•      W grudniu uczniowie klasy 3 a zorganizowali zbiórkę świąteczną artykułów potrzebnych dla czworonogów ze schroniska w Tczewie. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, a także nauczycieli oraz osób wspierających działania naszej szkoły. Dzięki ofiarności darczyńców udało się zebrać 57 kg karmy suchej, 35 paczek makaronu, 8,5 kg pożywienia w puszkach oraz 13 legowisk, 2 poduszki i 2 koce.

Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję  serdecznie dziękujemy.

Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem pani  Lucyny Genski, która przygotowała legowiska dla zwierząt oraz zawiozła wszystkie zebrane prezenty  podopiecznym schroniska w Tczewie.

• Wszystkiego najlepszego,
    zdrowia, radości, spełnienia marzeń,
    pomyślności oraz uśmiechu
    w nadchodzącym Nowym Roku 2018!

•        W piątek 22 grudnia społeczność ZSP Gniew w świąteczny nastrój Bożego Narodzenia wprowadził spektakl pt. "Dokąd zmierzasz, człowieku?" Uczniowie klasy 1a LO wcielili się w role postaci, opowiadających o swoich życiowych doświadczeniach, problemach, popełnionych błędach. W losach bohaterów widzowie mogli odnaleźć swoje własne przeżycia. Zaprezentowane monologi skłoniły do refleksji nad sensem życia, trudem podejmowania wyborów, różnymi sposobami pojmowania szczęścia. Uświadomiły, jak łatwo jest popełnić błąd, którego konsekwencje zaważą na dalszym życiu, oraz jak łatwo zatracić się w nieustannej pogoni za dostatkiem i wygodami. Spektakl pokazał jednocześnie, jak ważna jest miłość, pochodząca od narodzonego Jezusa, dająca siłę w zmaganiu się z codziennymi trudami i gwarantująca życie wieczne.

•      W poniedziałek 18 grudnia 2017r. Izabela Grochocka uczennica Technikum w Gniewie otrzymała Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego z rąk pana Krzysztofa Trawickiego wicemarszałka województwa pomorskiego oraz pana Adama  Krawca dyrektora departamentu edukacji i sportu.

Stypendia przyznawane są w ramach projektu pn.: „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych". Warunkiem uzyskania tego wyróżnienia są wysokie wyniki w nauce z przedmiotów zawodowych.

Gratulujemy naszej stypendystce oraz życzymy dalszych sukcesów.

•       W czwartek 14 grudnia 2017 roku w hali widowiskowo- sportowej już po raz szósty odbył się Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora ZSP Gniew. Jego celem była popularyzacja tej dyscypliny wśród młodzieży, ocena poziomu sportowego szkół oraz integracja uczniów z różnych środowisk. Organizatorem zawodów był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie, a współorganizatorem- Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Do udziału w turnieju zaproszono 12 drużyn - 6 zespołów dziewcząt i tyle samo - chłopców. Zawodnicy reprezentowali szkoły podstawowe z Gniewa, Morzeszczyna, Pelplina, Smętowa Granicznego, Nowego oraz zespoły kształcenia i wychowania z Rudna i z Pelplina, a także szkołę organizatora zawodów - ZSP Gniew.

18. 12. 2017 (poniedziałek)

Zapraszamy!

Imię i nazwisko

wychowawcy

klasa

nr sali

A. Frątczak  (1 a)

parter

2

K. Frątczak (4 b)

I piętro

19

J. Gerigk (3 a)

II piętro

25

J. Komosińska ( 1 b)

II piętro

20

• W czwartek 30 listopada 2017 r. uczniowie kształcący się w zawodzie technik mechanik  odwiedzili  Wydział Mechaniczny Politechniki Gdańskiej. Na początku prodziekan  dr hab. inż. Mariusz Deja opowiedział o działalności uczelni oraz przedstawił ofertę edukacyjną wydziału mechanicznego. Swoją wypowiedzią w szczególny sposób zachęcał wszystkich uczniów do nauki matematykiJ Następnie pan dr hab. inż.  Mirosław Gerigk,   organizator naszej wizyty na PG, w swojej prezentacji wskazał kierunki prac badawczych wydziału i przedstawił nam  pojazdy przyszłości.

• Serdecznie zapraszamy na Jarmark Świętego Mikołaja
       w niedzielę - 10 grudnia!
    Między godz. 10:00-14:00  uczniowie z klasy IVb  ZSP Gniew
     pod arkadami będą sprzedawali ciasta.
    Zebrane pieniądze zostaną przekazane
     poszkodowanym w wypadku  kolegom na opłacenie rehabilitacji.

Zapraszamysmiley

Sobota 20.01.2018