Budżetu Obywatelskiego Powiatu Tczewskiego na rok 2024:

      • 2.04.2024 do 10.04.2024r. - zgłaszanie projektów;
      • 15.04.2024r. - weryfikacja projektów;
      • 16.04.2024r. - ogłoszenie listy zakwalifikowanych projektów;
      • 16.04.2024 do 19.04.2024r. - głosowanie na zakwalifikowane projekty;
      • do 26.04.2024r. - ogłoszenie wyników Szkolnego Budżetu Obywatelskiego

       Regulamin Szkolnego Budzetu Obywatelskiego 2024r.pdf - do pobrania

       

     • Dzień Otwarty w ZSP Gniew 

     • We wtorek 12 marca 2024r. mieliśmy przyjemność gościć uczniów z klas ósmych szkół podstawowych
      z Gniewu, Opalenia, Gogolewa, Nowej Cerkwi, Piaseczna, Pelplina, Rudna, Kulic, Gronowa i Tymawy.
      Młodzież zapoznała się z ofertą edukacyjną ZSP Gniew, spotkała się z nauczycielami i uczniami. Czekały również na ósmoklasistów pokoje zagadek oraz słodka kawiarenka.
      Zapraszamy na fotorelację :)

                                                                                                        J.O.

     • BODY WORLDS - wystawa

     • BODY WORLDS – Wystawa autorstwa słynnego anatoma wynalazcy plastynacji dr. Gunthera von Hagensa zdecydowanie wyróżnia się  najliczniej odwiedzaną wystawą wszech czasów z łączną liczbą ponad 50 mln widzów! Do tej liczby dołączyli dzisiaj i nasi uczniowie. Zachwyca już od ponad ćwierć wieku wzbudzając ogromne emocje i zainteresowanie wszędzie tam, gdzie się pojawia.
       Umożliwia odwiedzającym odkrywanie ludzkiej anatomii, fizjologii jak i zdrowia. Na wystawie znajduje się ponad 160 prawdziwych eksponatów ludzkich ciał, które przedstawiają potencjał ludzkiego ciała w ruchu, jego anatomiczną formę oraz złożoność funkcji. Można zobaczyć  jak dokładnie działa ludzkie ciało, gdy jest zdrowe oraz sposoby zwalczania zagrażających życiu chorób. Wystawa inspiruje ludzi w każdym wieku do dbania o siebie i swoją kondycję. W tym celu przedstawiono obok siebie narządy zdrowe oraz chore, dzięki czemu odwiedzający widzą, jak styl życia wpływa na organizm np. jak palenie wpływa na płuca a cukier, złe tłuszcze czy sól przyśpieszą procesy starzenia znacznie zwiększając ryzyko wielu przewlekłych chorób.
      Wspaniała lekcja nie tylko anatomii ale też zwrócenia uwagi na styl naszego życia.

     • Wizyta w Areszcie Śledczym w Starogardzie Gdańskim

     • Uczniowie klasy IId BS  gościli  w murach starogardzkiego Aresztu Śledczego. Zagadnienia prawa karnego, charakterystyka formacji jaką jest Służba Więzienna, jej zadania oraz wzbudzenie poczucia odpowiedzialności karnej były  tematem spotkania z funkcjonariuszami tutejszej jednostki penitencjarnej.

      Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego Służby Więziennej związanego z prewencją przestępstw wśród młodzieży „W SŁUŻBIE PRAWU”.

      Serdecznie dziękujemy pracownikom Aresztu Śledczego  w Starogardzie Gdańskim za możliwość uczestnictwa w zajęciach  i zaangażowanie w edukację młodzieży.

       

     • Wyniki konkursu fotograficznego „Książka na feriach''

     • W lutym odbył się konkurs fotograficzny "Książka na feriach”. Jego celem było: promowanie czytelnictwa wśród młodzieży, rozwijanie wrażliwości artystycznej, popularyzacja czytania i fotografowania jako formy spędzania wolnego czasu.

      Na konkurs wpłynęło 8 prac. W głosowaniu na stronie Instagrama naszej szkoły pierwsze miejsce zdobyło zdjęcie wykonane przez Aleksandrę Ogonowską - 4bT.

       Komisja konkursowa dokonała wnikliwej analizy i postanowiła przyznać następujące lokaty:

      I miejsce - Wiktoria Wiecka 3a LO

      II miejsce - Magdalena Szwarc  2a LO

      III miejsce  - Daria Galikowska   1c BS

      Jury przyznało też wyróżnienia dla: Aleksandry Ogonowskiej IVb T i Róży Śledź 3a LO.

      Książki za udział w konkursie otrzymały: Justyna Śledź Ic  BS i Paulina Dembek  Id BS.

      Nagrody zostały ufundowane przez: Radę Rodziców ZSP Gniew, Pizzeria Raffaello
      i anonimowych sponsorów. Serdecznie dziękujemy za wsparcie.

      Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

       

     • Studniówka 2024

     •  Klasy 4a liceum ogólnokształcącego i 5e technikum bawiły się w piątek, 26 stycznia w Jeleń Resort & Spa. Tej imprezy na pewno nie da się jeszcze długo zapomnieć.          

       Uroczystość otworzyli uczniowie - Wiktoria Ostrowska i Jakub Gruza, którzy podziękowali dyrekcji szkoły, wychowawcom - p. Monice Szneider-Nowak i  p. Ewie Grabalskiej oraz pozostałym nauczycielom za „opiekę i troskę, wskazywanie właściwych rozwiązań, otwieranie umysłów i przygotowanie do dorosłości”, p. pedagog Janinie Strelau cierpliwie uczącej ich w ostatnich tygodniach kroków i figur tańca oraz pracownikom administracji i obsługi za stworzenie przyjaznych, bezpiecznych warunków edukacji. Nie zabrakło też wzruszających słów uznania  dla rodziców za trud włożony w wychowanie i  pomoc w zorganizowanie balu.

       I w końcu nastąpił ten magiczny moment: „Poloneza czas zacząć” – rzekła pani dyrektor Wioletta Połomska…

      Ciąg dalszy odnajdziecie w galerii zdjęć i we wspomnieniach uczestników ;)

      J.K.

       

     • Walentynki w ZSP Gniew

     • Walentynki w naszej szkole były niezapomniane i pełne miłosnego ducha. Oto kilka wydarzeń, które uczyniły ten dzień wyjątkowym:

      Poczta Walentynkowa: Uczniowie mieli okazję wyrazić swoje uczucia poprzez kartki walentynkowe, wysyłane anonimowo lub z podpisem. Klasy tętniły emocjami, gdy uczniowie odbierali i czytali swoje wiadomości.

      Miłosne Karaoke: Aula zamieniła się w centrum zabawy, gdzie uczniowie mogli śpiewać swoje ulubione piosenki miłosne. Była to doskonała okazja do wyrażenia uczuć w sposób muzyczny i radosny.

      Lizaki Serduszka: Rozdawane były słodkie lizaki w kształcie serduszek, dodając słodki akcent do atmosfery święta miłości. To proste gesty sprawiły, że dzień był jeszcze bardziej radosny i słodki.

      Foto Ramka: Uczniowie mogli uwiecznić swoje wspomnienia z Walentynek, korzystając z "foto ramki", gdzie mogli robić sobie zdjęcia z przyjaciółmi lub osobami, które mają dla nich szczególne znaczenie.
      Organizatorem był Samorząd Uczniowski

     • Światowy Dzień Kociewia

     • Od kilku lat 10 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kociewia. Święto zostało ustanowione w 2007 roku przez Lokalną Organizację Turystyczną KOCIEWIE. Pierwszy zapis nazwy Kociewie w formie Gociewie pochodzi z 10 lutego 1807 roku. Znalazł się on w meldunku ppłk. Józefa Hurtiga do generała Jana Henryka Dąbrowskiego. Na pamiątkę tego wydarzenia od 2007 roku organizowany jest Światowy Dzień Kociewia.

      W ramach zajęć bibliotecznych młodzież  naszej szkoły na nowo odkrywała niezwykłe atrakcje regionu Kociewia,  jego kulturę, potrawy i gwarę. Zapoznała się z kociewskimi trasami rowerowymi, miejscami pamięci i kultu religijnego. Wspominała znanych Kociewiaków i regionalistów: Jana Ejankowskiego czy Romana Landowskiego. Korzystała z pozycji książkowych znajdującch się w bibliotece szkolnej na temat Kociewia.

                                                                                                                                                   T.H.

 • Galeria zdjęć

   brak danych