• Jasełka szkolne

• „Święta to nie tylko czas otwierania prezentów, ale przede wszystkim czas otwierania naszych  serc”…

Ustrojona choinka, zapach pieczonych pierniczków - to atrybuty Świąt Bożego Narodzenia. Należą do nich także jasełka, które w tym roku dla społeczności ZSP Gniew przygotowali uczniowie klasy Ia LO.

W piątek 22 grudnia w auli szkoły wystawili przedstawienie bożonarodzeniowe, wprowadzając wszystkich w wyjątkową świąteczną atmosferę.

Ukazali urywek współczesnego świata i mass mediów, które w pogoni za sensacją zapominają o refleksji nad ważnymi dla ludzi kwestiami.

Całość uatrakcyjnili pięknymi aranżacjami wokalno-instrumentalnymi oraz układem tanecznym – Maria Draheim  i Kacper Narloch z klasy III a oraz Julita Lisewska, Nikodem Reca i Jakub Schmidt z klasy Ia.

• Wyjątkowy koncert w Domu Pomocy Społecznej w Gniewie

• Wolontariusze Liceum i Technikum w Gniewie przygotowali Koncert kolęd dla mieszkańców DPS-u. Społeczność gniewskiego domu z wielką radością przyjęła młodzież,która zachęcała mieszkańców do wspólnego kolędowania. Uczniowie w odświętnych strojach z wielkim zaangażowaniem wyśpiewali kolędy i pastorałki w różnych aranżacjach przy akompaniamencie saksofonu( Kacper Narloch) i trąbki ( Julia Podębska). Nie zabrakło radosnych uniesień i chwil wzruszeń.

Zapraszamy do relacji: Wolontariat ZSP Gniew | Facebook

• Nowości w bibliotece w ramach NPRCz

• Nadchodzą święta, a wraz z nimi długo wyczekiwane chwile wytchnienia od pracy i szkolnych obowiązków.  Książka na ten czas to idealny prezent, jaki możemy sobie sprawić, zachodząc do szkolnej biblioteki, która wzbogaciła się ostatnio o kolejne nowości zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025. Pozycje te są rekomendowane przez uczniów i pracowników szkoły.

Zapraszamy do biblioteki po nowe, ciekawe książki.

• Forum Młodych Powiatu Tczewskiego

• Nasza młodzież wzięła udział w "Forum Młodych Powiatu Tczewskiego".  Uczniowie wysłuchali prelekcji Mateusza Pisanakiego na temat zaangażowania młodych w życie szkoły, miejsca zamieszkania, kraju i Europy, oraz Pana Adama Niemkiewicza na temat aktywności młodych osób w otoczeniu. Następnie młodzież wzięła udział w warsztatach na temat mediów, działalności wolontariatów i samorządów. Spotkanie oceniamy na bardzo udane, edukacyjne i poszerzające wiedzę.

• Targi Akademus dla maturzystów

• W dniu 29.11.2023r. uczniowie klasy 4a i 5e wzięli udział w Targach Akademus dla maturzystów organizowanych pod patronatem Powiatu Tczewskiego.
            Młodzież zapoznała się z:
            - renomowanymi uczelniami wyższymi z całej Polski,
            - szkołami doskonalenia zawodowego,
            - szkołami językowymi,
            - wydawnictwami edukacyjnymi,
            - internetowymi portalami edukacyjnymi.

Wzięli również dział w wykładach na temat:
            -Kim będę za 10 lat? Wybieram kierunek studiów zgodny z moimi kompetencjami.
            - Stres przed maturą. Jak sobie z nim radzić?
            - Hejt, mowa nienawiści i pogardy. Problemy samobójstw wśród młodzieży.