• Najlepszy uczeń w zawodzie sprzedawca

      02.12.2021

      Wojewódzki konkurs „Najlepszy uczeń w zawodzie sprzedawca” odbył się w Zespole Szkół Branżowych w Tczewie 30 listopada 2021 r.. Sześć szkół wzięło udział w rywalizacji tj. z Wejherowa, Pruszcza Gdańskiego, Gniewu, Pelplina i dwie szkoły z Tczewa. Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej i praktycznej, a formułę miał taką jak egzamin zawodowy. Po pierwszym etapie do finału dostały się trzy osoby. Dwa miejsca zajęła reprezentacja z Gniewa. Po ciężkich bojach, w części praktycznej, nasze uczennice zajęły: drugie miejsce Kinga Zalewska i trzecie miejsce Beata Placek .

     • Nowe oprogramowanie w ZSP w Gniewie

      10.11.2021

      Dzięki współpracy z firmą PROAXIS w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie pojawiło się nowe oprogramowanie CIMCO dla zawodów technik mechanik i technik automatyk w wersji dydaktycznej…

      Sala nr 17, vis-a-vis pokoju nauczycielskiego. Układ sali nietypowy, jak na salę lekcyjną.
      Na środku duży stół konferencyjny z krzesłami ustawionymi dookoła, wzdłuż ścian stoliki, a na nich modele urządzeń sterujących, na których poznają tajniki zawodu uczniowie technikum. Wokół stołu centralnego kilkanaście głów pochylonych nad monitorami laptopów. Na ekranie do prezentacji wyświetla się obraz z laptopa prowadzących zajęcia. Panowie z firmy PROAXIS prezentują oprogramowanie CIMCO, które jest używane do tworzenia ścieżki narzędzi skrawających w obrabiarkach sterowanych numerycznie CNC.

     • Uczniowie ZSP w Gniewie mistrzami powiatu w tenisie stołowym…!

      09.11.2021

      Dnia 08 listopada 2021r. w hali widowiskowo-sportowej II LO w Tczewie odbyła się Powiatowa Licealiada Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Tenisie Stołowym (chł.). Do turnieju zgłosiło się 7 drużyn. Organizatorzy podzielili je drogą losowania na 2 grupy (4 i 3-drużynową), gdzie rywalizowano systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów i trzech dużych punktów meczowych. Po zaciętych bojach bezkonkurencyjni okazali się chłopcy z ZSP w Gniewie, wygrywając wszystkie pojedynki i to właśnie oni odebrali okazały puchar z rąk przedstawiciela PCS w Tczewie. Drużyna z ZSP w Gniewie chł. ostatecznie zajęła I miejsce w turnieju i awansowała do półfinałów wojewódzkich, które odbędą się w Gdańsku.

     • Chłopcy z ZSP w Gniewie zdobyli brązowe medale w finale wojewódzkim w badmintonie…!

      04.11.2021

      Dnia 07 października 2021r. w hali widowiskowo-sportowej w Gniewie odbyła się Powiatowa Licealiada Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Badmintonie (dz. i chł.). Do turnieju zgłosiło się 11 drużyn: z Tczewa, Pelplina i Gniewa (5 żeńskich i 6 męskich). Imprezę otworzyła Dyrektor ZSP w Gniewie p. Wioletta Połomska. Bezkonkurencyjni okazali się chłopcy z ZSP w Gniewie. Wygrywając wszystkie swoje mecze w stosunku 3:0, odebrali okazały puchar z rąk przedstawiciela Powiatowego Centrum Sportu w Tczewie p. P. Kościjańczuka i awansowali do półfinału wojewódzkiego, który odbył się 25 października 2021 r. w Gniewie.
      W tym dniu drużyna chłopców z ZSP w Gniewie zwyciężyła V LO w Gdańsku 3:1 i awansowała do Finałów Wojewódzkich, które odbyły się 28.10.2021r. w Hali Klubu Badmintona - „Garnizon” we Wrzeszczu.

     • Wolontariusze sprzątają cmentarz

      02.11.2021

      W piątkowe popołudnie wolontariusze z naszej szkoły ,zebrali się, aby posprzątać mogiły byłych mieszkańców DPS Gniew. Warunki pogodowe wyjątkowo sprzyjały naszym pracom, co dodatkowo utwierdzało nas w przekonaniu, że działamy w dobrej sprawie.

      Uzbrojeni w miotły, grabie, worki oraz pełni zapału wkroczyliśmy na teren cmentarza i zaczęliśmy wielkie porządki. Prace porządkowe przebiegały sprawnie, dlatego szybko zostały zakończone.

     • Klasa I c na zamku w Gniewie

      30.10.2021

      Popołudnie, 29 października dla klasy I c było nad wyraz udane.

      Uczniowie spędzili je, zwiedzając gniewski zamek i poznając jego barwną historię.

      Dziękujemy z całego serca naszemu przewodnikowi - panu Adamowi Lasce za interesującą opowieść, cierpliwość i wyrozumiałość ;)

      Zamek nadal stoi, ale duchy pewnie muszą trochę ochłonąć - tyle wrażeń!!!

     • Wycieczka integracyjna 3e

      29.10.2021

      27 października klasa 3e udała się na wycieczkę integracyjną do Resortu Spa w Jeleniu. W czasie wyjazdu korzystaliśmy z kręgielni i piekliśmy kiełbasy przy ognisku. Do naszej dyspozycji były wszystkie atrakcje dostępne w kurorcie np. rowery. Pogoda dopisała, a młodzież bawiła się świetnie.

      E.G.

     • Akcja integracja w ZSP Gniew klasa 2a

      28.10.2021

      Dnia 26.10.2021 klasa 2a spędziła dzień w Jelen Resort and Spa w Jeleniu. Jak widać na zdjęciach integracja w formie gry w kręgle oraz czas spędzony przy ognisku okazały się bardzo udane. Wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci korzystali z możliwości wspólnego spędzenia czasu. Dziękujemy bardzo Jeleń Resort and Spa za wspaniałe przyjęcie młodzieży.

     • Święto Książki

      24.10.2021

      W dniu 22 października, na hali GOSiR w Gniewie, obchodziliśmy „Święto Książki”, w którym mieli okazje uczestniczyć uczniowie z klas 1a, 2b oraz 3e.

      O godzinie 14:00 odbyło się autorskie spotkanie z panią Barbarą Kosmowską, podczas którego młodzież mogła zadawać pytania, dotyczące książek autorki.

     • Święto Edukacji Narodowej

      15.10.2021

      14 października w ZSP Gniew obchodziliśmy kolejną rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Jednocześnie została doceniona praca nauczycieli, pracowników obsługi oraz administracji, do których zostały skierowane prosto z serca życzenia oraz upominki.

      Ta podniosła uroczystość była okazją do złożenia ślubowania przez pierwszoklasistów, którzy zdążyli już poznać się i włączyć w życie szkoły.

     • Podwodny świat

      13.10.2021

      W środę 13 października uczniowie ZSP Gniew mieli okazję uczestniczyć w strefie interaktywnej ,,Podwodny świat”. Obejrzeli najpierw prezentację multimedialną dotyczącą bogactwa flory i fauny, mórz i oceanów oraz spotkań z niezwykłymi mieszkańcami podwodnego świata. Poruszone zostały też kwestie związane z ekologią, np. ocieplenie klimatu, topnienie lodowców czy zaśmiecenie odpadami.

     • Wycieczka do Warszawy

      13.10.2021

      W dniach 4 i 5 października uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wybrali się na wycieczkę do stolicy. Program zwiedzania był bardzo szeroki i wymagający aczkolwiek nie przeszkodzilo to uczestnikom w skorzystaniu z niego w stu procentach. W programie znajdowało się między innymi m
      Muzeum Powstania Warszawskiego , Łazienki Królewskie, Zamek Królewski, PGE Narodowy, Krakowskie Przedmieście, Stare Miasto oraz wiele innych wartych do zobaczenia miejsc. Dzięki wycieczce uczniowie zintegrowali się i wrócili napełnieni nową energia do działania.

     • Spotkanie integracyjne klasy II b

      08.10.2021

      21.09.2021 r. klasa II b wybrała się na ognisko oraz kręgle do hotelu Resort&Spa w Jeleniu. Było to spotkanie integracyjne, które przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Jesienna aura nam dopisała, było pogodnie i słonecznie. Mieliśmy również okazję zwiedzić hotel i poznać jego usługi fakultatywne. Spotkanie to naładowało akumulatory do dalszej nauki i pozwoliło na zaciśnięcia więzów koleżeńskich.

     • SKW z misją - warsztaty z samoakceptacji

      07.10.2021

      Zainspirowana kampanią marki Dove, która ruszyła w kwietniu z globalną kampanią pod hasłem „Reverse Selfie” (z ang. „Odwrócone Selfie”) oraz przerażona faktami postanowiłam zadać kłam idealnie wykreowanym ludziom w social mediach i powiedzieć głośno o tym, jak kłamią media społecznościowe, jak negatywnie może to wpływać na psychikę nastolatek i jak bardzo obniża to ich poziom poczucia własnej wartości. Za zgodą pani dyrektor i w porozumieniu z pedagogiem szkolnym, zainicjowałam w naszej szkole warsztaty z samoakceptacji dla nastolatek. Pierwsze spotkanie odbyło się w czwartek 23 września z uczennicami klasy 1a LO a kolejne 29 września z uczennicami klasy 2 LO.

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Środa 08.12.2021
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • FILMY <

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie
   • zspgniew@powiat.tczew.pl
   • zspgniew@powiat.tczew.pl
   • 58 535 35 77
   • 58 535 35 77
   • ul. Sobieskiego 11, 83-140 Gniew
   • promocja@zspgniew.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych