• Gminny Dzień Dziecka

29.05.2022

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka gniewski rynek zamienił się w bajkową krainę dla dzieci. Imprezę poprowadził krasnoludek Piksel.Nasi wolontariusze przebrani za postaci z bajek, byli odpowiedzialni za puszczanie dużych baniek mydlanych, malowanie twarzy czy kącik zabaw. Wolontariusze z naszego klubu zajęli się obsługą punktów konkursowych tj. Konkurs na "Najpiękniejsze przebranie bajkowe” czy Pokaz Gminnych Talentów, w którym wzięły udział dwie uczennice z klasy 2 b Technikum: Aleksandra Ogonowska i Oliwia Narloch. Dziewczyny zaprezentowały utwór Lemon pt. " Napraw".Rozstrzygnięcie konkursu niebawem.

• Akcja „Góra Grosza”

28.05.2022

W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła wzięła udział w akcji „GÓRA GROSZA” prowadzonej przez towarzystwo NASZ DOM. Głównym celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną oraz tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą zbliżone do domu rodzinnego i pozwolą im spokojnie dorastać. Pośrednim celem jest uświadomienie młodzieży, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz osób w trudnej sytuacji życiowej.

26.05.2022

Z całego serca dziękujemy wszystkim osobom, które w Dniu Matki ofiarowały datek bądź zakupiły ciasta sprzedawane przez przedstawicieli Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im ks. Henryka Mrossa w Gniewie.

Z ogromną radością pragniemy poinformować, iż udało nam się zebrać 1410 zł. Dzięki Państwa wsparciu jesteśmy coraz bliżej zrealizowania naszego planu związanego z odnową sztandaru szkolnego. Bardzo dziękujemy za ogromne zaangażowanie po raz kolejny zostaliśmy utwierdzeni w przekonaniu, że zawsze możemy liczyć na Państwa pomoc.

• Pożegnanie absolwentów 2022

29.04.2022

W piątek, 29 kwietnia społeczność ZSP Gniew pożegnała absolwentów liceum ogólnokształcącego, technikum oraz LO dla Dorosłych. Uroczystość, która odbyła się w zamkowym Refektarzu, poprowadzili Kinga Mentel i Maciek Rogaczewski.

Pani dyrektor Wioletta Połomska przywitała zaproszonych gości: przedstawicieli władz samorządowych, sponsorów, przedstawicieli Rady Rodziców, grono pedagogiczne, rodziców oraz uczniów naszej szkoły.

• Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Języka Angielskiego

28.04.2022

„Chodzi mi o to, aby język giętki powiedział wszystko. co pomyśli głowa” - to powiedzenie dotyczy nie tylko naszego ojczystego języka, lecz również języków obcych. Ta uniwersalna prawda obejmuje także umiejętność poprawnego posługiwania się językiem w sferze ortografii. Współczesne edytory tekstu pilnują. abyśmy nie popełniali błędów warto jednak umieć pisać poprawnie, warto znać zasady ortografii. Kierując się tą myślą, nauczyciele języka angielskiego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Gniewie zorganizowali międzyszkolny konkurs ortograficzny w którym uczniowie ZSP mogli skonfrontować swoją wiedzę z uczniami innych szkół. Na nasze zaproszenie pozytywnie odpowiedziały cztery szkoły: Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Władysława Gębika w Kwidzynie, Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące w Kwidzynie – Szkoła Mistrzostwa Sportowego ZPRP, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Mis

• Uwaga!!! Konkurs!!!

27.04.2022

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Gniewie organizuje „Gniewski Pokaz Talentów”, który odbędzie się 28.05.2022 roku podczas Dnia Dziecka. Osoby chętne do wzięcia udziału w konkursie proszone są o kontakt z opiekunami SU – panią D. Cisewską oraz panią K. Kapuścińską do 06.05.2022 roku.

• 23 kwietnia - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

24.04.2022

Jak co roku kwiecień jest świętem książki, czytania, dyskusji o autorach, tłumaczach, czy też o sytuacji w branży wydawniczo – księgarskiej. Podejmowane są również różne inicjatywy służące promocji czytelnictwa oraz ochronie praw autorskich i własności intelektualnej.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to doroczne święto organizowane przez UNESCO. Obchodzony jest 23 kwietnia. Data ta wybrana została, jako symboliczna dla literatury światowej. Jest to bowiem rocznica urodzin lub śmierci takich pisarzy jak: Miguel de Cervantes, William Szekspir, Vladimir Nabokov.

• Konkurs biblijny

19.04.2022

Michał Wałdowski uczeń klasy IIa LO zajął III miejsce na poziomie szkół ponadpodstawowych w etapie powiatowym Wojewódzko-Metropolitalnego Konkursu Biblijnego. Serdecznie gratulujemy. Życzymy również sukcesów na etapie wojewódzkim, który odbędzie się 14 maja 2022 r. w Rumii.

• Konkurs "Gniew - Gród nad Wisłą i Wierzycą"

13.04.2022

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią ponownie przyjechali do Zamku w Gniewie reprezentanci szkół podstawowych z gminy Gniew oraz uczniowie szkół z Kwidzyna i Rudna, aby wziąć udział w konkursie: „Gniew, gród nad Wisłą i Wierzycą”. Łącznie stu uczestników rywalizowało w trzech kategoriach: szkoła podstawowa, ponadpodstawowa oraz dorośli. Główną nagrodą były dwa rowery ufundowane przez sponsorów: Bank Spółdzielczy w Gniewie, Starostwo Powiatowe w Tczewie, Marka Szmyta, Szczepana Grzemskiego, Tadeusza i Danielę Górskich, Karola Słomskiego, Wiesławę Durkalec, Andrzeja Banaszaka, Teatr Historyczny Formika, PSB Arkada, APIS i Radę Rodziców ZSP Gniew. Imprezę rozpoczęła pani Dyrektor Wioletta Połomska. Głos zabrał też pan starosta Mirosław Augustyn i pan Przewodniczący Rady Miasta w Gniewie Damian Szmyt. Swoją obecnością zaszczycili organizatorów konkursu zastępca Bur

Niedziela 28.04.2024

• Teraz znajdziesz nas także na Instagramie!

• FILMY <