• Jasełka szkolne

24.12.2022

Po kilkuletniej przerwie, spowodowanej pandemią, uczniowie ZSP Gniew po raz kolejny wystawili jasełka, wprowadzając tym samym społeczność szkoły w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.
            Tym razem pełne humoru dialogi przenosiły widzów w różne wymiary- z ziemi do piekła i do nieba. Ponieważ dobro i światło ostatecznie zawsze zwyciężają nad złem i ciemnością, tak również stało się w naszym przedstawieniu. I tego także życzymy wszystkim na nowy, nadchodzący rok 2023, aby szczęśliwe i dobre chwile górowały nad smutkami.

• Mistrzostwa Powiatu w Futsalu chłopców

23.12.2022

Dnia 20 grudnia 2022 r. w hali sportowej II LO w Tczewie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Futsalu chłopców. Do zawodów zgłosiło się 10 drużyn, które drogą losowania zostały podzielone na 3 grupy. Ekipa ZSP w Gniewie wyszła z grupy i w meczu półfinałowym otarła się o finał przegrywając w karnych 1:2 z późniejszym zwycięzcą turnieju, zespołem II LO w Tczewie.

• V Festiwal Zdrowia

23.12.2022

Uczniowie klasy 2b naszej szkoły wzięli udział w V Festiwalu Zdrowia, który odbył się pod hasłem "Z dala od wirtualnego świata, bliżej siebie", którego organizatorem była Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Tczewie. Wręczenie nagród odbyło się w Bibliotece Diecezjalnej w Pelplinie. Nasi uczniowie zajęli III miejsce. W ramach dodatkowej nagrody mogliśmy zwiedzić Muzeum Diecezjalne, Bazylikę Katedralną, Collegium Marianum oraz mieliśmy możliwość uczestniczenia w warsztatach kaligraficznych. Gratulacje dla naszych uczniów.

• Wyróżnienie w konkursie plastycznym

28.11.2022

Miło nam poinformować, że uczennica klasy Ia LO, Marta Miklasiewicz, otrzymała wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „11 Listopada – Narodowe Święto Niepodległości”. Celem konkursu było:
            - wykonanie projektu okolicznościowej pocztówki z okazji 11 listopada,
            - kształtowanie patriotyzmu w nawiązaniu do tradycji niepodległościowych narodu polskiego,
            - ukazanie różnych form obchodów rocznicy odzyskania niepodległości;
            - popularyzacja wiedzy o symbolach narodowych, wzmocnienie uczuć patriotycznych dzieci i młodzieży,
            - rozwijanie pasji plastycznych.
            Gratulujemy Marcie, że jej plastyczny talent został doceniony. Życzymy dalszych sukcesów i rozwijania pasji rysowania.:)

• Zawody - koszykówka

20.11.2022

Dnia 16.11.2022r. w hali Zespołu Szkół Branżowych w Tczewie odbyła się Powiatowa Licealiada w Koszykówce 3x3 chł. Zgłosiło się aż 12 zespołów. Podzielono je na 4 grupy 3-zespołowe i grano systemem "każdy z każdym" w grupie. Aby wyłonić zwycięzcę odbyło się 18 meczów. Ostatecznie drużyna ZSP w Gniewie w składzie: Filip Gierszewski - 1c, Miłosz Plutowski - 1c, Piotr Okuniewski - 3a, uplasowała się na 5 pozycji.

• Wycieczka integracyjna

16.11.2022

9 listopada 2022r. uczniowie z I b i III b pod opieką pań: Renaty Tiedtke, Beaty Gabrychowskieji Katarzyny Kapuścińskiej wybrali się na wycieczkę do Gdańska. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, następnie odbył się wyjazd do miejsca docelowego, do hotelu Orle*** w Gdańsku – Sobieszewie. Tam na nas czekało wiele atrakcji hotelowych. Młodzież mogła korzystać z wszystkich usług fakultatywnych hotelu. Posiłki były w formie bufetu szwedzkiego, więc każdy mógł wybrać to co lubi. Chętni wrażeń nocnego szumu fal spacerowali nad morzem, inni kąpali się w basenie, ćwiczyli w siłowni lub integrowali sięw pokojach hotelowych. Wycieczka nie udałaby się bez wizyty w McDonald’s. Kolejnego dnia, wszyscy cali, zdrowi i zadowoleni wróciliśmy do Gniewu.

• Wywiadówka

14.11.2022

Zapraszamy rodziców, prawnych opiekunów na śródokresowe spotkanie z wychowawcami klas, ktore odbędzie się 17.11.2022r. (czwartek) wg. następującego harmonogramu.

1a sala 2
            1d sala 4
            2a sala 25
            2b sala 18
            2c sala 20
            3a sala 11
            3b sala 3
            3c sala 10
            3d sala 14
            1c sala 5
            4d sala 19
            4b sala 17
            4e sala 22

• "Szkoła do hymnu"

11.11.2022

W ramach corocznej akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”, społeczność naszej szkoły z okazji Święta Niepodległości, o symbolicznej godzinie 11:11 odśpiewała dzisiaj "Mazurka Dąbrowskiego".

11.11.2022

„Wolność i niepodległość to przymioty, które nie są dane raz na zawsze. Trzeba ich strzec i pielęgnować pamięć o bohaterach, z dumą czcić rocznice i święta narodowe, pielęgnować tradycje, poznawać historię…

Bo Polska jest nasza, to jest nasz dom - jeżeli o nią nie zadbamy, nikt inny tego nie zrobi.” Polska Serce

• Ćwicz się w czytaniu z CZYTAJ PL!

02.11.2022

Nasza szkoła została przyjęta do tegorocznego projektu ,,Upoluj swoją książkę” realizowanego w ramach ogólnopolskiej akcji Czytaj PL!

Akcja rozpoczna się 2 listopada i potrwa do 30 listopada. Przez cały ten czas uczniowie będą mogli czytać i słuchać za darmo książkowe bestsellery w formie audiobooków i e-booków.

19.10.2022

14 października w ZSP w Gniewie odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączona z otrzęsinami klas pierwszych.

Impreza tym razem oprawiona została w piękne plenerowe „okoliczności” zamku, więc jej charakter był -odpowiednio do nich- wyważony: obowiązywała elegancja raczej sportowa, w powietrzu zaś czuło się niezwykłość chwili i… grillowane kiełbaski.

Sobota 27.04.2024

• Teraz znajdziesz nas także na Instagramie!

• FILMY <