• Na grobie Patrona...

      05.10.2022

      W związku z 60-leciem naszej szkoły złożyliśmy wiązankę pięknych biało-czerwonych kwiatów na grobie Patrona ks.Henryka Mrossa, który jest położony na cmentarzu w Pelplinie. Dla uczczenia mądrości, odpowiedzialności i patriotyzmu człowieka oddanego swojej ukochanej szkole, miastu i regionowi, zapaliliśmy znicz. Jesteśmy wdzięczni, że nasz Patron żyje dzięki swojej pracy, twórczości, poprzez dzieło tworzenia szkoły, które kontynuują dzisiaj jego następcy. Zachowujemy w pamięci człowieka, który swe życie poświęcił krzewieniu nauki i pokazywał, jak odważnie iść w przyszłość.

     • Pielgrzymka Maturzystów 2022

      28.09.2022

      W niedzielę 25 września z samego rana wyjechaliśmy na dwudniową pielgrzymkę. Po ośmiogodzinnej podróży dojechaliśmy do Wadowic. Na miejscu czekała na nas godzinna przerwa obiadowa oraz zwiedzanie rodzinnego miasta Karola Wojtyły.
      W muzeum Jana Pawła II mogliśmy zobaczyć na własne oczy mieszkanie, w którym wychowywał się przyszły papież. Przewodnicy przybliżyli nam historię z momentu wejścia Wojtyły w dorosłość, kiedy to po zdaniu matury, „Lolek” wraz z przyjaciółmi założyli się o to, kto zje więcej kremówek. Zdania ekspertów na ten temat są podzielone, gdyż według jednego przewodnika zwycięzca zjadł czternaście kremówek, drugi natomiast wspomniał o szesnastu. Po skosztowaniu legendarnych wadowickich ciastek udaliśmy się do następnego celu naszej podróży - Kalwarii Zebrzydowskiej. Tam uczestniczyliśmy we mszy świętej, po której zakwaterowaliśmy się w Domu Pielgrzyma. Przed snem wyszl

     • Kiermasz słodkości

      28.09.2022

      25 września 2022 roku odbył się kiermasz, podczas którego sprzedawano ciasta do niedzielnej kawy. W akcji pomagały uczennice klasy I b technikum hotelarskiego. Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy włączyli się do pomocy, upiekli słodkości i dostarczyli je do szkoły. Księdzu proboszczowi Zbigniewowi Rutkowskiemu jesteśmy wdzięczni za pomoc i możliwość sprzedaży przy kościele.

     • Na święcie miasta

      28.09.2022

      23 września 2022 roku, uczennice z klasy IV b i IV e technikum hotelarskiego wzięły udział w uroczystości związanej z 725 Rocznicą Nadania Praw Miejskich Gniewu. Miejscem wydarzenia były mury Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Uczennice, jak zawsze godnie reprezentowały naszą szkołę, a ich zaangażowanie zostało docenione przez przybyłych na uroczystość gości.

     • Jarmark Cysterski

      28.09.2022

      18 września, młodzież z klas I b i III b technikum hotelarskiego wzięła udział w XIX Jarmarku Cysterskim, odbywającym się tradycyjnie na terenie dawnego opactwa cysterskiego w Pelplinie. Pogoda dopisała, humory również, więc ten dzień na jarmarku kupieckim minął miło i przyjemnie.

      Opiekunowie - Renata Tiedtke, Beata Gabrychowska

    • Przyłączamy się do kampanii złotej wstążki!!!
     • Przyłączamy się do kampanii złotej wstążki!!!

      19.09.2022

      Gdy choruje dziecko, choruje cała rodzina

      Wrzesień jest światowym miesiącem świadomości nowotworów u dzieci. Ich międzynarodowym symbolem jest złota wstążka, która kolorem nawiązuje do najcenniejszego kruszcu reprezentującego najwyższą wartość- zdrowie i życie dzieci. Tegoroczna Kampania Złotej Wstążki podejmuje temat wsparcia psychospołecznego rodziny w chorobie nowotworowej dziecka w kontekście wyzwań i trudności, z którymi mierzą się na poziomie mentalnym, emocjonalnym, społecznym, finansowym. W ciągu całego miesiąca, aby podkreślić siłę, jaka płynie z solidarności i wsparcia, zostaną pokazane na YouTube historie: dzieci, ich rodzin, personelu medycznego oraz wolontariuszki. Są to właśnie bohaterowie, którzy wygrali z rakiem, ale także tacy, którzy nadal zmagają się z chorobą oraz osoby, które im towarzyszą. Każdego roku w Polsce u 1200 dzieci diagnozowany jest nowotwór.

     • Budowanie pewności siebie

      13.09.2022

      Dnia 8 września odyła się lekcja treningu mentalnego w klasie Ic. Celem zajęć było uświadomienie ucznion, że każdy z nas ma w sobie ogromny potencjał, który warto rozwijać. Bycie sobą i wyciąganie wniosków z wydarzeń i sytuacji, których doświadczamy, to kluczowa umiejętność w życiu.

      Wykonaliśmy 3 ćwiczenia: lubię siebie, alfabet pewności siebie..., zwycięska poza...

     • Konkurs - XIV Festiwal Twórczości Kociewskiej

      13.09.2022

      Zapraszamy chętnych uczniów do udziału w konkursie - XIV Festiwal Twórczości Kociewskiej.
      Impreza ma charakter regionalny.

      Celem konkursu jest:
      - poznawanie twórców z Kociewia,

      - podnoszenie kultury żywego słowa,
      - inspirowanie i promowanie twórczości własnej
      - zwiększanie przynależności do grupy etnicznej
      - pielęgnowanie tożsamości regionalnej,
      - kształtowanie aktywnej postawy mieszkańców regionu,
      - zachowanie i promowanie wartości dziedzictwa kulturowego Kociewia

     • Akademia Rozpoczęcia Roku Szkolnego 2022/2023 ZSP w Gniewie

      06.09.2022

      Punktualnie o godzinie 10.00 odbyła się Akademia Rozpoczęcia Roku Szkolnego w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji. Uczniowie klas IVd pod opieką nauczycieli: J.Gerigka i J. Komośińskiej przygotowali piękną Akademię kończącą wspaniałe wakacje letnie, która wprowadziła nas w klimat rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Jest to chwila pełna wrażeń, ponieważ przed wszystkimi uczestnikami: uczniami i Radą Pedagogiczną stoją nowe wyzwania związane z nauką, nauczaniem, rozwojem, nowymi osiągnięciami. Prowadzący Akademię uczeń Aleksander Kania z klasy IVb powitał zebranych: Panią Dyrektor Wiolettę Połomską, Panią Wicedyrektor Aleksandrę Gerigk, Panią Kierownik Szkolenia Praktycznego Janinę Strelau oraz Grono Pegagogiczne.

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

      29.08.2022

      1 września (czwartek) 2022 roku zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023:

      9:45 uczniowie klas pierwszych - zbiórka przed szkołą

      10:00 inauguracja nowego roku szkolnego dla wszystkich klas w hali widowiskowo-sportowej,
      ul. Kusocińskiego 10 w Gniewie

      18.00 Msza Święta w intencji społeczności ZSP Gniew w kościele św. Mikołaja w Gniewie

     • Udanych wakacji!!!

      04.07.2022

      Na ten czas życzymy Wam udanego wypoczynku. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze, leniuchując w przydomowych ogródkach, na złocistych plażach, w górach i nad jeziorami. Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, opaleni i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.


  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Sobota 13.04.2024
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Teraz znajdziesz nas także na Instagramie!

  • FILMY <

 • Galeria zdjęć

   brak danych