• Chłopcy z ZSP w Gniewie awansowali do półfinału wojewódzkiego w badmintonie…!

Dnia 17 października 2018r.w hali widowiskowo-sportowej w Gniewie odbyła się Powiatowa Licealiada Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Badmintonie(dz. i chł.). Do turnieju zgłosiło się drużyn: z Tczewa, Pelplina
    i Gniewa (6 żeńskich i 5 męskich). Bezkonkurencyjni okazali się chłopcy z ZSP w Gniewie. Wygrywając wszystkie swoje mecze odebrali okazały puchary z rąk przedstawiciela Powiatowego Centrum Sportu w Tczewie p. Krzysztofa Bielskiego i awansowali do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się 24 października 2018 r. w Gniewie.

• SZACHY - Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Tczewskiego

Dnia 27 września 2018r. w hali widowiskowo-sportowej w Gniewie odbyły się Drużynowe  Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach.

W zawodach zorganizowanych przez tczewskie Powiatowe Centrum Sportu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie oraz UKS „Alfil” w Gniewie i przy współpracy z GOSiR w Gniewie - wystąpiło 6 reprezentacji szkół. Każda drużyna składała się z 4 zawodników (3 chł. i 1 dz.).  Grano systemem „każdy z każdym”, tempem gry 15 minut dla zawodnika.

Ostatecznie reprezentacja ZSP w Gniewie w składzie: Mateusz Wojtczak, Julian Ruciński, Marcin Andrzejczak i Jowita Kolasa - zajęła IV m-ce (tyle samo pkt. meczowych, o trzecim miejscu decydowała suma punktów pomocniczych).

• OGŁOSZENIE!!!

Z okazji obchodów 100-lecia odzyskania

niepodległości przez Polskę

ogłaszamy konkurs plastyczny

dla uczniów ZSP Gniew.

Wykonujemy pracę plastyczną dowolną techniką w formacie A-3 przedstawiającą scenę wydarzenia, które przyczyniło się do odzyskania niepodległości.

Termin oddawania prac do 05 listopada 2018 r.

Regulamin i materiały do konkursu są dostępne w bibliotece szkolnej.

Zachęcamy do udziału w konkursie. Czekamy na Ciebie!

Nauczyciele Bibliotekarze

• Dzień Edukacji Narodowej

W poniedziałek, 15 października, odbyła się w Refektarzu zamku w Gniewie uroczysta akademia dedykowana nauczycielom i innym pracownikom szkoły z okazji ich święta połączona ze ślubowaniem klas pierwszych. Poprzedziło ją złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą Patrona szkoły oraz msza święta w intencji pracowników i młodzieży ZSP Gniew celebrowana przez ks. Jarosława Oszuścika.

Wiele miłych słów popłynęło w kierunku naszych pedagogów z ust przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego. Następnie głos zabrała pani dyrektor, która przywitała zaproszonych gości - przedstawicieli władz samorządowych i przyjaciół szkoły. W serdeczny sposób podziękowała ona nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji szkolnej za codzienny trud i zaangażowanie w pracę. Ciepłe życzenia złożyła kadrze pedagogicznej również pani Walentyna Czapska, przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Gniew.

• Życzenia

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

życzymy wszystkim Nauczycielom

pracownikom administracji i obsługi

satysfakcji z pracy,

sukcesów, energii oraz cierpliwości.

Zarażajcie nas ciekawością świata 😃.

• Próbna ewakuacja

11 października 2018 roku zorganizowaliśmy w naszej szkole próbną ewakuację na wypadek zagrożenia pożarowego. Ogień pojawił się w sali nr 14 na pierwszym piętrze o godz. 10.41, a więc w czasie trwania lekcji. Sygnałem do ewakuacji były alarmowe dzwonki szkolne (5 krótkich sygnałów) oraz ustne powiadomienia nauczycieli i pracowników szkoły. Nauczyciele natychmiast wyprowadzili uczniów z budynku szkoły. Na zewnątrz ustawili młodzież wzdłuż muru obronnego. Ponownie sprawdzili listę obecności i tę informację podali kierującemu ewakuacją panu Wiesławowi Peplińskiemu. Ogółem ewakuowano  190 osób, w tym 21 nauczycieli i pracowników szkoły. Wszyscy opuścili budynek szkolny w ciągu 4 minut i 20 sekund. Ewakuacja przebiegała prawidłowo, bez zakłóceń, zgodnie z planem i procedurami postępowania na wypadek wybuchu pożarowego.

• Występ w kościele

Podczas niedzielnej mszy świętej 14 października 2018 r. młodzież z ZSP Gniew wystąpiła w gniewskim kościele z programem słowno - muzycznym pt. "Promieniowanie ojcostwa". Słowa te stały się hasłem tegorocznego, osiemnastego już, Dnia Papieskiego.

Uczniowie przypomnieli dzieciństwo Karola Wojtyły, wcześnie osieroconego przez matkę i wychowywanego przez ojca. To właśnie on stał się dla małego Wojtyły autorytetem. Z czasem natomiast, papież Jan Paweł II sam został - szczególnie dla Polaków - wzorem ojca, przewodnikiem, nauczycielem.

• Wybory do SU

W dniach 2.10-3.10 odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Frekwencja dopisała. Wyniki wyborów poznamy 15.10 podczas akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

J.W.

• Rejs żaglowcem  „Zawisza Czarny”

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie uczestniczyli w akcji „Pomorze na Morze” zorganizowanej przez Pomorski Związek Żeglarski i Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W ramach tego przedsięwzięcia 27 września odbył się rejs żaglowcem „Zawisza Czarny” po Zatoce Gdańskiej z udziałem młodzieży z naszej szkoły. Przed wejściem na pokład przywitał nas kapitan, który przedstawił zasady bezpieczeństwa na statku. Zostaliśmy podzieleni na grupy i przydzieleni do żeglarskich zadań.

• Pielgrzymka maturzystów ZSP Gniew do Częstochowy

W poniedziałek 24 .09. 2018r. uczniowie klas maturalnych udali się na Jasną Górę. W jednym miejscu spotkało się ponad 1700 młodych ludzi ze swoimi planami ,marzeniami i pragnieniami.

Po przywitaniu Matki Bożej udaliśmy się do Auli Ojca Kordeckiego, gdzie młodzież skorzystała z sakramentu pokuty.

Następnie o godz.16.00 wspólnie odmawialiśmy różaniec przed Cudownym Obrazem. Godzinę później uczestniczyliśmy we Mszy Święte w Bazylice Jasnogórskiej, której przewodniczył Biskup Pelpliński Ryszard Kasyna. Nie zabrakło na niej wielu dobrych i ciepłych słów, pozdrowień i oklasków.

Rekrutacja 2018/19

Wtorek 23.10.2018

Znalezione obrazy dla zapytania moodle