• Podwodny świat

     • W środę 13 października uczniowie ZSP Gniew mieli okazję uczestniczyć w strefie interaktywnej ,,Podwodny świat”. Obejrzeli najpierw prezentację multimedialną dotyczącą bogactwa flory i fauny, mórz i oceanów oraz spotkań z niezwykłymi mieszkańcami podwodnego świata. Poruszone zostały też kwestie związane z ekologią, np. ocieplenie klimatu, topnienie lodowców czy zaśmiecenie odpadami.

      Najbardziej ekscytującą była dla młodzieży możliwość bezpośredniego doświadczenia podwodnego świata za sprawą specjalnie przygotowanych stanowisk, wykorzystujących wirtualną i rozszerzoną rzeczywistość. Uczniowie zagłębiali się w morskie otchłanie, oglądali rafy koralowe oraz ich niesamowitych mieszkańców.                                                                                                                                                       

      Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Hallera składamy serdeczne podziękowania za udostępnienie sali sportowej.

                                                                                                 J.O.

     • Wycieczka do Warszawy

     • W dniach  4 i 5 października uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wybrali się na wycieczkę do stolicy. Program zwiedzania był bardzo szeroki i wymagający aczkolwiek nie przeszkodzilo to uczestnikom w skorzystaniu z niego w stu procentach. W programie znajdowało  się między innymi m
      Muzeum Powstania Warszawskiego , Łazienki Królewskie, Zamek Królewski, PGE Narodowy, Krakowskie Przedmieście, Stare Miasto oraz wiele innych wartych do zobaczenia miejsc. Dzięki wycieczce uczniowie zintegrowali się i wrócili napełnieni nową energia do działania.

       

     • Spotkanie integracyjne klasy II b

     • 21.09.2021 r. klasa II b wybrała się na ognisko oraz kręgle do hotelu Resort&Spa w Jeleniu. Było to spotkanie integracyjne, które przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Jesienna aura nam dopisała, było pogodnie i słonecznie. Mieliśmy również okazję zwiedzić hotel i poznać jego usługi fakultatywne. Spotkanie to naładowało akumulatory do dalszej nauki i pozwoliło na zaciśnięcia więzów koleżeńskich.

                                                                                                                 R.T.

     • SKW z misją - warsztaty z samoakceptacji

     •      

           Zainspirowana kampanią marki Dove, która ruszyła w kwietniu z globalną kampanią pod hasłem „Reverse Selfie” (z ang. „Odwrócone Selfie”) oraz przerażona faktami postanowiłam zadać kłam idealnie wykreowanym ludziom w social mediach i powiedzieć głośno o tym, jak kłamią media społecznościowe, jak negatywnie może to wpływać na psychikę nastolatek i  jak bardzo obniża to ich poziom poczucia własnej wartości. Za zgodą pani dyrektor i w porozumieniu z pedagogiem szkolnym,  zainicjowałam w naszej szkole warsztaty z samoakceptacji dla nastolatek. Pierwsze spotkanie odbyło się w czwartek 23 września z uczennicami klasy 1a LO a kolejne 29 września z uczennicami klasy 2 LO. 

          W mediach społecznościowych wiele osób pokazuje swój idealnie wykreowany wizerunek, który dodatkowo jest przepuszczony  przez różnorodne filtry upiększające. Taki przekłamany obraz rzeczywistości wpływa zwłaszcza na samopoczucie młodych dziewczyn, które widząc na Instagramie czy też Facebooku zdjęcia szczupłych influencerek z idealnymi rysami twarzy, perfekcyjna cerą, szybko wpadają w kompleksy i same zaczynają przekłamywać swój wizerunek w social mediach. 80 % nastolatek zaczyna przekłamywać swój wizerunek online przed ukończeniem 13-ego roku życiaAż 91% dziewczynek w Polsce modyfikowało wygląd lub używało filtrów i nakładek, by otrzymać idealne selfie*. Odwróćmy tę sytuację i wspólnie zmieńmy definicję piękna.

                                                                J.W.

       

       

    • Szkolny Budżet Obywatelski
     • Szkolny Budżet Obywatelski

     • W ramach Szkolnego Budżetu Obywatelskiego na rok 2021 w naszej szkole będzie realizowany projekt, w ramach którego powstanie kafejka internetowa. To nowe miejsce gdzie, będzie można popracować przed lub po lekcjach. Uczniowie dojeżdżający do szkoły będą mogli poczekać, gdy autobus nie będzie skorelowany z planem lekcji. Dzięki tej inicjatywie zyskamy miejsce do spotkań towarzyskich w życzliwej atmosferze. Uczniów, którzy mają pomysły w związku z realizacją tego projektu zapraszam do współpracy.  

                                                                                                            A.F.

                                                                                                                                   

     • Pielgrzymka maturzystów

     •      Jak co roku tegoroczni maturzyści z klas IIIa LO i IVb technikum udali się na pielgrzymkę na Jasną Górę. Połączona została ona z wycieczką do obozu w Oświęcimiu i Brzezince oraz zwiedzaniem Krakowa i sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Do maturzystów dołączyli  również chętni uczniowie z innych klas.

          Młodzież wyruszyła wczesnym rankiem 26 września i wróciła 28. Ten dwudniowy wyjazd dostarczył wszystkim silnych, niezapomnianych wrażeń. W sposób szczególny utkwił w pamięci pobyt w Auschwitz-Birkenau, świadectwo niewyobrażalnej tragedii ludzi.

          Urok Krakowa i pasjonująca opowieść pani  przewodniczki o jego historii sprawiły, że  młodzież z niechęcią opuszczała to miasto. Z kolei uroczystości religijne na Jasnej Górze stanowiły duchowe wsparcie nie tylko dla maturzystów.

          Księdzu proboszczowi Zbigniewowi Rutkowskiemu składamy serdeczne podziękowania za dofinansowanie autokaru, dzięki czemu wyjazd był możliwy dla większej liczby uczniów.

                                                                                                                                J.O.

    • Wyjazd do kina
     • Wyjazd do kina

     • Klasa Ib technikum była na wycieczce. Głównym punktem programu było kino i polski film "Teściowie" .Na pewno zaskakuje on rozwojem akcji oraz zakończeniem .Uwagę zwraca znakomita gra bardzo dobrych aktorów i ekspresywny język. Mile spędziliśmy czas, a dopełnieniem był McDonald's.

                                                                                                                                  D.O.

           

     • XX Jarmark Cysterski w Pelplinie

     • 19.09.2021 r. uczennice klas I b i II b pod opieką p. Renaty Tiedtke i p. Beaty Gabrychowskiej reprezentowały naszą szkołę podczas XX Jarmarku Cysterskiego w Pelplinie. Wydarzenie to nawiązuje do  jarmarków kupieckich, gdzie panuje niepowtarzalna atmosfera średniowiecznych tradycji.

                                                                                                                    R.T.

     • Klasa 1 c na wycieczce integracyjnej

     • Prognozy pogody nie napawały wprawdzie optymizmem, a jednak się udało!

      Piątek 17 września: czas wycieczkowy dla klasy 1c.

      W planie: przejażdżka bryczką, strzelanie z kuszy i kiełbaski z ogniska.

      Cel główny: zacieśnienie więzi z klasą, wychowawcą i p. pedagog.

      Miejsce: sielankowy plener Stanicy Husarskiej w Nicponi.

      Czy się dobrze bawiliśmy? - No jasne!!!

      PS Już planujemy następną :) !!!

                                                                                                         J.K.

     • Warsztaty Rowerowe w szkole

     • Dnia 16 września  odbyły się w naszej szkole warsztaty rowerowe w ramach akcji organizowanych przez Szkolny Klub Wolontariusza. Instruktaż odbywać się będzie w cyklach. Celem spotkań jest obsługa  prostych napraw roweru m.in:

      • jak zdjąć i założyć koło,
      • jak zmienić dętkę
      • w jaki sposób wyczyścić i nasmarować łańcuch,
      • jak załatać dziurę w dętce,
      • jak ustawić siodełko i kierownicę,
      • wyregulować przerzutki i hamulce,
      • jak radzić sobie z najczęściej występującymi awariami roweru.

      Warsztaty prowadzi wolontariusz z klasy IV b Jakub Koszczyński, fan motoryzacji i miłośnik jednośladów. Dzisiejsze szkolenie poświęciliśmy zagadnieniu wymiany dętki, zdjęciu oraz założeniu koła. W doskonaleniu ww. umiejętności uczestniczyła klasa 3d LO, która wykazała duże zainteresowanie oraz aktywnie uczestniczyła w zajęciach.

      Zapraszamy do fotorelacji z wydarzeniaJ)

      Zapisy na kolejne warsztaty: jak załatać dziurę w dętce, przyjmuję w dzienniku elektronicznym. Zapraszam do korespondencji.

                                                                                                                                                      J. W.

     • Wycieczka do Stanicy Husarskiej w Nicponi

     • 14 września br. odbyła się wycieczka klas trzecich szkoły branżowej I stopnia. Młodzież integrowała się  podczas wspólnych gier i zabaw zorganizowanych przez właścicieli Stanicy Husarskiej w Nicponi. Uczniowie uczestniczyli w przejażdżce powozem, strzelaniu z łuku oraz zajęciach z szermierki. Zwieńczeniem spotkania było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Czas spędzony razem był świetną okazją do lepszego poznania się oraz odbudowania osłabionych okresem pandemii relacjii między uczniami. 

     • INFORMACJA O PROJEKCIE „Kształcenie zawodowe jako fundament rozwoju – praktyka zawodowa uczniów ZSP  w Gniewie w Hiszpanii”.

     • Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować, że uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie przygotowują się do wyjazdu na praktyki do Hiszpanii w ramach projektu „Kształcenie zawodowe jako fundament rozwoju – praktyka zawodowa uczniów ZSP  w Gniewie w Hiszpanii”.

      Z uwagę na pandemię i sytuację w Europie realizacja projektu została zawieszona. W uzgodnieniu z organizacją przyjmującą na terenie Hiszpanii zostały ustalone nowe terminy wyjazdów.

      Planuje się, że pierwsza grupa kształcąca się w zawodzie technik mechanik wyjedzie w okresie 21.11.2021 – 4.12.2021

      Natomiast druga grupa, kształcąca się w zawodzie technik hotelarstwa odbędzie praktyki w okresie

      9.01.2022-29.01.2022.

      Oto krótkie przypomnienie o założeniach projektu:

      Projekt zakłada udział dwóch grup po 18 osób kształcących się w danym zawodzie oraz po dwóch nauczycieli - opiekunów w praktykach zagranicznych w Andaluzji (Sevilla), a także szeregu działań mających na celu przygotowanie młodzieży do mobilności, w tym udział w zajęciach z języka angielskiego, zajęciach kulturowych oraz wideokonferencjach z partnerem. Zgodnie z zawartą umową partnerem hiszpańskim jest firma EuroMind Projects SL, mająca wieloletnie doświadczenie w organizacji praktyk zawodowych dla młodzieży.

      Głównym celem projektu jest zwiększenie dostępności do wysokiej jakości edukacji zawodowej poprzez realizację praktyk zawodowym w Hiszpanii. Będzie to możliwe poprzez następujące cele szczegółowe.

      -  zwiększenie wiedzy i umiejętności, a przede wszystkim kompetencji zawodowych i społecznych uczestników,

      - zapoznanie się uczestników z nowym środowiskiem pracy, metodami, środkami, narzędziami              i urządzeniami wspomagającymi proces edukacji na poziomie zawodowym,

      - rozwijanie kompetencji kluczowych u uczniów – językowych, społecznych, obywatelskich                            i naukowo-technicznych,

      - rozwijanie umiejętności uczenia się oraz inicjatywności i przedsiębiorczości,

      - poznanie i przygotowanie uczniów do aktywnego uczestnictwa w różnorodności wielonarodowościowej, wielojęzykowej i wielokulturowej w społeczeństwach Europy,

      - nauka tolerancji i otwartości wobec innych kultur i narodów

      - zwiększenie ilości zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem nowych technologii,

      - zwiększenie wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych i językowych nauczycieli – opiekunów,

      - poznanie dobrych praktyk, wymianę poglądów i doświadczeń.

      Obecnie trwa weryfikacja uczestników oraz od 13 września rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca.

                                                                                                            Serdecznie zapraszamy

       

    • U W A G A konkurs!
     • U W A G A konkurs!

     • Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Tczewie oraz Starostwo Powiatowe w Tczewie organizuje IV Powiatowy Festiwal Zdrowia, który odbędzie się w formie wirtualnej.

      Hasło festiwalu: „RAZEM PRZECIW EPIDEMII”. 

      Zgłoszenia do 20 września!!!

      Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z opiekunami Samorządu Uczniowskiego – p.Cisewską oraz p.Kapuścińską.

      Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.

                                                                                       Opiekunowie SU

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie
   • zspgniew@powiat.tczew.pl
   • zspgniew@powiat.tczew.pl
   • 58 535 35 77
   • 58 535 35 77
   • ul. Sobieskiego 11, 83-140 Gniew
   • promocja@zspgniew.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych