• Jasełka szkolne

• Po kilkuletniej przerwie, spowodowanej pandemią, uczniowie ZSP Gniew po raz kolejny wystawili jasełka,  wprowadzając tym samym społeczność szkoły w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.
            Tym razem pełne humoru dialogi przenosiły widzów w różne wymiary- z ziemi do piekła i do nieba. Ponieważ dobro i światło ostatecznie zawsze zwyciężają nad złem i ciemnością, tak również stało się w naszym przedstawieniu. I tego także życzymy wszystkim na nowy, nadchodzący rok 2023, aby szczęśliwe i dobre chwile górowały nad smutkami.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spektaklu.

• Mistrzostwa Powiatu w Futsalu chłopców

• Dnia 20 grudnia 2022 r. w hali sportowej II LO w Tczewie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Futsalu chłopców. Do zawodów zgłosiło się 10 drużyn, które drogą losowania zostały podzielone na 3 grupy. Ekipa ZSP w Gniewie wyszła z grupy i w meczu półfinałowym otarła się o finał przegrywając w karnych 1:2 z późniejszym zwycięzcą turnieju, zespołem II LO w Tczewie.

Skład drużyny ZSP w Gniewie: M. Alaburda - 2c, J. Damrath - 2c, I. Gierszewski  - 2c, S. Brzycki - 4b, K. Sikorski -4b, F. Gierszewski - 1c, M. Niziołek - 3d, S. Czarnowski - 1d.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, młodzież pokazala się z dobrej strony, ale jak to w sporcie zabrakło drobiazgów!

W.P.

• V Festiwal Zdrowia

Uczniowie klasy 2b naszej szkoły wzięli udział w V Festiwalu Zdrowia, który odbył się pod hasłem "Z dala od wirtualnego świata, bliżej siebie", którego organizatorem była Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Tczewie. Wręczenie nagród odbyło się w Bibliotece Diecezjalnej w Pelplinie. Nasi uczniowie zajęli III miejsce. W ramach dodatkowej nagrody mogliśmy zwiedzić Muzeum Diecezjalne, Bazylikę Katedralną, Collegium Marianum oraz mieliśmy możliwość uczestniczenia w warsztatach kaligraficznych. Gratulacje dla naszych uczniów.