• I mc-e dziewcząt i IV mc-e chłopców w MISTRZOSTWACH POWIATU W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ

•     23 maja 2022r. przy TCSiR w Tczewie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Tczewskiego w  Siatkówce Plażowej dz. i ch. Do turnieju zgłosiło się 6 drużyny żeńskich i 7  drużyn męskich.  Zawody rozegrano w dwóch grupach w każdej kategorii.

Dziewczęta z ZSP w Gniewie wygrały swoją grupę, pokonując ZSBiO Tczew i ZSE Tczew (2:0).  W finale nasza reprezentacja wygrała kolejne dwa sety z I LO Tczew i tym samym wywalczyła I m-ce w turnieju.

Chłopcy z ZSP w Gniewie wygrali dwa mecze w grupie pokonując ZSB Tczew i ZSE Tczew (2:1), przegrywając z I LO Tczew (2:0). Zajmując II mc-e w grupie zapewnili sobie walkę o III mc-e w turnieju. W finale musieli uznać wyższość rywali ZSBiO Tczew przegrywając mecz (2:0).

Ostatecznie zajęli IV mc-e.

Już niebawem nasze zawodniczki powalczą w Półfinałach Wojewódzkich.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

Skład zespołów  ZSP  Gniew:

(dz.) Paula Gonsiorowska, Julia Mokwa, Patrycja Krzyżanowska

(chł.) Piotr Libiszewski, Alan Szymendera, Damian Barabaś

K.K.

• Gminny Dzień Dziecka

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka  gniewski rynek zamienił się w bajkową krainę dla dzieci. Imprezę poprowadził krasnoludek Piksel.Nasi wolontariusze przebrani za postaci z bajek, byli odpowiedzialni za puszczanie dużych baniek mydlanych, malowanie twarzy czy  kącik zabaw. Wolontariusze z naszego klubu zajęli się obsługą punktów konkursowych tj. Konkurs na "Najpiękniejsze przebranie bajkowe” czy Pokaz Gminnych Talentów,  w którym wzięły udział dwie uczennice z klasy 2 b Technikum: Aleksandra Ogonowska i Oliwia Narloch. Dziewczyny zaprezentowały utwór Lemon pt. " Napraw".Rozstrzygnięcie konkursu niebawem.

J.W.

• Akcja „Góra Grosza”

W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła wzięła udział w akcji „GÓRA GROSZA” prowadzonej przez towarzystwo NASZ DOM. Głównym celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną oraz tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą zbliżone do domu rodzinnego i pozwolą im spokojnie dorastać. Pośrednim celem jest uświadomienie młodzieży, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz osób w trudnej sytuacji życiowej.

W  XXII edycji „Góry grosza” Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie zgromadził 168,69 zł. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w akcji.

• Podziękowania

• Z całego serca dziękujemy wszystkim osobom, które w Dniu Matki ofiarowały datek bądź zakupiły ciasta sprzedawane przez przedstawicieli Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im ks. Henryka Mrossa w Gniewie.

Z ogromną radością pragniemy poinformować, iż udało nam się zebrać 1410 zł. Dzięki Państwa wsparciu jesteśmy coraz bliżej zrealizowania naszego planu związanego z odnową sztandaru szkolnego. Bardzo dziękujemy za ogromne zaangażowanie po raz kolejny zostaliśmy utwierdzeni w przekonaniu, że zawsze możemy liczyć na Państwa pomoc.

Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców naszych uczniów oraz pracowników, którzy przygotowali domowe wypieki oraz do Burmistrza Miasta i Gminy Gniew za udostępnienie placu i życzliwość.