Dzień Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny skłaniają nas do refleksji nad życiem i przemijaniem, jest to czas zadumy, wspominania najbliższych nam osób. Z ogromnym zaangażowaniem sprzątamy groby naszych bliskich, jednak nie wszystkie nagrobki będą wysprzątane…Dlatego też Szkolny Klub Wolontariusza zorganizował, już po raz drugi, akcję sprzątania grobów byłych mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Gniewie.
Grupa wolontariuszy, zaopatrzona w niezbędny sprzęt, grabiła liście, wyrywała chwasty, oczyszczała krzyże. Uczniowie złożyli na grobach symboliczne kompozycje kwiatów, przygotowane przez słuchaczy Uniwersytetu III Wieku; aktywnych mieszkańców DPS Gniew oraz wolontariuszy podczas warsztatów Terapii Zajęciowej w Domu Pomocy Społecznej Gniew. Odmówiliśmy modlitwy przy grobach oraz zapaliliśmy znicze.
Wolontariusze zaangażowani w sprzątanie grobów:
1. Ola Cicholewska 1a
2. Ola Grabowska 1a
3. Agnieszka Kowalewska 1a
4. Karolina Malinowska 1b
5. Karolina Korda 1b
6. Kamil Damrat 2b
7. Anna Jakusz- Gostomska 2b
8. Marcin Andrzejczak 2a
9. Joanna Guzdaj 2a
10. Wiktoria Świderska 2a
11. Monika Gajewska 1b
12. Klaudia Kryżanowska 3b
13. Martyna Malinowska 4b
14. Weronika Frymarska 4b
Dziękuję wszystkim wolontariuszom za postawęJ
J.W.