Menu

 • Akademia z okazji Święta Niepodległości

  Akademia z okazji Święta Niepodległości

      Cała Polska obchodzi wielkie święto z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W naszej szkole  godnie uczciliśmy ten dzień, rozpoczynając uroczysty apel od odśpiewania o godz.11.11 z  młodzieżą wszystkich szkół w Polsce hymnu narodowego. Kolaż słowno-muzyczny poprzedziła projekcja filmu historycznego, który przybliżył wydarzenia, mające miejsce przed odzyskaniem wolności i dzień 11 listopada 1918 r. Młodzież recytowała poezję A. Asnyka i J. Lechonia oraz zaśpiewała znane piosenki  z okresu I wojny światowej "Wojenko,wojenko" i "Przybyli ułani pod okienko". Akademię uświetniła gra na trąbce Kamila, ucznia kl. 3b. W jego wykonaniu m. in. usłyszeliśmy "Rotę".        

      Na zakończenie gromkimi brawami wszyscy podziękowali młodzieży i nauczycielom za profesjonalne przygotowanie tej podniosłej uroczystości.

                                                                                                                 D.O.

   

 • Sprzątanie grobów

  Sprzątanie grobów

       Dzień Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny skłaniają  nas do refleksji nad życiem i przemijaniem, jest to czas zadumy, wspominania najbliższych nam osób. Z ogromnym zaangażowaniem sprzątamy groby naszych bliskich, jednak nie wszystkie nagrobki będą wysprzątane…Dlatego też Szkolny Klub Wolontariusza zorganizował, już po raz kolejny, akcję sprzątania grobów byłych mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Gniewie.

    Grupa wolontariuszy, zaopatrzona w niezbędny sprzęt, grabiła liście, wyrywała chwasty, oczyszczała krzyże. Uczniowie złożyli na grobach symboliczne kompozycje kwiatów, przygotowane przez słuchaczy Uniwersytetu III Wieku; aktywnych mieszkańców DPS Gniew oraz wolontariuszy podczas  warsztatów Terapii Zajęciowej w Domu Pomocy Społecznej Gniew. Odmówiliśmy modlitwy przy grobach oraz zapaliliśmy znicze. Opiekę nad wolontariuszami prawowały pani Marcela Birna oraz pani Justyna Waśniewska.

   

                                                         Dziękuję wolontariuszom za postawęJ
                                                                                                                        J.W.

   

 • Zapraszamy rodziców na zebrania klasowe

  30 października 2018 r. (wtorek) o godz. 16.00

  16:30 - 17:00 dyżury wszystkich nauczycieli.

  zebrania z rodzicami - przydział sal

   

 • Chłopcy z ZSP w Gniewie awansowali do półfinału wojewódzkiego w badmintonie…!

  Chłopcy z ZSP w Gniewie awansowali do półfinału wojewódzkiego w badmintonie…!

         Dnia 17 października 2018r.w hali widowiskowo-sportowej w Gniewie odbyła się Powiatowa Licealiada Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Badmintonie(dz. i chł.). Do turnieju zgłosiło się 11 drużyn: z Tczewa, Pelplina i Gniewa (6 żeńskich i 5 męskich). Bezkonkurencyjni okazali się chłopcy z ZSP w Gniewie. Wygrywając wszystkie swoje mecze odebrali okazały puchary z rąk przedstawiciela Powiatowego Centrum Sportu w Tczewie p. Krzysztofa Bielskiego i awansowali do półfinału wojewódzkiego, który odbył się 24 października 2018 r. w Gniewie. W tym dniu drużyna chłopców z ZSP w Gniewie musiała uznać wyższość zespołu z II LO w Gdyni przegrywając 0:3 i ostatecznie zajęła wysokie II miejsce pokonując III LO w Gdyni 3:0.

       Natomiast w kategorii dziewcząt zawody powiatowe wygrał zespół z I LO w Tczewie (z akcentem gniewskim - 2 zawodniczki z Gniewa), który po zaciętym finałowym boju pokonał drużynę z ZSP w Gniewie.  

  W Półfinale Wojewódzkim również okazał się najsilniejszy i będzie reprezentował powiat tczewski w finale wojewódzkim na Helu.              

  Skład drużyny chł: Filip Śledź-kl.3c, Patryk Barabaś-kl.3c i Damian Górski - kl3b.                                                                  

  Skład drużyny dz: Wiktoria Reca-kl.2c, Klaudia Justa-kl.2b i Joanna Guzdaj-kl.3a.                      

              

                                    Gratulujemy… i życzymy dalszych sukcesów!

   

                                                                                       Wiesław Pepliński

   

 • I miejsce w konkursie IPN

  I miejsce w konkursie IPN

       W dniach 17-19.10.18r. uczniowie naszej szkoły: Sebastian Chyła, Mateusz Wojtczak, Filip Szmit (Filip zastąpił Maćka Mecha, który nie mógł pojechać) pod opieką Agnieszki Frątczak pojechali na wycieczkę, która była nagrodą w konkursie organizowanym przez IPN w Gdańsku. Konkurs polegał na wykonaniu filmu lub prezentacji multimedialnej na temat drogi Polaków do niepodległości. Wśród 14 szkół województwa pomorskiego nasi uczniowie okazali się najlepsi, zajmując pierwsze miejsce.   

       W czasie wycieczki mieliśmy okazję zwiedzić  Poznań i Muzeum Powstańców Wielkopolskich. Odwiedziliśmy też Katowice i Muzeum Ziemi Śląskiej.  Ostatniego dnia byliśmy w Muzeum Powstańców Śląskich. Wycieczka stanowiła okazję do zweryfikowania i pogłębienia wiedzy na temat Śląska i Wielkopolski, gdyż podróżowali z nami pracownicy naukowi IPN, a oprowadzali po Poznaniu i Katowicach licencjonowani przewodnicy, mający najbardziej aktualną wiedzę na temat historii współczesnej.

      Gratuluję uczniom sukcesu i gorąco zachęcam pozostałą młodzież do angażowania się w konkursy historyczne. Wartością takich przedsięwzięć jest nie tylko poszerzanie  wiedzy, ale i możliwość spędzenia czasu w niekonwencjonalny sposób.

                                                                                                       A.F.

   

 • Biała Wstążka

  Biała Wstążka

       Dnia 24 października odbyło się w tczewskim Domu Kultury i Sztuki seminarium samoobrony w ramach kampanii ONZ „16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze Względu na Płeć”, która w Polsce nosi nazwę „Białej Wstążki”. Spotkanie zorganizowały: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie- Wydział Interwencji Kryzysowej, przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Tczewie.  W spotkaniu uczestniczyli uczniowie tczewskich szkół ponadgimnazjalnych oraz kilku uczniów  z klasy 1a pod opieką p. Justyny Waśniewskiej. Podczas spotkania przemawiała pani Helena Tomaszewicz, terapeuta, specjalista przeciwdziałania przemocy, która wyjaśniła pojęcia przemocy fizycznej, psychicznej, ekonomicznej oraz seksualnej. Zwróciła uwagę na charakter intencjonalny tego zjawiska oraz przedstawiła mechanizmy przemocy i konsekwencje jej doznawania. W dalszej części wydarzenia młodszy aspirant Komendy Powiatowej w Tczewie przedstawił podstawy teoretyczne samoobrony. W czasie prelekcji wystąpiła młoda artystka, która zaprezentowała utwór:”Tak tu pięknie”, który uświetnił wydarzenie. Na zakończenie spotkania panie psycholog z Wydziału Interwencji Kryzysowej, omówiły zasady pomocy instytucjonalnej dla osób doznających przemocy oraz stosujących przemoc.

                                                                                                        J.W.

   

 • Kino na temat - Dywizjon 303

  Kino na temat - Dywizjon 303

       10.10.2018r. grupa 110 uczniów naszej szkoły pojechała do Tczewa do kina Helios na film „Dywizjon 303”. Sądziłam, że temat wszystkim jest znany, okazało się jednak, że tak nie jest.  Tym bardziej cieszy fakt, iż film został obejrzany przez tak liczną grupę młodzieży. Po projekcji specjalista z historii współczesnej dokonał omówienia filmu,  skupiając się na zawartych w nim faktach i mitach. Wartością tego pokazu była marginalna warstwa fikcji reżyserskiej.

       Dziękuję uczniom za tak liczny udział. To była piękna lekcja historii.

                                                                                                            A. F.

   

   

 • Chłopcy z ZSP w Gniewie awansowali do półfinału wojewódzkiego w badmintonie…!

  Chłopcy z ZSP w Gniewie awansowali do półfinału wojewódzkiego w badmintonie…!

       Dnia 17 października 2018r.w hali widowiskowo-sportowej w Gniewie odbyła się Powiatowa Licealiada Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Badmintonie(dz. i chł.). Do turnieju zgłosiło się drużyn: z Tczewa, Pelplina
  i Gniewa (6 żeńskich i 5 męskich). Bezkonkurencyjni okazali się chłopcy z ZSP w Gniewie. Wygrywając wszystkie swoje mecze odebrali okazały puchary z rąk przedstawiciela Powiatowego Centrum Sportu w Tczewie p. Krzysztofa Bielskiego i awansowali do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się 24 października 2018 r. w Gniewie.  

  Natomiast w kategorii dziewcząt zwyciężył zespół z I LO w Tczewie, który po zaciętym finałowym boju wygrał
  z drużyną ZSP w Gniewie .               

  Skład drużyny chł.: Filip Śledź-kl.3c, Patryk Barabaś-kl.3c i Damian Górski-kl.3b.                        

  Skład drużyny dz: Wiktoria Reca-kl.2c, Klaudia Justa-kl.2b i Joanna Guzdaj-kl.3a.                      

                                                                                          

   

                                        Gratulujemy… i życzymy dalszych sukcesów!

                                                                                               

                                                                                          Wiesław Pepliński

   

   

   

   

   

   

   

 • SZACHY - Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Tczewskiego

  SZACHY - Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Tczewskiego

       Dnia 27 września 2018r. w hali widowiskowo-sportowej w Gniewie odbyły się Drużynowe  Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach.

       W zawodach zorganizowanych przez tczewskie Powiatowe Centrum Sportu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie oraz UKS „Alfil” w Gniewie i przy współpracy z GOSiR w Gniewie - wystąpiło 6 reprezentacji szkół. Każda drużyna składała się z 4 zawodników (3 chł. i 1 dz.).  Grano systemem „każdy z każdym”, tempem gry 15 minut dla zawodnika.

       Ostatecznie reprezentacja ZSP w Gniewie w składzie: Mateusz Wojtczak, Julian Ruciński, Marcin Andrzejczak i Jowita Kolasa - zajęła IV m-ce (tyle samo pkt. meczowych, o trzecim miejscu decydowała suma punktów pomocniczych).

  Zwyciężyła drużyna z ZSK w Tczewie.

  Każdy zespół otrzymał pamiątkowy dyplom, a zwycięski team odebrał okazały puchar.

                                                                                 Wiesław Pepliński

   

 • OGŁOSZENIE!!!

  OGŁOSZENIE!!!

  Z okazji obchodów 100-lecia odzyskania

  niepodległości przez Polskę

  ogłaszamy konkurs plastyczny

  dla uczniów ZSP Gniew.

   

  Wykonujemy pracę plastyczną dowolną techniką w formacie A-3 przedstawiającą scenę wydarzenia, które przyczyniło się do odzyskania niepodległości.

    

             Termin oddawania prac do 05 listopada 2018 r.

   

  Regulamin i materiały do konkursu są dostępne w bibliotece szkolnej.

   

  Zachęcamy do udziału w konkursie. Czekamy na Ciebie!

   

  Nauczyciele Bibliotekarze

   

   

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej

       W poniedziałek, 15 października, odbyła się w Refektarzu zamku w Gniewie uroczysta akademia dedykowana nauczycielom i innym pracownikom szkoły z okazji ich święta połączona ze ślubowaniem klas pierwszych. Poprzedziło ją złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą Patrona szkoły oraz msza święta w intencji pracowników i młodzieży ZSP Gniew celebrowana przez ks. Jarosława Oszuścika.

       Wiele miłych słów popłynęło w kierunku naszych pedagogów z ust przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego. Następnie głos zabrała pani dyrektor, która przywitała zaproszonych gości - przedstawicieli władz samorządowych i przyjaciół szkoły. W serdeczny sposób podziękowała ona nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji szkolnej za codzienny trud i zaangażowanie w pracę. Ciepłe życzenia złożyła kadrze pedagogicznej również pani Walentyna Czapska, przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Gniew.

       W trakcie uroczystości został ogłoszony wynik wyborów do SU, przekazano sztandar nowemu pocztowi, a nasi pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Rozdano również nagrody w szkolnym konkursie o patronie szkoły oraz wręczono dyplomy i nagrody za zajęcie I miejsca w wojewódzkim konkursie „Pierwsze dni Niepodległej w mojej miejscowości”,  którego organizatorem był Instytut Pamięci Narodowej.

       Po części oficjalnej na scenę wyszli uczniowie klas IIb, IIIa i IIIb, uświetniając muzyką i słowem ten wyjątkowy dzień. Zaprezentowali oni program artystyczny, który wyraźnie rozweselił publiczność. Jego głównymi bohaterami byli, oczywiście, nasi nauczyciele - fenomenalnie podpatrzeni podczas wykonywania tzw. czynności służbowych i sportretowani przez aktorów. Większość owych „malowniczych typów” od razu została rozszyfrowana, jednak jeszcze długo potem żywo dyskutowano nad tym, kim jest anioł...

       Kochani Pedagodzy, aniołem jest każdy z Was - nieludzko cierpliwy, wyrozumiały, z uśmiechem podejmujący się codziennej walki z największymi szkolnymi grzeszkami Waszych uczniów: lenistwem i nieuctwem. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

                                                                                                                         J.K.

   

 • Życzenia

  Życzenia

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

  życzymy wszystkim Nauczycielom

  oraz
  pracownikom administracji i obsługi

  satysfakcji z pracy,

  sukcesów, energii oraz cierpliwości.

  Zarażajcie nas ciekawością świata 😃.

                                                     Samorząd Uczniowski

   

 • Próbna ewakuacja

  Próbna ewakuacja

       11 października 2018 roku zorganizowaliśmy w naszej szkole próbną ewakuację na wypadek zagrożenia pożarowego. Ogień pojawił się w sali nr 14 na pierwszym piętrze o godz. 10.41, a więc w czasie trwania lekcji. Sygnałem do ewakuacji były alarmowe dzwonki szkolne (5 krótkich sygnałów) oraz ustne powiadomienia nauczycieli i pracowników szkoły. Nauczyciele natychmiast wyprowadzili uczniów z budynku szkoły. Na zewnątrz ustawili młodzież wzdłuż muru obronnego. Ponownie sprawdzili listę obecności i tę informację podali kierującemu ewakuacją panu Wiesławowi Peplińskiemu. Ogółem ewakuowano  190 osób, w tym 21 nauczycieli i pracowników szkoły. Wszyscy opuścili budynek szkolny w ciągu 4 minut i 20 sekund. Ewakuacja przebiegała prawidłowo, bez zakłóceń, zgodnie z planem i procedurami postępowania na wypadek wybuchu pożarowego.

       Obserwatorami ćwiczeń ewakuacyjnych byli przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie oraz st. kpt. mgr inż. Zbigniew Rzepka, zastępca komendanta PSP w Tczewie.

       Odpowiedzialni za przygotowanie ewakuacji w szkole byli nauczyciele: Wiesław Pepliński i Janina Szambowska.

                                                                                                          J. Sz.

 • Występ w kościele

  Występ w kościele

       Podczas niedzielnej mszy świętej 14 października 2018 r. młodzież z ZSP Gniew wystąpiła w gniewskim kościele z programem słowno - muzycznym pt. "Promieniowanie ojcostwa". Słowa te stały się hasłem tegorocznego, osiemnastego już, Dnia Papieskiego.

     Uczniowie przypomnieli dzieciństwo Karola Wojtyły, wcześnie osieroconego przez matkę i wychowywanego przez ojca. To właśnie on stał się dla małego Wojtyły autorytetem. Z czasem natomiast, papież Jan Paweł II sam został - szczególnie dla Polaków - wzorem ojca, przewodnikiem, nauczycielem.

       Młodzież, zgodnie z mottem tegorocznych obchodów Dnia Papieskiego, podkreśliła wagę ojcostwa, którego kryzys obserwujemy niestety we współczesnym świecie. Zaakcentowała wartości, jakie przyświecać powinny każdemu ojcu - dojrzałość, odpowiedzialność, obecność, zarówno fizyczna, jak i emocjonalna. Uczniowie przypomnieli także dramat autorstwa Karola Wojtyły "Promieniowanie ojcostwa", wskazujący drogę do przezwyciężenia kryzysu.

       Całość uświetniona została piosenkami w pięknym wykonaniu zespołu Vox Fidei.

   Wszystkim uczniom zaangażowanym w przygotowanie programu składamy serdeczne podziękowaniawink.

                                                                                                            J.O.

 • Wybory do SU

  Wybory do SU

        W dniach 2.10-3.10 odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Frekwencja dopisała. Wyniki wyborów poznamy 15.10 podczas akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

                                                                                                                                                            J.W.

   

 • Rejs żaglowcem „Zawisza Czarny”

  Rejs żaglowcem „Zawisza Czarny”

      Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie uczestniczyli w akcji „Pomorze na Morze” zorganizowanej przez Pomorski Związek Żeglarski i Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W ramach tego przedsięwzięcia 27 września odbył się rejs żaglowcem „Zawisza Czarny” po Zatoce Gdańskiej z udziałem młodzieży z naszej szkoły. Przed wejściem na pokład przywitał nas kapitan, który przedstawił zasady bezpieczeństwa na statku. Zostaliśmy podzieleni na grupy i przydzieleni do żeglarskich zadań.

       Niesamowite było to, że mogliśmy wykonać obowiązki takie jak na co dzień wykonuje załoga. Szybki kurs żeglarski zaczęliśmy od odcumowania z wciąganiem lin na pokład, po rozwijanie i zwijanie żagli, co wykonywaliśmy pod czujnym okiem kapitana i marynarzy. Między alarmami do żagli poznaliśmy wszystkie pomieszczenia na żaglowcu. Mieliśmy okazję zasiąść w mesie kapitańskiej przy stolikach dla nawigatorów i mechaników, zobaczyliśmy kajuty i maszynownię. Dominika z trzeciej klasy przez chwilę utrzymywała kurs trzymając w swoich rękach ster.

        Rejs był ogromną frajdą nie tylko dlatego, że można było podziwiać przepiękne widoki jesiennego morza i klifu, ale przede wszystkim doświadczyć żeglowania. Po zakończeniu wodnej przygody odwiedziliśmy również Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, pełne niesamowitych historii i eksponatów, ale będąc pod głębokim wrażeniem rejsu czasami trudno było się skupić na wystawach.  Ten dzień na pewno na długo zapadnie nam w pamięć.

                                                                                                              N.S.

 • Pielgrzymka maturzystów ZSP Gniew do Częstochowy

  Pielgrzymka maturzystów ZSP Gniew do Częstochowy

         W poniedziałek 24 .09. 2018r. uczniowie klas maturalnych udali się na Jasną Górę. W jednym miejscu spotkało się ponad 1700 młodych ludzi ze swoimi planami ,marzeniami i pragnieniami.

         Po przywitaniu Matki Bożej udaliśmy się do Auli Ojca Kordeckiego, gdzie młodzież skorzystała z sakramentu pokuty.

  Następnie o godz.16.00 wspólnie odmawialiśmy różaniec przed Cudownym Obrazem. Godzinę później uczestniczyliśmy we Mszy Święte w Bazylice Jasnogórskiej, której przewodniczył Biskup Pelpliński Ryszard Kasyna. Nie zabrakło na niej wielu dobrych i ciepłych słów, pozdrowień i oklasków.

       Kolejnym punktem programu było spotkanie z byłym więźniem i gangsterem Pawłem Cwynarem, który dał świadectwo wiary w Boga, jako siły zmieniającej każdego.

         Pielgrzymkę zakończył Apel Jasnogórski. Wszystko było dla nas ogromnym przeżyciem, a wrażenia pozostaną w nas na zawsze.

        Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem księdza proboszcza Zbigniewa Rutkowskiego za pomoc w organizacji pielgrzymki.

                                                                                                  D.O.

   

   

 • Życzenia od SU dla wszystkich chłopaków

  Życzenia od SU dla wszystkich chłopaków

  winkZ okazji Dnia Chłopaka wiele uśmiechów,

  a mało złości, jak najmniej smutków,

  dużo radości, długich wakacji i moc słodyczy.

  Tego Ci dzisiaj żeńska płeć szkolna życzywink

   

 • Z pocztem sztandarowym w Szpęgawsku

  Z pocztem sztandarowym w Szpęgawsku

       W niedzielę 23 września 2018 roku oddaliśmy hołd ofiarom niemieckiego mordu z okresu II wojny światowej w Lesie Szpęgawskim. To właśnie w tym miejscu Niemcy zamordowali ok. 7 tysięcy osób - cywilów, duchownych, nauczycieli, przedstawicieli władzy i pacjentów szpitala w Kocborowie.

       Program uroczystości był następujący: na początku odśpiewano hymn państwowy; potem nastąpiło okolicznościowe wystąpienie historyczne, które wygłosił Ryszard Szwocha, miłośnik Ziemi Kociewskiej; przybyłe delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem Pamięci Narodowej; Mszę Świętą celebrował ksiądz biskup Ryszard Kasyna, ordynariusz diecezji pelplińskiej. Po mszy św. nastąpił Apel Poległych i odśpiewano pieśń „Rota” w wykonaniu Pelplińskiej Orkiestry Dętej.

         Na obchody 79. rocznicy mordu w Lesie Szpęgawskim przybyło wielu gości, m. in.: europarlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych i duchowieństwa, dyrektorzy i  nauczyciele z pocztami sztandarowymi, rodziny pomordowanych i miejscowa ludność.

      Wśród licznie przybyłych pocztów sztandarowych ze szkół powiatu tczewskiego i starogardzkiego naszą placówkę reprezentowali uczniowie: Piotr Wendzierski (IVB/T), Łucja Kozłowska i Aleksandra Frymarska (IA LO), oraz opiekun pani Janina Szambowska. Wiązankę kwiatów pod pomnikiem pamięci  pomordowanych na Kociewiu złożyły: pani Wioletta Połomska - dyrektor szkoły ZSP w Gniewie i pani Walentyna Czapska - przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Gniew.

       To była dla nas wzruszająca i podniosła uroczystość z pięknymi patriotycznymi przemówieniami i  kazaniami osób duchownych. Cieszymy się, że osobiście poznaliśmy to miejsce pamięci narodowej.

                                                                                                           J. Sz. 

   

 • Uczniowie ZSP Gniew na Jarmarku Cysterskim

  Uczniowie ZSP Gniew na Jarmarku Cysterskim

        W dniach 14-16.09.2018r. odbyła się kolejna edycja Jarmarku Cysterskiego w Pelplinie. Impreza cieszy się od lat ogromnym zainteresowaniem w mediach i jest znana w całej Polsce. Zjeżdżają na nią goście z całego kraju, jak również z za granicy.

      Byliśmy również i my, animatorzy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie pod przewodnictwem nauczyciela historii Jacentego Ordowskiego. Reprezentowaliśmy dumnie naszą szkołę w spektaklach historycznych pt. „MESTWIN, KRZYŻACY I CYSTERSI” oraz „ZAPISKI PELPLIŃSKIE”.  Braliśmy udział w turnieju rycerskim o miecz burmistrza miasta Pelplin, w którym również wzięli udział goście opactwa cysterskiego.  Dla publiczności,  która ściągnęła bardzo licznie na tegoroczną edycję Jarmarku Cysterskiego, zorganizowaliśmy zabawy plebejskie oraz warsztaty tańców dawnych. W trakcie wyżej wymienionych zajęć przybliżaliśmy dzieciom oraz ich rodzicom jak wyglądało życie w średniowieczu. To do nas przychodzili również uczestnicy turnieju szkół ziemi tczewskiej żeby odbywać część  konkurencji - strzelanie z kuszy czy rzucanie sulicą. Wszystko odbywało się w wesołej, przyjaznej atmosferze.

                                                                                                Marcin III a

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie
  ul. Sobieskiego 11,
  83-140 Gniew
 • 58 535 35 77

Galeria zdjęć

liczba odwiedzin: 743800