1 – wejście główne od strony ul. Sobieskiego i budynku sądu
2 – wejście od strony wzgórza zamkowego
1 – wejście główne od strony ul. Sobieskiego i budynku sądu
2 – wejście od strony wzgórza zamkowego
1 września 2020 r.
- godz. 900
kl.1a LO i 1b tech - aula
- godz. 1000
kl.1c i 1d bs1s - aula
- godz.1100
kl. 2a - sala 14
kl. 2b - sala 20
kl. 2c - sala 25
kl. 2f - sala 2
kl. 2g - sala 11
kl. 2d - sala 19
kl. 2e - sala 22
- godz. 1130
kl. 3a sala 25
kl. 3b sala 14
kl. 3c sala 20
kl. 4b sala 10
- godz. 1500
kl. 2h i 3e LO dla Dorosłych - aula
Msza Święta – 2 września, godz. 18.00
Przypominam, że wszystkich obowiązują zasady postępowania związane z minimalizowaniem ryzyka zagrożenia COVID-19. Uczniowie przychodzą w maseczkach lub przyłbicach, dezynfekują dłonie po wejściu do szkoły. Nie grupują się, zachowują dystans ok. 1,5 m. Po zakończonych spotkaniach powinni niezwłocznie opuścić teren szkoły.
Podstawa prawna
1. Rozporządzenie MEN z dnia 12 sierpnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach.
2. Rozporządzenie MEN z dnia 12 sierpnia 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
3. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 sierpnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
4. Wytyczne MEN, MZ i GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek od 1 września 2020 r.
I. Organizacja zajęć w szkole
1.Regulamin został opracowany w oparciu o wytyczne Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek od 1 września 2020 r.
2. Do szkoły może uczęszczać uczeń i słuchacz bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.
3. W drodze do i ze szkoły uczniowie i słuchacze przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej.
4. Wszyscy wchodzący do budynku szkoły mają obowiązek dezynfekowania rąk (przy obu wejściach znajdują się bezdotykowe dyspensery do dezynfekcji).
5. Przed wejściem do szkoły uczeń i słuchacz ma obowiązek założyć maseczkę. Na terenie szkoły obowiązuje noszenie maseczek z wyjątkiem sal lekcyjnych.
6. Uczniowie i słuchacze wchodzą do szkoły i wychodzą wejściem wskazanym w harmonogramie stanowiącym załącznik nr 1 do regulaminu i kierują się do wyznaczonej sali dydaktycznej.
7. W danym dniu uczniowie klasy przebywają w sali wskazanej w planie zajęć, z wyjątkiem zajęć odbywających się z podziałem na grupy, informatyki oraz przedmiotów zawodowych i wychowania fizycznego. W takiej sytuacji liczba sal w miarę możliwości jest niewielka.
8. Dopuszcza się organizację zajęć w systemie dwuzmianowym, przy czym ostatnie zajęcia kończą się o godzinie 15.55.
9. Wyjścia na przerwę odbywają się w systemie zmianowym z wykorzystaniem obu stron budynku, przy czym podczas każdej przerwy 3 klasy pozostają w budynku.
10. Uczniowie pozostający w salach i przed szkołą podczas przerw są pod opieką nauczycieli dyżurujących.
11. Jeśli zgodnie z planem zajęć następna lekcja to wychowanie fizyczne, zajęcia przedmiotów zawodowych odbywające się w podmiotach gospodarczych oraz religii odbywającej się w salce katechetycznej, nauczyciel poprzedzającej lekcji kończy zajęcia 5 minut wcześniej i odprowadza uczniów.
12. Zajęcia wychowania fizycznego oraz w ramach SKS odbywają się w hali widowiskowo-sportowej, gdzie przebywają pod opieką nauczyciela.
13. Uczniowie stosują się do regulaminu obowiązującego na terenie hali widowiskowo- sportowej.
14. Ograniczone zostaje przebywanie w placówce osób z zewnątrz; zalecany jest kontakt telefoniczny lub mailowy.
15. Obecność osób z zewnątrz jest monitorowana i mogą one przybywać tylko we wskazanych obszarach (sekretariat, księgowość, kierownik szkolenia praktycznego, dyrekcja) Wchodzący są zobowiązani do stosowania środków ochronnych: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk, tylko osoby bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych).
16. Wychowawcy ustalają sposób szybkiej i skutecznej komunikacji z rodzicami/ prawnymi opiekunami ucznia. Rekomendowany jest kontakt telefoniczny.
17. W sytuacji niepokojącej uczeń i słuchacz ma badaną temperaturę.
18. Jeżeli pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia objawy mogące wskazywać na infekcję dróg oddechowych, w tym w szczególności gorączkę, kaszel, zostaje on odizolowany w odrębnym pomieszczeniu (izolatki) i niezwłocznie zostają powiadomieni rodzice/opiekunowie o konieczności odebrania ucznia ze szkoły.
19. W szkole obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk (po przyjściu do szkoły należy bezzwłocznie umyć ręce), ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.
20. Wszystkie przybory do ćwiczeń, pomoce dydaktyczne są czyszczone i dezynfekowane po zakończeniu lekcji.
21. Uczeń i słuchacz korzysta wyłącznie z własnych przyborów i podręczników, które w czasie zajęć mogą znajdować się na ławce. Uczniowie nie mogą wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.
22. W sali gimnastycznej używany sprzęt sportowy oraz podłoga myte są detergentem lub zdezynfekowane po każdym dniu zajęć.
23. Sale lekcyjne oraz części wspólne (korytarze) wietrzone są co najmniej raz na godzinę, w czasie przerwy, a w razie potrzeby także w czasie zajęć.
24. Podczas realizacji zajęć, w tym zajęć wychowania fizycznego i sportowych, w których nie można zachować dystansu, ograniczone zostają ćwiczenia i gry kontaktowe. Ograniczona zostaje także aktywność sprzyjająca bliskiemu kontaktowi pomiędzy uczniami.
25. Podczas odbywania zajęć teoretycznych i praktycznych oraz zajęć w ramach praktycznej nauki zawodu u pracodawców podmiot przyjmujący uczniów zapewnia prowadzenie tych zajęć z uwzględnieniem przepisów odrębnych dotyczących ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, właściwych dla zakładów pracy oraz wytycznych ministrów właściwych dla zawodów szkolnictwa branżowego, dotyczących poszczególnych branż.
26. Uczniowie nie powinni zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów.
27. Korzystanie uczniów z szatni jest ograniczone. Odzież wierzchnia może być zabrana do sali lekcyjnej. Uczniowie mogą korzystać z własnych szafek (uczniowie dojeżdżający) oraz mogą pozostawić rzeczy w plastikowych workach, które wieszają samodzielnie.
28. Pracownicy administracji oraz obsługi sprzątającej ograniczają kontakty z uczniami oraz nauczycielami zachowując dystans – 1,5m.
29. Wszelkie zajęcia pozalekcyjne uwzględniają zasady dotyczące organizacji zajęć lekcyjnych.
30. Zasady korzystania z biblioteki szkolnej oraz godziny jej pracy ustalone są w oddzielnym regulaminie stanowiący załącznik nr 2 do Regulaminu. Uwzględnia się okres 2 dni kwarantanny dla książek i innych materiałów przechowywanych w bibliotekach.
31. Pielęgniarka środowiskowa prowadzi dyżur zgodnie z ustalonym harmonogramem i sprawuje opiekę nad uczniami z uwzględnieniem wymagań określonych w przepisach prawa oraz aktualnych wytycznych m.in. Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia.
32. W sytuacji konieczności przejścia szkoły na system hybrydowy lub zdalny nauczyciele prowadzą zajęcia z uczniami przebywającymi poza szkołą za pośrednictwem platformy Microsoft Teams, natomiast ewidencję zajęć odnotowują w e-dzienniku.
33. Uczeń przebywający na kwarantannie lub będący pod nadzorem epidemiologicznym i oczekujący na decyzję Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej otrzymuje materiały, zadania i ćwiczenia z danej lekcji za pośrednictwem platformy Microsoft Teams. Wówczas w dzienniku odnotowuje się – praca zdalna.
34. Nauczyciel objęty nadzorem epidemiologicznym i oczekujący na decyzję Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej prowadzi zajęcia zdalne łącząc się z klasą za pomocą platfromy Microsoft Teams. Wówczas opiekuna nad uczniami w sali wskazuje dyrektor szkoły.
35. Jeśli aktualna sytuacja epidemiologiczna zagrażać będzie zdrowiu uczniów i pracowników, dyrektor szkoły za zgodą organu prowadzącego i po uzyskaniu pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Tczewie może zawiesić część lub wszystkie zajęcia w szkole. Wówczas obowiązywać będzie praca zdalna oparta na platformie Microsoft Teams.
36. Ograniczenie funkcjonowania szkoły nie dotyczy zajęć praktycznych realizowanych u pracodawców przez uczniów branżowej szkoły I stopnia, którzy są młodocianymi pracownikami.
II. Nauczyciele
III. Rodzice
IV. Pracownicy szkoły
Nakazuje się:
- sprawdzanie poziomu płynów do dezynfekcji rąk w pojemnikach umieszczonych przy wejściu do szkoły oraz we wszystkich użytkowanych salach i pomieszczeniach po zakończonych zajęciach,
- napełnianie i uzupełnianie podajników i dozowników w toaletach, a także ich mycie i dezynfekowanie.
V. Postępowanie w przypadku podejrzenia zakażenia u ucznia/słuchacza.
VI. Postępowanie w przypadku podejrzenia zakażenia u pracownika szkoły.
VII. Postanowienia końcowe.
1. W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Gniewie przeprowadzane są egzaminy poprawkowe dniach 25.08.202 – 26.08.2020 zgodnie z ustalonym harmonogramem.
2. Uczniowie przychodzą na egzamin w danym dniu na 15 minut przed egzaminem i udają się do wyznaczonej sali.
3. Uczeń posiada własne przybory do pisania.
4. Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
5. Uczeń i nauczyciele egzaminujący nie mogą przyjść, jeżeli przebywają w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sami objęci są kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
6. Każda osoba wchodząca do szkoły ma obowiązek dezynfekowania rąk (środki znajdują się na stoliku przy wejściu).
7. Na teren szkoły uczniowie mogą wejść wyłącznie z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową, materiałem, przyłbicą – w szczególności w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką). Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal, w których odbywają się egzaminy.
8. Jeżeli uczeń manifestuje, przejawia niepokojące objawy choroby to zostaje odizolowany w odrębnym pomieszczeniu (gabinet pielęgniarki) i niezwłocznie zostają powiadomieni rodzice/opiekunowie w celu pilnego odebrania ucznia ze szkoły.
Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie prowadzi nabór
do Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych na rok szkolny 2020/2021
Dzięki nam szybko zdobędziesz wykształcenie średnie!
Zajęcia lekcyjne odbywają się w poniedziałki, wtorki i środy od 1510 do 1920
Są to ostatnie chwile na ukończenie liceum w minimalnie w krótkim czasie. Zapraszamy!
Podania prosimy składać w sekretariacie szkoły do 28 sierpnia 2020r.
Tel. (58) 535 35 77
e-mail: sekretariat@zspgniew.pl
Informujemy, że świadectwa maturalne będą wydawane w dniu 11 sierpnia 2020 roku w godzinach 10:00-12:00 w holu szkoły. Jeżeli ktoś nie może odebrać w podanych godzinach, prosimy umówić się na odbiór telefonicznie z sekretarką szkoły.
UWAGI:
- każdy musi mieć założoną maseczkę,
- należy przyjść z własnym długopisem.
Zasady przeprowadzenia kiermaszu podręczników szkolnych” w ZSP w Gniewie w dniu 19.08.2020 r. od godz. 9.00 do 14.00
Biblioteka szkolna przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. ks. H. Mrossa w Gniewie ogłasza termin kiermaszu, który odbędzie się 19 sierpnia br. (środa) w godz. od 9.00 do 14.00 w bibliotece.
Będzie można nabyć tańsze, używane podręczniki szkolne od naszych uczniów, pod warunkiem, że zostaną wcześniej przyniesione do biblioteki w dniach: 17-18 sierpnia 2020 roku.
Uwaga! Od tego roku szkoła nie gwarantuje darmowych kompletów podręczników dla klasy pierwszej liceum.
Zapraszamy do udziału w kiermaszu, który pomoże w nabyciu podręczników na nowy rok szkolny 2020/21.
Szkolny Bibliotekarz
na podbudowie szkoły podstawowej
klasa I - Liceum Ogólnokształcące
klasa I - Branżowa Szkoła I Stopnia
na podbudowie szkoły podstawowej
klasa II - Liceum Ogólnokształcace
klasa II - technik hotelarstwa
klasa II - technik automatyk
klasa II - Branżowa Szkoła I Stopnia
na podbudowie gimnazjum
klasa II - Liceum Ogólnokształcące
klasa II - Branżowa Szkoła I Stopnia
klasa III - Liceum Oogólnokształcące
klasa III - Branżowa Szkoła I Stopnia
klasa IV - technik hotelarstwa
Program przewiduje stypendia dla utalentowanych maturzystek i studentek – młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą technologiczną. Przyznane stypendia mają pomóc w planowaniu i budowaniu kariery zawodowej w branży technologicznej czy też w nauce. Budżet programu to 300.000 zł.
STYPENDIA DLA UTALENTOWANYCH MATURZYSTEK I STUDENTEK - otwórz link
To oferta dla Ciebie
- z nami możesz być kim chcesz!
Wszystkim uczniom i ich rodzicom, nauczycielom, pracownikom ZSP Gniew życzymy słonecznych, pogodnych, bezpiecznych i roześmianych wakacji.
Odpoczywajcie w pełnym słońcu i przy ładnej pogodzie, nabierając sił i ”ładując baterie”, byście po wakacjach szczęśliwi, wypoczęci i pełni energii wrócili do naszej szkoły.
Do miłego zobaczenia 🙂
UWAGA!
Nabór do Branżowych Szkół I Stopnia w Tczewie, Pelplinie i Gniewie prowadzony jest z pominięciem systemu elektronicznego.
Kandydat nie musi się nigdzie rejestrować - pobierz dokument.
Więcej informacji o kierunkach kształcenia znajdziesz pod adresem:
W szczególnych sytuacjach można odebrać świadectwo w innym terminie, po telefonicznym umówieniu się z sekretariatem szkoły.
W piątek 26 czerwca 2020 r. odbyło się zakończenie roku szkolnego. Niestety, ze względu na sytuację epidemiczną, nie miało ono tak uroczystego charakteru jak zwykle. Uczniowie poszczególnych klas połączyli się zdalnie ze swoimi wychowawcami, by podsumować mijający czas nauki oraz życzyć sobie udanych i bezpiecznych wakacji. Świadectwa promocyjne oraz nagrody za osiągnięcia w nauce i sporcie odebrali w szkole. Najlepsi uczniowie w roku szkolnym 2019/2020: Faustyna Bielecka Ia, Jolanta Zielińska i Krystian Genski IIa, Kinga Mentel Id, Zuzanna Prei, Krystyna Reptowska, Agata Kaliska i Magdalena Chrzonowska IIb, Orina Konicka IIIb, Jakub Dorn IIIb, Jakub Gruza Ie, Weronika Trykowska Ic i Adrianna Białkowska III c.
Składamy serdeczne gratulacje wszystkim nagrodzonym. Życzymy dalszych sukcesów oraz chęci aktywnego angażowania się w życie szkoły i środowiska.
J.O.
Dwa miesiące temu rozstaliśmy się z absolwentami liceum i technikum, natomiast w piątek 26 czerwca nadszedł czas pożegnania się z abiturientami Branżowej Szkoły I Stopnia. Ze względu na sytuację epidemiczną kończący szkołę uczniowie oraz dyrekcja i nauczyciele połączyli się zdalnie na platformie edukacyjnej. Trzy lata nauki połączone z praktyką zawodową i kursami minęły bardzo szybko. Czas ten z nostalgią wspominali zarówno absolwenci, jak i ich wychowawca, pan Krzysztof Gurbowicz. Pani dyrektor Wioletta Połomska uroczyście pożegnała uczniów klasy 3c, życząc im jednocześnie odwagi i konsekwencji w realizacji marzeń oraz sukcesów osobistych i zawodowych.
J.O.
Serdecznie zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników ZSP Gniew na Mszę św. z okazji zakończenia roku szkolnego w środę 24 czerwca o godz.18.00 w kościele św. Mikołaja w Gniewie.
Na przełomie maja i czerwca odbył się internetowy konkurs ”Moja ulubiona dyscyplina sportu i wybrany idol sportowy”. Organizatorem był Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku, który skierował swoją ofertę do młodzieży z woj. pomorskiego.
W konkursie wzięła udział uczennica kl.1 d Zuzanna Świderska. Praca, którą przedstawiła w formie reportażu sportowego została wyróżniona.
Gratulujemy Zuzi i życzymy dalszych sukcesów!
K.K.
Liceum Ogólnokształcące
8 czerwca 2020r.
9 czerwca 2020r.
12 czerwca 2020r.
Technikum
8 czerwca 2020r.
9 czerwca 2020r.
12 czerwca 2020r.
Branżowa Szkoła
I Stopnia
8 czerwca 2020r.
---------------------------
12 czerwca 2020r.
Powered by aSc EduPage