We wtorek 21 marca w ZSP Gniew miał miejsce Dzień Otwarty. Szkołę odwiedzili uczniowie gimnazjów z Gniewu, Kwidzyna, Ryjewa, Opalenia i Morzeszczyna. W tym roku szkolnym kończą oni gimnazjum, muszą zatem podjąć decyzję, dotyczącą wyboru placówki na wyższym etapie kształcenia.
Przybyłych gości w auli szkolnej witała pani dyrektor Wioletta Połomska. Tam też zorganizowane zostały „Targi pracy dla młodocianych pracowników”, gdzie przedstawiciele okolicznych podmiotów gospodarczych prezentowali swoje oferty zawodowe, np. Mikrostyk, Mitie, Zamek Gniew czy Zakład Masarski Rąbała.
Podzieleni na grupy gimnazjaliści, zwiedzając szkołę, zapoznali się ze szczegółową ofertą edukacyjną na rok szkolny 2017/2018. Na licealistów czekają trzy atrakcyjne profile – humanistyczny (animacja kultury średniowiecza), przyrodniczy (turystyka, rekreacja i odnowa biologiczna) oraz nowy profil – medialny, związany m. in. z telewizją internetową. Dodatkowe zajęcia lekcyjne, oferowane licealistom w ramach poszczególnych profili, umożliwiają młodzieży zdobywanie umiejętności cenionych na rynku pracy, takich jak kreatywność, aktywność ekonomiczna, twórcza praca w zespole czy umiejętność publicznego wypowiadania się.
Technikum oferuje kształcenie w dwóch zawodach – technik hotelarstwa oraz technik mechanik o specjalności obrabiarki sterowane numerycznie CNC. Z kolei Szkoła Branżowa I Stopnia (dawna zasadnicza zawodowa) kształci we wszystkich kierunkach, w tym - w nowych zawodach, takich jak monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie oraz elektryk.
Gimnazjaliści, poznając ofertę edukacyjną, zapoznali się jednocześnie z nauczycielami. Mieli też okazję dowiedzieć się o działalności Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Klubu Wolontariusza.
Niewątpliwym atutem ZSP Gniew jest fakt, iż jest to niewielka placówka, w której uczniowie i nauczyciele dobrze się znają. Wpływa to nie tylko na przyjazną atmosferę podczas zajęć lekcyjnych, ale przede wszystkim ułatwia indywidualizację w procesie edukacji – z jednej strony szkoła umożliwia rozwój zdolnej młodzieży, z drugiej natomiast – pomaga słabszym uczniom w wyrównywaniu szans w nauczaniu.
Gimnazjalistom życzymy trafnych i rozsądnych wyborów 
J.O.