• Powiatowa Licealiada w Piłce Nożnej chłopców

• 26 kwietnia 2023r. w Tczewie (jednocześnie na dwóch orlikach) odbyła się Powiatowa Licealiada w Piłce Nożnej chłopców. Do rywalizacji zgłosiło się aż 13 drużyn. Drużyna z ZSP w Gniewie wygrała swoją grupę eliminacyjną ,jednak w ćwierćfinale musiała uznać wyższość rywala. Ostatecznie uplasowała się na V miesjcu w turnieju. Skład drużyny: Mateusz Alaburda - 2c, Sebastian Brzycki - 4b, Sebastian Czarnowski - 1d, Jakub Damrath - 2c, Filip Gierszewski - 1c, Igor Gierszewski - 2c, Igor Poleszak - 2c, Cezary Elmanowski - 4b.
                                                                                                                  Gratulujemy!

W.P.

• Druga edycja Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego Języka Angielskiego.

• Do przydatności języka angielskiego w życiu nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Stykamy się z nim często, a jego znajomość wiele spraw może nam ułatwić, a niekiedy sprawne posługiwanie się nim okazuje się kluczowe. Dlatego po raz drugi zorganizowaliśmy w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Języka Angielskiego. Jest on przeznaczony dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych i uczniów klas pierwszych szkół ponadpodstawowych.

Na nasze zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie odpowiedziały szkoły podstawowe w Piasecznie Opaleniu, Morzeszczynie i Szkoła Podstawowa nr 2 w Gniewie. Zadaniem uczestników zmagań było poprawne napisanie dyktanda w pierwszym etapie. Jury konkursu sprawdziło prace i pięciu najlepszych uczniów rywalizowało w rundzie finałowej, gdzie musieli poprawnie przeliterować, oczywiście po angielsku, usłyszane wyrazy. Ich odpowiedzi były oceniane przez jury. Najlepszym znawcą angielskiej ortografii okazał się w tym roku Aleks Chyła ze Szkoły Podstawowej nr 2, serdecznie gratulujemy. Kolejne miejsca zajęli: Marta Gajewska ZS Opalenie, Marcelina Gardzińska ZSP Gniew, Krzysztof Blomberg ZSP Gniew, Michalina Gołąbek SP Piaseczno.  Im również należą się wielkie brawa. Na takowe zasługują też pozostali uczestnicy, ponieważ przegrali w dobrej, zaciętej walce i również wykazali się dobrą znajomością angielskiej ortografii.

Dyrekcja szkoły i organizatorzy konkursu serdecznie dziękują paniom Tatianie Derkacz, Magdalenie Langowskiej, Karolinie Bendyk i Agnieszce Kopp Ostrowskiej za przygotowanie uczniów do konkursu i pomoc w jego przeprowadzeniu.

Przeprowadzenie tego przedsięwzięcia byłoby niemożliwe bez wsparcia sponsorów, którzy ufundowali nagrody dla jego uczestników. Serdecznie dziękujemy Panu Prezesowi zakładów FAMA w Gniewie, Panu Prezesowi Banku Spółdzielczego w Gniewie, Panu Prezesowi zakładów MIKROSTYK, a także wydawnictwom „Oxford University Press” i „Macmillan Polska” oraz Referatowi Promocji i Informacji Urzędu Miasta i Gminy Gniew za hojne materialne wsparcie organizacji konkursu.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Dobrze było Was gościć. Zapraszamy za rok na kolejną edycję.

• Wiosenny koncert w DPS Gniew

• Szkolny Klub Wolontariusza odwiedził dzisiaj pensjonariuszy DPS Gniew. Utalentowana młodzież z naszej szkoły przygotowała wiosenny koncert muzyczny. Podczas występów na scenie  towarzyszyło młodzieży  radosne  podśpiewywanie z sali:  pensjonariuszy, pań z  Uniwersytetu Tczeciego Wieku,  pracowników oraz obsługi. Myślę, że młodzież doskonale przekazała swoją pozytywną energię wszystkim uczestnikom, ponieważ w trakcie zaświeciło słońce, a więc nasz cel został osiągnięty - przywołaliśmy wiosnę - wreszcie!

J. W.

• Wywiadówka

• Serdecznie zapraszamy rodziców, prawnych opiekunów na  spotkanie z wychowawcami klas, które odbędzie się 20.04.2023r. (czwartek)  o godz. 16.00 wg następującego harmonogramu:

1b sala 3
            1c sala 22
            1d sala 2
            2a sala 25
            2b sala 18
            2c sala 19
            3a sala 11
            3c sala 10
            3d sala 20
            4e sala 14

• Uczennice ZSP Gniew na trzecim stopniu podium.

• 14 kwietnia 2023 r. na Orliku przy II LO w Tczewie odbyła się Powiatowa Licealiada w Piłce Nożnej Dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiło 7 drużyn, które drogą losowania zostały podzielone na 2 grupy. Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym” w grupie. Dziewczęta z ZSP w Gniewie  trafiły do grupy drugiej, w której znajdowały się takie ekipy jak: II LO Tczew i ZSE Tczew.   Zespół z ZSP w Gniewie po jednym zwycięstwie i jednej przegranej  wywalczył sobie wyjście z grupy.  O III m-ce dziewczęta ZSP zagrały z I LO Tczew, pokonując rywalki 6:0.

Skład reprezentacji ZSP w Gniewie w piłce nożnej dziewcząt: Wanesa Świdlińska IIa, Nikola Laskowska IIId, Oliwia Bollin IIIa,  Aleksandra Obarska IVb, Julia Kiełpińska Ic, Ewelina Mierzwicka Ic, Natalia Kottlenga Ic, Magdalena Szwarc Ia, Monika Kowalewska Ia.

Opiekun: Katarzyna Kapuścińska

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!!

• Informacja

• Zapraszamy po odbiór certyfikatów i zaświadczeń z wynikami egzaminu zawodowego sesja Zima 2023.

J.S.